Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mérges rám mert sokáig...

Anyám mérges rám mert sokáig alszom? 16/L

Figyelt kérdés

Anyám sosem szerette, ha sokáig alszom hétvégente vagy szünetben, mindig ordibált, hogy egész nap csak alszok stb, pedig max 10-11-ig aludtam.

Most dolgozom, eléggé lefáraszt, mert a koránkelés mellé még alvásproblémáim is vannak, lényegében 5 órákat alszom.

Ma az volt a terv, hogy elmegyünk a strandra. Nem akartam, de végül 11-ig aludtam. Megjegyezném, hogy senki nem keltett fel, pesig fel tudtak volna.

Anyám most is duzzog, hogy az egyetlen szabadnapján EGÉSZ NAP alszom, pedig már bocsánatot is kértem. Végig úgy néz rám, és olyan hangsúllyal beszél hozzám mintha megöltem valakit.

Egyszerűen nem tudok eligazodni rajta. Ha ennyire fontos miért nem keltett föl?

Miért mérges rám mert alszom? Miért? Tőle ezt nem lehet megkérdezni , mert nem lehet vele beszélni!



2019. júl. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
78%
Láttatok ti már kamaszt, emberek?! Alszanak! Mert a kamaszok fáradtak! Dolgozás nélkül is alszanak délig. Passzív agresszív viselkedés ez anyádtól.
2019. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
84%

Mit kel ezt annyira el tulozni? Mikor aludjon ha nem most?

Ha annyira fontos lett volna simán felkelt és kész, főleg ha tudja hogy nehezen kel fel magadtól

2019. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
29%

11kor kelsz, mire még kajálsz, készülsz, hálaistenkedsz, minimum egy-másfél óra, amíg kiértek a strandra, az is idő, meg mire bejutottok... és full felesleges akkor már kifizetni a drága jegyet úgy, hogy elment a fél nap. Ezért mérges anyukád.

Nyilván nem most először mentek strandra az elmúlt 16 éved alatt, nyilván tökéletesen tisztában vagy a szokásaival, például azzal, hogy nem délután háromkor akar kicsattogni a strandra (vagy akárhova máshova). Ehhez nem kell szájbarágósan megbeszélni, hogy kicsilányom, ugyan keljél már fel, ha megbeszéltünk valamit, mert hogy tök alapnak kéne lennie. Akkor is, ha nem volt percre pontosan meghatározva, hogy 9:47 perckor szeretne elindulni.


Strandot illetően én is ilyen vagyok: ha nem indulunk el 10-ig, már ott ette meg a fene. Akkor is, ha előző nap hulla napom volt (ami messze nem azt jelenti, hogy délután 4kor már végzek...)

A fáradtságot tök meg tudom érteni, én is bagolytípus voltam egész életemben, és ha megtehetem, alszom délig ma is. De általában nem teheti meg az ember, ez van. Majd ha felnősz, megérted. Addig próbálj némi empátiával fordulni anyukád felé.


(Amúgy simán lehet, hogy próbált ébreszteni... párom is ilyen elalvós, hogy hiába szólok, hogy baromira kelnie kellene, morog valamit és alszik tovább. Aztán arra se emlékszik, hogy szóltam... ötször...)

2019. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
19%

1. - dolgozom, 8 óráztam, 4 napot egyben

egy gyorséteremben.


Felnőtt emberek 5-6 napot dolgoznak, 8-10 órákat. Van, aki többet is.


2.- alvásproblémáim vannak, nem tudok elaludni, hiaba vagyok fáradt, ez miatt az utolsó napokon szédelegtem, rosszul voltam.


Nem csodálom, ha egész délelőtt alszol.


3- nem keltett fel, pedig ismerhetne, hogy magyon nehezem kelek.


Leginkább a legutóbbit nem értem, hogy miért nem kelt fel ilyenkor.


((Állitottam ébresztőt, de álmomban kinyomtam)


Az ébresztőt rakd olyan helyre, hogy fel kelljen kelned.

2019. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
80%

Halihó, ti lelketlen gályarabok, akik heti 40 órát dolgoznak!

Ez egy 16 éves gyerek/kamasz, nem egy igavonó barom.

2019. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 viki0925 válasza:
81%

Szerintem csak alapból puffogo vipera kedvében van.

Nyári szünetben dolgozol, amit nem minden szülő mondhat el a gyerekerol.

Ha annyira strandolni akart előtte este miért nem egyeztetett, hogy mikor induljatok? Vagy miert nem keltett fel?

Persze könnyebb utólag puffogni, és most te voltál az áldozat

2019. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
84%
Vicces, hogy itt a felnőttekkel példálóztok, csak egy gebasz van: a kérdező még nem felnőtt sem fizikai, sem szellemi terhelhetőség szempontjából.
2019. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
81%

Én is sokáig alszom. Anyám apám simán főz, takarít, porszívózik, füvet nyír. 9 után.

Ha mentünk strandra, balatonra, mindig beszólt a szobába hogy keljek fel. Én meg felkeltem, elkészültem, és kész. Nem játszmáztunk sose, hogy ha eléggé fontos vagyok neked, akkor felkelsz, vagy ezt vagy azt csinálod. A kérdező is biztosan tudna felhozni olyat, ami meg az anyja idegesítő dolga...

2019. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
82%
tbh... nem most kellene kezdenie fontos programokat kialakitani.
2019. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 Mihago ***** válasza:
75%
Velem is állandóan ordibált az a bunkó apám, ha aludni merészeltem. Közben ő folyton aludt. Igaz, már fél ötkor fent kukorékolt, csapkodta az edényeket a konyhában, krákogott, húzogatta a bútorokat, hétkor meg már bömbölt a flex az udvaron, csak közben literszám vedelte a kávét, és így és elaludt este a tévé előtt. De be nem állt a pofája, hogy ő "időben" kelt fel, és hisztizett, ha azt látta, hogy este még "gépezek". (Programozó vagyok, cseszki, mit csinálnék?!)
2019. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!