Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
68%

#39, én nem szidom a lányt, csak épp a számomra ideális jelölt egy ilyen konfliktusban arról ismerszene meg, hogy egy ilyen felvetésre közölné a szülőkkel, hogy így dugják fel maguknak a pénzüket, és legközelebb akkor adjanak bármit is, ha NEKÜNK szánják, és nem akkor, ha NEKEM vagy NEKI.

A Kérdezőhöz hasonlóan gondolkodó teremtés (ha nő, ha férfi) a kerülendő kategória.

2019. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
81%
Elkezdődött nálunk is a házassági szerződés-mánia, csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy nálunk más a törvény, mint a nagy Ámerikában.
2019. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
86%
#43, egy esetet ismerek, amikor feltétlenül ragaszkodnék a házassági szerződéshez, akkor, ha van olyan közös tulajdonú vállalkozás, amiben alkalmazottak is vannak. Más embereket ugyanis nem lehet kitenni bizonytalanságnak azért, mert a váló felek marakodnak...
2019. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
20%
Meg Amerikában a fiatalnak van saját pénze mert dolgozik,itt a fiatalok anyuék pénzén élnek mert semmijük nincs önerőből 30 asoknak se..
2019. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 A kérdező kommentje:

Nem terveztük a picit, de imádom, és sosem válnék meg tőle. A dolgai nagyrésze a szüleimtől van, vagyis ők utalnak nekem minden hónapban pénzt, és abból költekezek, mert az ilyen-olyan juttatások semmire sem lennének elegek. Én még nem dolgozol (egyetem és egy baba mellett szép is lenne...), de később majd a családi vállalkozásban szeretnék elhelyezkedni, ami egyszer az enyém lesz.

Minden az én számlámról van vonva (netpincér, tesco házhozszállítás, online webshopok, stb), de nem is várom el a páromtól, hogy az ő keresetéből vegyünk babaruhákat az M&P-ből például.



68%-os, ne oszd már itt az észt. Tényleg nem vagyok kíváncsi rád. Ne írj többet ide, köszi.

2019. márc. 3. 16:06
 46/117 anonim ***** válasza:
91%
Azt kéne megérteni, hogy nem közösen dolgoznak meg és építenek fel egy közös jövőt, hanem a lány igen csak nagy előnnyel indul. A lagzit például ki állja, ha neked nincs kereseted? Szüleid vagy a párod? Írtad nem teljesen avatod bele a párodat a pénzügyeidbe. Milyen kapcsolat az, ahol az ember a szüleivel beszéli meg azt, amit alapjáraton a párjával is meg kéne? Amit szüleidtől kaptál az, a tied marad...ami meg a innentől megy az feleződik. Ezzel mi a problémád? Előfordulhat, hogy aranyásó a pasi, de ilyen esetekben inkább az anyagiasabb fél szokott ennyire rámenni, az enyém tiédre. N
2019. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
73%
18 éves elmúltál? Miért hagyod, hogy a szüleid beleszóljanak az életedbe? Ja, hogy "a számlákat apuék fizetik". Dolgozz, keress pénzt, rendelkezz te is valamivel. Addig viszont ne pattogj.
2019. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
30%
na húzzál házit írni, csitri.
2019. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
73%
O tehát a gyerekedet is anyuék tartják el nem dolgozol.. Még szép. Hát szép.. Nyugi ezek után mindenki levette miféle vagy még a pasid is. Mi az h nem költhet a saját gyerekére az apja vagy a tápszert is anyuék állják? O A gyereked is szép mintát lát.. Oda irok ahova akarok,az oldal is tied,apuék megvették ezt is neked kilora? :) Ne nevettess....
2019. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim válasza:
58%

A szüleidnek igazuk van.

De házasság nélkül is lehettek boldogok főleg ha jól vettem ki fiatalok vagytok nem kell ezt elkapkodni.

2019. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!