Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mérges rám mert sokáig...

Anyám mérges rám mert sokáig alszom? 16/L

Figyelt kérdés

Anyám sosem szerette, ha sokáig alszom hétvégente vagy szünetben, mindig ordibált, hogy egész nap csak alszok stb, pedig max 10-11-ig aludtam.

Most dolgozom, eléggé lefáraszt, mert a koránkelés mellé még alvásproblémáim is vannak, lényegében 5 órákat alszom.

Ma az volt a terv, hogy elmegyünk a strandra. Nem akartam, de végül 11-ig aludtam. Megjegyezném, hogy senki nem keltett fel, pesig fel tudtak volna.

Anyám most is duzzog, hogy az egyetlen szabadnapján EGÉSZ NAP alszom, pedig már bocsánatot is kértem. Végig úgy néz rám, és olyan hangsúllyal beszél hozzám mintha megöltem valakit.

Egyszerűen nem tudok eligazodni rajta. Ha ennyire fontos miért nem keltett föl?

Miért mérges rám mert alszom? Miért? Tőle ezt nem lehet megkérdezni , mert nem lehet vele beszélni!



2019. júl. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
86%

Hát rohadjak meg, de sose értettem meg ezt a hülye hozzáállást. Mi a f_szért kéne korán reggel felkelni, ha semmi dolgom? Kinek ártok én azzal, ha sokáig "fetrengek"? Anyám válasza mindig az volt, hogy így majd hogy járok be a munkahelyemre időben. Hát nem is tudom, pont ugyan úgy ahogy az iskolába is, ahonnan soha egyszer sem késtem?

Egyébként a munkahelyemről se késtem még el soha, pedig simán van, hogy nem csak hogy délig alszom, de egész nap az ágyban "fetrengek". Persze ilyenkor lenémítom este a telefonom, mert anyám azóta is megőrül bele, ha én kipihent vagyok és rendszeresen hívogat hajnalban. Ja és még érdekes módon nem lett vége a világnak, szóval azóta sem értem mi a gond ezzel.

A kérdező anyukája is nyugodtan kialudhatta volna magát az egyetlen szabadnapján, kényelmesen megebédelhettek volna és még mindig kimehettek volna 6-7 órát strandolni. De persze a hiszti az mindig célravezetőbb.

2019. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
68%

32!


Hajnál 3kor kezdtem 😙

2019. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
88%
Fogd a cuccod és menj ki a strandra. Ha anyád megkérdezi, neki miért nem szóltál, mond meg neki, hogy azért mert egész nap hisztizik.
2019. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
87%

Mit kell csodálkozni azon ha egy tini sokáig alszik? (vagy akárki akármilyen okból)

Azon már inkább, hogy egy anya ennyire ne tudjon kommunikálni. Ha én programot szervezek, akkor megmondom az időpontot is, és aszerint várom a dolgok alakulását. Nem csak egy homályos napi programot vetek fel. És eszerint már van ok a kiakadásra. De így nincs. És tényleg undorító ha egy anya ilyen gyerekes passzív agresszív módon duzzog. Ha tudom, hogy a lányom hajlamos átaludni a reggelt, akkor kikötöm neki, hogy korán akarok odaérni a strandra. Ennyi

Az én anyám nyugodtan akármikor felkeltett ha menni akart valahova. De ha szólt előre akkor felkeltem magamtól

2019. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
90%
Engem sem hagytak fiatal koromban sosem hétvégén aludni.Uuugy imádtam amikor arra riadtam fel hogy anyám rendesen feltépi/elhuzza a függönyt.Reggel,korán reggel.Délután meg miért vagy álmos?Talán azért mert sose aludhattam ki magam.Már nekem is van gyerkocom,igaz kis iskolás de nyári szünet van,miért ne aludhatna esetleg 9-10 ig?
2019. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:

Ködzi szépen a megértő valaszokat..

Sajnos már 5 évesen is olyan fajta voltam, hogy keptelen voltam elaludni.

Ez mpst rosszabb, mivel kilépett valaki fontos az életemből, általában rá gondolok mikor nem alszom.

Nem sajnaltatni akarom magam, csak mondom.

És 16 évesen 32 óra egybe nekem elég kemény, hosz ez az 1. Munkahelyem. Nagyon kimerít személy szerint, ha azt is mondjátok hogy ez miatt gyenge vagyok, hát legyen.

2019. júl. 8. 13:11
 37/84 anonim ***** válasza:
85%

Lehet jonni azzal, hogy a felnottek heti 5 napot dolgoznak, de o egy gyerek. Elso munkahelye, eloszor dolgozik (nem is az lenne a dolga ennyi idosen hogy dolgozzon!!)

Ha az anyja jo anya akarna lenni, elvitte volna orvoshoz mar kiskoraban az alvasproblemak miatt.

Tudja, hogy a gyereke fiatal fejlodo szervezet ami most hirtelen le lett terhelve munkaval, nincs hozza szokva meg-emellett alvasproblemai is vannak a gyerekenek amivel eddig nem foglalkozott-ha tovabbra se erdekli es nem hajlando orvost keresni legalabb annyi gerinc legyen bene, hogy ha mar a seggen nem tud megulni akkor felkelti azt a szerencsetlen gyereket, hogy megigerted gyere megyunk strandra🤷🏽‍♀️

Nem lehet tole takaritani? Erdekes az en anyam tudott poszivozni, mosni, fozni amikor en delig mertem "dogleni".

Ha nem dolgozok enis szeretek sokaig aludni, az en problemam inkabb olyan, hogy nagyon nagyon sokat alszom, ha lefekszem este 10 kor akkor is delbe kelek fel (amennyiben nem szol ebreszto, nem kell menni sehova) de ha valahova menni kell, beallitok 10 ebresztot es a csaladnak is szolok, ha nem lennek fent jojjenek be keltsenek. Soha nem volt meg problema nalunk a masik alvasi szokasa :)

2019. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
83%

Istenem, ennyi frusztrált embert. Legalább ne egy tinin éljétek már ki.

Kérdező, anyukádnak valami más baja van, feszült, ideges, nem boldog, és te vagy a legkönnyebb célpont, akin kiélheti. Azért nem keltett fel, mert így füstölöghetett magában 11-ig, és amikor magadtól felkeltél, jó alaposan kiélhette a rád irányított dühét, hidd el, már alig várta, előre fogalmazgatta, hogy majd hogy fog lecs*szni. Míg ha felébresztett volna, akkor nem lett volna oka, hogy rád förmedhessen. Sajnos ez egy játszma. Próbálj vele megértő lenni, öleld meg. Ha nagyon eleged van belőle, bocsánatot is kértél (vajon mire fel, ha meg se volt beszélve, hogy mikor indultok??), és még mindig duzzog, akkor az nem miattad van, és nyugodtan otthagyhatod, ne hagyd, hogy leszívja az összes energiádat.

2019. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
90%
Az én fiam 15 éves. Nem dolgozik a nyári szünetben, nem is lenne legálsi. Év közben hétvégén rendszeresen alszik délig, pedig nem jár bulizni. Nem beteg, a kamaszok ilyenek. Fáradtak, sokáig alszanak. Nem morgok, nem keltem föl (pesze vannak kivételek, közös programok) mert a tini kori sokáig alvás pont olyan természetes, mint az, hogy az oviban aludt ebéd után. Majd elmúlik.
2019. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
17%
Ha kevés az 5 óra alvás, feküdj le korábban. Más is úgy csinálja
2019. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!