Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/117 szeku3 válasza:
54%
Egyáltalán van ilyen joggyakorlatban Magyarországon?különben meg igaza van a párodnak!Hagyd a P...a a házasság komoly dolog,nem gyerekeknek való!
2019. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/117 szeku3 válasza:
30%
Ezt nézd meg! [link]
2019. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/117 anonim ***** válasza:
28%

Én megértelek téged és a szüleidet is, de a saját lelkiségemből kiindulva úgy gondolkodnék és cselekednék, mint a párod. Sztem a házassági szerződés az a bizalmatlanság mutatója, én meg nem házasodnék úgy össze senkivel, hogy már erre készül. Raádásul a felezés sztem igazságos, főleg, ha az egyik fél gyereket nevel, mert az is munka.

Mondom ezt úgy, hogy éltem olyan kapcsolatban, ahol házasságra készültem és nekem volt több vagyonom és én is kerestem jobban (nem a pénz miatt mentünk szét).

2019. márc. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/117 anonim ***** válasza:
19%

A szüleidnek igazuk van.

Viszont. amit a házasságotok alatt szereztek, az közös.

Kivéve, amit már előtte szereztél ( kaptál stb), s amit a házasságod alatt örökölsz. Az mind különvagyon akkor is, ha pénzzé teszed, s mondjuk, házat, kocsit veszel belőle. Az a különvagyonod marad.

2019. márc. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/117 anonim ***** válasza:
40%

Keveritek a dolgokat.

Az együttéléstől számítva, amit közösen szereztetek, az közös vagyon.

Ha a szüleidtől kaptál lakást, a neveden van, az a te különvagyonod.

A lakás a tied, de mivel benne laktok, a költség közös.

A közös gyermek révén sem szerez tulajdonjogot a párod a magántulajdonodban.

Kivéve, ha közösen építetek hozzá, bővítitek.

Nincs igaza a párodnak, ez nem bizalmatlansági, hanem jogi kérdés.

Teszem azt, - Isten ne adja-, történik vele valami, s valaki bejelentkezne az örökség egy részéért. Vagy valami adósságba keveredik, s a magánvagyonával felel. Ha szerződés van, akkor a te különvagyonod a te akaratod és tudtod nélkül nem játszhat pl hitel fedezetként.

Szóval sokkal több rétegű a dolog.

A társad elég szűk látókörű.

2019. márc. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/117 anonim válasza:
55%

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés vagy már megoldódott, de szerintem kössetek szerződést, az a tiszta. Mellesleg a párod is jobban jár, ugyanis nem csak neked lehetnek feltételeid, hanem ő is védheti magát a szerződésben tőletek.

2019. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/117 anonim ***** válasza:
28%
A szüleidnek van igaza. Ragaszkodj a szerződéshez.Fôleg hogyha ilyen fiatalok vagytok akkor bocsi de a legtőbb ilyen kapcsolat pont hogy válással végződik aminél egyetemistaként lesz baba. Mert rájönnek hogy még nem élték ki magukat. Necces kapcsolat ez. Ha meg nem tetszik neki a szerződés akkor kapja be. Ez csak egy szöveg, hogy olyan mintha te már válásra készülnél. Nekem ez a fiú pont olyannak tűnik aki csak a pénzedre hajt. Amugy meg megveszel egy házat akkor a lóvédon azt csak a te neveden lesz. Ő meg csak oda lesz bejelentve. Az a vagyon ami már házasság elött is meg volt arra nem tarthat igényt válás esetén a férjed. Megveszed utána ősszeházasodtok. Ha nem tetszik akkor lehet húznia mert csak a pénzedre hajt. Sztem a mai világban ennyi válás mellett meg alapjárat lenne a szerződés. Sőt államilag kötelezővé tenném. Hogy le legyen fixálva hogy ki mit visz bele a házasságba és mire tarthat igényt ha elválnak. Aki nem képes megérteni azt hogy igenis a mai világban minden 2. Házasság válással végződik és azok se úgy indultak neki hogy majd egyszer elválunk akkor az ostoba. Naív. Minden amit az ember a házasság elött szerzett azt önállóan szerezte. Igenis ha mégis bekövetkezne 20 év múlva amit senki nem szeretne. A válás. Akkor igenis jogos elvárás hogy onnantól hogy házasként egy életközösséget alkottok arra fele arányú osztozkodás van, de elötte nem alkottatok életközösséget. Önálló életetek volt. Amiben önállóan küzdöttetek meg mindenért. Miért akkora baj hogy az ember nem álomvilágban él hanem nyitott szemmel jár és felfogja hogy ő is lehet ugyanúgy elvált mint sok más társa aki ugyanúgy nem ezt akarta és ezért egy bizonyos eshetőségre le akarja fixálni a dolgokat. Ami egyébként abszolút igazságos. Akiben nagy az igazságérzet annak ez amugy is alavető. Mindenki azt vigye amit maga teremtett meg. Ha a legrosszabbra kerül a sor. Nővérem is elvált azt rá is ment apám teljes öröksége hogy megsegítse azt kifizesse helyette a volt férjét. Nem gyerek az a férfi. Ha ezt nem kêpes felfognk hogy ilyen is lehet a pakliban mégha nem is erre készülsz de akkor is benne van és ez így jogszerű akkor igenis csak a pénzedért akar!
2019. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!