Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező (#17) előzőleg azt akartam írni, hogy ennek a pár döntésének kell lennie, nem a szülőké. Ennek tükrében viszont azt mondom, hogy tökéletesen igaza van a srácnak, ha ebbe nem megy bele... én se mennék az ő helyében.
2019. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
58%
Mi tévedtünk el,minden szavaddal lenézed a párodat,igen ne folytassátok,keress egy gazdag pasit.
2019. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 anonim ***** válasza:
77%
Ami a házasság előtt a tied volt, az váláskor is a tied lesz. Nem kell felezni. Ha a házasság alatt a szüleidtől kapsz valamit, ez lehet akár egy nyaraló is, az is a tied, nem feleződik. Ha a fizetésed felét félted a férjedtől, akkor tényleg ne házasodjatok.
2019. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 A kérdező kommentje:
Nem a fizetésemet féltem, hanem amiket abból veszek/veszünk majd. Itt tényleg senki nem vált még el, hogy ennyire nem értitek?
2019. márc. 3. 15:36
 25/117 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igazad van, de akkor minek álltál össze egy ilyen csóringerrel?
2019. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/117 anonim ***** válasza:
74%

1. Szerintem a szerződés okos dolog.

2. Tényleg nagyon lenézően beszélsz a párodról! ("nyilván lakbért nem kérek tőle"...)

2019. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 anonim ***** válasza:
86%

Számomra az a furcsa, hogy meg vagy arról győződve, hogy örökké ö lesz a házasságban a "csóróbb fél"

Tehát, fel sem merül,hogy tanul majd, vállalkozik, és jómódúvá válik - amiben, te, mint életpárja, segítenéd.

2019. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 anonim ***** válasza:
95%
Itthon akkor van értelme a szerződésnek, ha te lényegesen jobban keresel, mert amit a szüleidtől kapsz, kapni fogsz, az mindig is különvagyon lesz. Ha te nem keresel annyival többet és gondolom nem, mert különben nem a szüleid fizetnék a számláitokat , akkor felesleges.
2019. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/117 anonim ***** válasza:
74%
De elváltam,de nem is apuék pénzét költöttem,mert dolgoztam,és amit közösen vettünk az fele fele volt válásnál,csak ezt te nem érted mert ugy neveltek h minden a hercegnőé,igaz dolgozni nem dolgozol tuti különben nem apuék fizetnék a számláidat.. :O
2019. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
87%

"Nem a fizetésemet féltem, hanem amiket abból veszek/veszünk majd"


Ha ennyire félted akkor nem egy csóró pasival kellett volna gyereket csinálnod magadnak. Kerestél volna egy olyat, aki keres vagy havi 700k-t és pont nem érdekli, hogy van-e szerződés vagy sem mert tele van pénzzel.

2019. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!