Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mérges rám mert sokáig...

Anyám mérges rám mert sokáig alszom? 16/L

Figyelt kérdés

Anyám sosem szerette, ha sokáig alszom hétvégente vagy szünetben, mindig ordibált, hogy egész nap csak alszok stb, pedig max 10-11-ig aludtam.

Most dolgozom, eléggé lefáraszt, mert a koránkelés mellé még alvásproblémáim is vannak, lényegében 5 órákat alszom.

Ma az volt a terv, hogy elmegyünk a strandra. Nem akartam, de végül 11-ig aludtam. Megjegyezném, hogy senki nem keltett fel, pesig fel tudtak volna.

Anyám most is duzzog, hogy az egyetlen szabadnapján EGÉSZ NAP alszom, pedig már bocsánatot is kértem. Végig úgy néz rám, és olyan hangsúllyal beszél hozzám mintha megöltem valakit.

Egyszerűen nem tudok eligazodni rajta. Ha ennyire fontos miért nem keltett föl?

Miért mérges rám mert alszom? Miért? Tőle ezt nem lehet megkérdezni , mert nem lehet vele beszélni!



2019. júl. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
49%
A kérdező kérdésére mi a válaszod? Mit javasolsz neki?
2019. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 A kérdező kommentje:

Én csupán azt nem értem néhány embernek miért kell kiforgatni a szavaimat, és olyan feltételezésekbe bocsátkoznia, mint " ha méltóztatsz felkelni legyen kaja" meg " biztos a facebookot nyomod" mikor nem is ismernek.

Ennek nincs értelme, nem tudhatod hogy az adott ember valójában milyen, mit csinál.

Szóval miért akarják kitalálni, rámolvasni ezeket a viselkedésformákat?


Ha te leírod háromszor hogy heti négyszer 6-kor kelsz, és valaki azzal jön, hogy "ha mindig délig alszol ne csodálkozz, hogy nem tudsz elaludni" akkor elgondolkozik az ember, hogy egyáltalán próbálják-e ezek az emberek elfedni, hogy csak a rosszindulat szól belőlük? Semmi logika nincs a szavaikban és mindent teljesen figyelmen kìvül hagynak amit korábban leírt az ember.


De persze van rengeteg megértő ember, és pár olyan is, akinek bár nem egyezik a véleménye az enyémmel, mégis segítő szándékkal válaszol a kerdésemre.

Mindenesetre hálás vagyok mindenkinek, nem gondoltam volna hogy ennyi válasz érkezik majd.

Az utolsó pár embernek is köszi az együttérzést :)

2019. júl. 11. 10:34
 83/84 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a delayed sleep phase syndrome-ról (bocsi, nem találtam magyar nevet), a megoldás erre nem egyszerű. Azt írják, a korábban kelés-fekvés nem működik, a szervezetet úgy kell hozzászoktatni, hogy KÉSŐBB fekszel, később kelsz, míg eléred a kívánt időpontot. Csak ugye erre nincs alkalom a stresszes világunkban.


Szóval úgy kellene nekiállni, hogy ha valaki hajnali 2-kor fekszik, és 10-kor kel, akkor fennmarad 3-ig, és 11-kor kel. Majd hajnali 4-kor fekszik, és délben kel, és így tovább, míg el nem ér odáig, hogy este 10-kor fekszik, és 6-kor kel.


Ha hasonlítani kéne valamihez, a csak "kelj korábban" olyan tanács, mintha egy fogyókorázónak azt mondanád, fogyjon úgy, hogy koplal; a fenti módszer pedig olyan, mint egy életmódváltás.

2019. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, ez hasznos. Bár ketlem, hogy lesz időm megvalósítani, min 3 hónap kéne hozzá.
2019. júl. 12. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!