Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
22%

Fiam laptopka 590 volt, úgy kapta meg hogy semmit sem adott bele. Gépészmérnöknek tanul, meg sem fordult a fejünkben, hogy nem a legjobbat kapja. Attól, hogy egyetemista a gyerekem, nem fogom másképp kezelni. Tanul ez a dolga nem az, hogy dolgozzon. Arra lesz még épp ideje, most a tanulás az első.

Vedd meg a laptopot neki!

2019. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
11%

Nem olvastam el a válaszokat.

A 9 éves lányomnak vettem 200eFtos laptopot. Ő látta a reklámban a típust, én meg megnéztem a legjobb verziót belőle. Majd plusz 50eFt-ért kapott bele egy SSD-t is.


Az áron lehet vitázni, de egy egyetemistának kell a laptop. Szaktól függően, akár a 400eFtos is indokolt lehet.

2019. jan. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ha v an rá pénzem egyértelmű, higy meg venném
2019. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
77%

milyen “gyerek” a fiad


Dehogynem, ott a kérdésében. Szerinted milyen gyerek az, aki húszévesen azon rinyál, hogy neki is olyan kell, mint másnak?

2019. jan. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
65%
ha csak az alma laptop jó neki akkor nem kap semilyet tőlem,kerese meg rá pénzt . ha laptop kell neki kaphat max 200000 ft ig újat.
2019. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Kapna egy 150-200 ezrest, az is megfelel. SŐT! Ha programozásra kell arra jó a 200-as, facere meg wordre a 100-as is elég.
2019. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ilyen gépem van pont ugyanez a típus, azért azzal számoljatok ha meg is veszitek a javítattása horror összeg.

Érdekes nekem garancia után pár hónappal ment tönkre a kijelző, bevittem szervízbe típushiba, 130 ezer ft csak a kijelző csere, szerencsére utána el tudták intézni lengyel garanciába,mert ott gyártják őket.

De bármi alkatrész cserére szorul 100 ezer az alsóhatár.

2019. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
100%
#57, pont ezert a vilag leggenyosabb cege az Apple. Hulyenek nezi a vasarloit, es pofatlan uzletpolitikaval lehuz meg egy bort az emberekrol ha javitani kell.
2019. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%

#57, azert 130 ezer a kepernyo javitasa, mert az Apple hulyenek nezi a vasarloit. Minek javitsanak meg egy 2 dollaros alkatreszt mikor rad tudjak sozni az egesz kepernyot 130 ezerert.

Apple fanboyoknak kotelezo olvasmany:

https://www.youtube.com/watch?v=o2_SZ4tfLns

[link]

Direkt eltulozzak a javitas osszeget hogy inkabb vegyel uj gepet. Es sajnos sokan be is kapjak a legyet...

2019. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
85%

kell a fiadnak ilyen kaliberű darab?

az öcsémnek 14 évesen vettek valami csodát 300ért, újat, de mondjuk neki kellett, azóta lassan ki is növi, egy pillanatig nem volt kérdés, hogy ha megvan rá a lehetőségünk, akkor a neki kellő gépet kapja.

én sokkal olcsóbb és gyengébb géppel éltem túl a középsulit, mondjuk nem is lett volna értelme megvenni valami komolyat, nem használtam volna ki, de ha én is ki tudtam volna, nekem is vettünk volna egy erősebb gépet.

szóval ha a facen kívül is használja valamire, mi megvennénk a helyedben.

2019. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!