Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
75%
Még szerencse hogy én nem voltam ilyen márka b*zi egyetemista koromban, hanem józan felfogású voltam és nem akartam csak azért ilyen drága sz*rokat mert hát "státuszszimbólum". Egyébként én egyetem mellett dolgoztam, és összegyűjtöttem magamnak a pénzt egy asztali számítógépre, majd később egy nem túl drága alig 140 ezres laptopra. Mindkettőt a mai napig használom, és tökéletesen működnek, 5 éve. A szüleim egyetem közben persze támogattak, az ellátásomat fizették, szóval nem kellett beszallnom a fizetésemből, félre tudtam tenni, és ezáltal ilyen igényeikmet magamnak tudtam finanszírozni.
2019. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

#76 Ez egy jó megoldás szerintem. :-)

Aztán majd rájön magától, hogy a saját pénze nélkül jobbat is vehetett volna. De pont ez a cél, hogy tanuljon. :-)

2019. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim válasza:
0%
Egy egyetemista számára fontos egy jó minőségű eszköz, így teljesen normális, ha szeretne egy laptopot. Az egyetemi alapképzés öt éves, azt az időszakot simán ki fogja bírni egy jó minőségű laptop. Viszont a laptop árába a gyereknek is bele kell pótolni! Pláne, hogy az egyetem is egy elég drága mulatság! De én amondója vagyok, hogy ez egy nagy befektetés, de hosszú időre szól! :)
2019. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
Miért ne venném, aprópénz.
2019. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%
400 ezerért egy laptopot? :D No way. Esküszöm, nem normálisak az emberek.
2019. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!