Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos válaszokat, sokat segítettetek. Ment a zöld mindenkinek!


Megpróbálok válaszolni a kérdésekre; a fiam nemzetközi gazdálkodás szakon tanul, tehát elvileg nem lenne indokolt egy nagyon erős gép, de persze nem látok bele a dolgaiba 100%-osan, úgyhogy ez csak feltételezés. Az asztali gépe egy sima windows rendszerű, a márkáját nem ismerem. A telefonja viszont Iphone, azzal szeretné együtt használni, azt hogy milyen célra nem tudom. Ha valamit kihagytam kérdezzétek meg még egyszer nyugodtan, sok válasz érkezett úgyhogy előfordul hogy valami elkerülte a figyelmemet.


Aki ért a laptopokhoz és lenne olyan szíves hogy megnézi a szóbanforgó darabot és véleményt alkot, azt nagyon megköszönöm!

[link]

2019. jan. 4. 21:56
 32/75 anonim ***** válasza:
22%
Valamibe belemennél,80 90 ezres gagyival sokra nem megy nem h tanulni rajta,szegény sajnálom..
2019. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
51%
Dolgozzon akkor legalább megveszi ami neki kell és tud gyujteni is..
2019. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
86%
Én se venném ezt meg elmondom miért,az sdd lehet h gyors viszont kicsi a tár,maga egy rendszer is foglal helyet,nem kicsit,programok,van olyan ami 10 gigát kér kapásbol,ez betelik hamar kell mellé akkor kulso vinyo,v a dvd helyére lehet épiteni esetleg 500 gigást v 1 tb set de akkor a dvd opcio elszállt,én eleve az i3 gépekre voksolok,jobban birtak alattam,mint az i5 i7 v celeron,pentium,amd stb elég sok gép megfordult alattam,kedvencem a proobok a hp tol és az elitbook- amd prociknál az a baj h tul hamar megmelegszik,amd video kari hasonlo,nálam a nvida kari se vált be. Van amiben eleve kettő van egy integrált alaplapi intel es egy sajt memoriás amd viszont ezek melegednek..
2019. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
86%

Én még az egyetem kezdetekor kaptam egy laptopot valahol a 100-200ezres kategóriában. Nagyon sok modellező programot illetve grafikai programot használtam, amik nagyon megterhelik a gépet, de még így is kibírta, csak most már ráférne egy-két alkatrész-csere (most fogok végezni az alapképzéssel, szóval 3,5 évről beszélünk).

A fiad szakjához nincs szükség ilyen erősségű gépre. A konkrét típust nem ismerem, de amúgy úgy tudom, az Apple termékek eléggé túl is vannak árazva, nem a tudásuk miatt kerülnek ennyibe.

Én a helyedben meghatároznék egy összeget, amennyit hajlandó vagyok erre áldozni (valójában annál egy kicsit kevesebbet, mint amit még legfeljebb megvennék neki, mondjuk 100-150 ezret), a többit pedig a saját keresetéből, esetleg karácsonyi, szülinapi ajándékokból kellene fizetnie. Ha eddig ráért az a laptop, még fél évet is rá kell, hogy érjen, egy nyár alatt meg már össze lehet szedni az árát. Azt viszont mint egyetemista gyerek is pofátlanságnak tartanám, hogy egy 480 ezer forintos laptopot kérjek a szüleimtől, és "nagylelkűen" 80 ezerrel szálljak bele.

2019. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
92%
[link] Nekem ilyen van.,csak amd video kari is van benne és i3 as,8 giga ramos,de a ram bovithető elvileg ezekben már. Nálam munkára totálisan elég. Én 174 ért vettem az én i 3 as processzoros verziomat.
2019. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim válasza:
50%

Gazdasági karon tanulok, egy 80ezres laptopunk van a testvéreimmel, jó lenne egy saját laptop, de nem létszükséglet.

Én nem vennék neki ilyen drága laptopot, mert ezzel csak a márkát fizetitek meg. A pénz értekét sose fogja megtanulni így. Plusz ilyen idősen követelőzni a szülők felé számomra érthetetlen dolog, ugyanis elég hála jár nekik, hogy fedezik a költségeimet, nem még követelőzzek bármit is.

Persze nekem nincs gyerekem, tehát lehet, hogy pont nem mérvadó a véleményem.

2019. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
70%

A laptop szükséges és hasznos. De nem 400k ért. Csak azért nem vennék a gyereknek, hogy menőzzön vele. Indokolt esetben megkapná, mondjuk mérnökin/infón tanul és szükséges a komolyabb gép a programok futtatásához.

Az enyém kamatmentes részletre volt, havi tízesével nem vészes kifizetni. Úgy akár a gyerek is átvállalhatja mondjuk minden második törlesztőrészletet.

2019. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
#34 köszi a részletes kifejtést, bár nekem a fele kínai :-) Ha jól értem azért nem éri meg mert kevés a tárhelye és gyorsan melegszik, igaz?
2019. jan. 4. 22:35
 40/75 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi pénzért nem venném meg meg jobban jársz egy használt elitbokkal is,az strapagép v akkor üzleti dell,dellekbe azért még benne van az anyag főleg üzleti vonalon,a régi dellem 13 évet lehuzott igaz nem egy kilos muanyag volt volt sulya, benne volt a vas.
2019. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!