Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mérges rám mert sokáig...

Anyám mérges rám mert sokáig alszom? 16/L

Figyelt kérdés

Anyám sosem szerette, ha sokáig alszom hétvégente vagy szünetben, mindig ordibált, hogy egész nap csak alszok stb, pedig max 10-11-ig aludtam.

Most dolgozom, eléggé lefáraszt, mert a koránkelés mellé még alvásproblémáim is vannak, lényegében 5 órákat alszom.

Ma az volt a terv, hogy elmegyünk a strandra. Nem akartam, de végül 11-ig aludtam. Megjegyezném, hogy senki nem keltett fel, pesig fel tudtak volna.

Anyám most is duzzog, hogy az egyetlen szabadnapján EGÉSZ NAP alszom, pedig már bocsánatot is kértem. Végig úgy néz rám, és olyan hangsúllyal beszél hozzám mintha megöltem valakit.

Egyszerűen nem tudok eligazodni rajta. Ha ennyire fontos miért nem keltett föl?

Miért mérges rám mert alszom? Miért? Tőle ezt nem lehet megkérdezni , mert nem lehet vele beszélni!



2019. júl. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
17%

Igen, mérges, mert gondolom nem először fordul elő ilyesmi.

készül rá, várja, aztán te meg inkább fekszel alszol, minthogy csinálj vele egy közös programot, amit megbeszéltetek.

Nem lehet beszélni vele? De, tuti lehet, csak nem vissza kell neki puffogni meg hőbörögni hogy neked ez meg az, hanem elnézést kérni, és kiengesztelni, hogy ne érezze azt hogy le van magasról tojva, csak arra kell hogy főzzön rátok. Mert ha az ő kedvében kellene járni, már rögtön tudsz aludni délig.

Nem keltett fel, mert azt gondolta, ha neked fontos lett volna, akkor fel kelsz.

Én személy szerint ezen szintén ki szoktam akadni, hogy "jajj, elaludtam", "nem ébresztett az ébresztő", "véletlenül kinyomtam". Komolyan? Melóba is ha menned kell, van hogy néha csak úgy nem ébreszt? Tényleg? Kinyomtad álmodban? És a főnököd mit szól az ilyesmikhez, vagy az elég fontos ahhoz, hogy ne nyomd ki véletlenül? Ha buli van akkor érdekes, meg tudsz jelenni időben, csak ezek nem annyira fontosak, hogy megerőltesd magad miatta, gondolom azért néz rád úgy, mintha megöltél volna valakit, mert csalódott és a lelkét egy picit megölted, hogy nem keltél fel.

Beszélj csak vele, biztosan lehet, ha szépen próbálod és elismered, hogy eltoltad a mai napot.

2019. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
74%

Megértelek kérdező. Én felszolgáló vagyok étteremben, az sem sokkal jobb. Nagyon sokat dolgozunk.

Örülök, hogy élek. :/

2019. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem. Nekem nem szóltak, ha aludtam. Nem aludtam át a napot, de ha a héten minden nap korán kelek, akkor miért ne aludhatnék hétvégén tovább.

Anyukád meg menjen valahova a barátnőivel a szabadnapján, ha annyira be van sózva. Utálom, amikor egy szülő a barátokat a gyerekével akarja helyettesíteni.

Persze nekünk is vannak közös programunk, mert jóban vagyunk, de nem kötelező, és nincs ilyen hiszti miatta :)

2019. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

Nem értem az embereket .. bocsi rengeteg válasz jött , nem fogok tudni mindenkire reagálni.

Anyám is ennyit dolgozik mellesleg, nem lennék rá mérges, ha ezért azt mondaná, hogy fáradt, nem akar ide-oda menni, vagy sokáig alszik.

És de, 32 órát dolgozom. Mi ebben a hihetetlen?

2019. júl. 8. 12:14
 25/84 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem így működik, doktorok.


Én hajnali 3-4-ig nem tudok elaludni. Pedig nem telefonozom, szépen fekszem az ágyban este 10-től. Én is reggel 10-11 körül kelek, a 7-8 óra megvan. Tessék utána olvasni. Delayed sleep phase syndrome a neve, ott vannak az okok, hogy miért alakult ki.


(Röviden: magát a 24 órából álló napot mi alkottuk, mi szabályoztuk be az időt. A szervezetedet nem érdekli, hány óra van. Aki pacsirta típus, annak a belső mérőkéje úgy van beállítva, hogy számára egy nap rövidebb, mint 24 óra, aki bagoly, annak pedig hosszabb. A hormonok, a testhő csökkenése, ami segít elaludni, nem mindenkinek pontban este 9-kor jön.)

2019. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy már az alváshoz is engedélyt kelljen kérni :D
2019. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
85%

"Nem keltett fel, mert azt gondolta, ha neked fontos lett volna, akkor fel kelsz."


Aha, de amikor felnőttek nem tudnak kommunikálni, akkor jön, hogy nem gondolatolvasó a másik. A gyerek legyen az.

2019. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
88%

Én se értem, miért nem keltett fel anyukád. Ha legközelebb megállapodtok valamiben, kérd meg, hogy ébresszen fel adott időben, ha magadtól nem kelnél fel.

Az én fiam csak 14 éves és sehol nem dolgozik, viszont szeret sokáig aludni. Múlt héten megbeszéltem vele, hogy ma együtt főzünk. Így aztán 10-kor bekopogtam a szobájába, kedvesen jó reggelt kívántam neki, és megkérdeztem, hogy ha 11-kor fogunk munkához az jó-e neki.

Hétvégén pedig a 29 éves lányom aludt nálunk, vele is megbeszéltem, hogy 7-kor felkeltem, mert fél nyolcra tempomba akartunk menni. Végül ő ébredt korábban, de ha látom hogy alszik, viszont megegyeztünk valami időponthoz kötött dologban, felébreszetettem volna. Vagy ő engem, ha arra van szükség.

2019. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom, milyen szánalmas emberek vannak itt...miért pofáztok bele abba, amiről gőzötök sincs? Hogy fikázhattok és bagatellizálhattok el valamit, ami nektek NINCS?

Én is rosszul alszom, ennek hála a gimi 4 évét 4-5, esetleg 6 óra alvásokkal csináltam végig. És bizony, hétvégén 10-ig meg 11-ig “döglöttem”, mert kb akkor hoztam be azt az időt, amit hétközben kellett volna.

Most meg dolgozom, 11 órát egy nap és tegnap este 10-re értem haza, 11-kor kerültem ágyba, mindenféle telefont, tv-t kikapcsoltam, de így is megvolt a szokásos másfél-két órás elalvási időm, pedig tényleg hullafáradt voltam. És igen, délben ébredtem. Illetve először reggel 6-kor, aztán 8 körül újra és ezek a felébredések akkor is megvannak, ha korán kelek, iskolába 5:30-kor kezdtem készülődni és előtte biztosan felébredtem még legalább kétszer, fáradtság ide vagy oda.

2019. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
17%
32 órát dolgozol????? Hetente. Más meg 40et. Nehogy már bele kelljen halni.
2019. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!