Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
41%
Erősen troll szagot érzek. Utolsó válasznál elcseszted.
2019. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
36%
Na ezek azok a kérdések, amikhez popcornt szoktam hozni :D Imádom az ilyen kérdezőket, minden benne van a kitalált sztoriban, amire a sok gyökér ráharap és kórusban szidni kezdi: elkényeztetett gazdag kislány, aki a szülei nyakára szül, a másikat a pénzéért "szerető" pár stb.
2019. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy látom hogy neked kérdező semmid nincs csak amit anciék aládraktak. A szerződéssel a SAJÁT pénzüket féltik. De mind1 is hisz már meg lett mérgezve a kapcsolat. Te nem tudsz lemondani anyádék lóvéjáról. A másik kérdés hogy a f@$zid egy nincstelen lúzer?
2019. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
45%

Végignéztem a bejegyzéseid, remélem troll vagy, és nincs ilyen szörnyűséges nőszemély, mint te.


"később is én lennék a vagyonosabb fél" -- hol élsz te? A szüleid pénze nem a te pénzed. Sajnálom a párodat.

" a lakás az enyém" - te vetted? Abból a pénzből,amit te kerestél meg? Ellenkező esetben nem a tiéd. Erkölcsileg semmiképpen sem. Ne menj hozzá ehhez az emberhez, mert nem szereted. Ha szereted, nem beszélnél így róla.

2019. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 A kérdező kommentje:

Ne forgassátok már ki a szavaimat. Nem azt mondtam, hogy semmit nem vehet a lányunknak, hanem hogy pl. nem várom el, hogy egy tízezres kisruhát ő fizessen, mikor nem keres sokat.


Nem kamuzok, "troll" sem vagyok, egyszerűen segítséget szerettem volna. De a sok szemellenzős válaszoló, aki csak annyit lát, hogy egy fiatal lányt támogatnak egy nehezebb helyzetben a szülei, teljesen elvitték más irányba a kérdést. Kár, mert tényleg jó lett volna, ha nem mocskolódás lesz a kérdés alatt.

A normális válaszokat köszönöm, de úgy érzem, felesleges ide írni bármit is már.

2019. márc. 3. 16:16
 56/117 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, hogy házasság előtt szerzett vagyon (amivel mindkét fél házasságkötés előtt rendelkezett) soha nem lesz közös váláskor, a házasság alatt hozott vagyont szokták figyelembe venni.
2019. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
85%

Téged nem nehezebb helyzetben támogatnak, hanem eltartanak és erre vered itt magad. Pedig a pasid, aki keveset keres, mégis többet, mint te. NEked semmid nincs. Neki van.

Nem veled kéne szerződnie, hanem a szüleiddel, trollocskám.

2019. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
61%

10 ezres kisruhák egy babának? A gyerekedet a képtekre formáljátok,16 évesen kocsit veszel neki apuék pénzén? -Csodás igy termelődik ez a réteg,máshol az a tizes családok étkezésére megy el,nem babaruhákra. :(

Troll vagy....

2019. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a párodnak van igaza. Ha két ember összeházasodik, akkor összekötik az életüket, és a vagyonukat is. Onnan minden közös. Ezért eléggé nem szép dolognak tartom, amikor házassági szerződést írnak alá. Persze mindenki védeni akarja azt ami az övé, de már a házasságot így kezdeni, hogy egy papírba meg van húzva a határ a tiéd és az enyém között, szerintem nem jó fényt vet a házasság további részére. Persze meg tudja őrjíteni az embereket a pénz, és ismerek olyan embereket akik annyira kisemmizték a másikat váláskor hogy ihaj. De még így sem tartom szép ötletnek, hogy egy házasságot ami akár tarthat életetek végéig, így kezdeni, ilyen hozzáállással, hogy mi sz enyém és mi a tiéd. Ez van én így gondolom, mi nem írtunk a férjemmel ilyet pedig én sok mindent hoztam a közös életünkbe, az én oldalamrol van kocsink, és házunk, amibe ő semmit nem adott bele. De nem érdekel, a kocsi is a MIÉNK, a ház is a MIÉNK, összekötöttük az életünket, szeretjük egymást, és nem a váláson gondkozunk már most hogy mi lesz akkor, hiszen jelenleg ilyen dolog nem áll fent. És ha rajtunk múlik nem is fog. Előbb fogja megbeszelni velem a problémáit, vagy ha nem elég a szex, minthogy megcsaljon. Bár ez manapság nem divat, hogy a problémákat és a gondokat megbeszélték a párok, ezért is van annyi válás. Szóval sajnálom, de én a párod nézeteivel értek egyet.


26N

2019. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 A kérdező kommentje:
Nem kell ide többet kommentelni, már leírtam. Undok, IQ 0 privát üzenetekre sem vagyok kíváncsi, mert mindnek ugyanaz a sorsa: Törlés és tiltás. Szét lehet nézni nyugodtan a babás oldalakon, mennyibe kerülnek a babaruhák, vagy a cipők. Aztán majd lehet trollozni.
2019. márc. 3. 16:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!