Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mérges rám mert sokáig...

Anyám mérges rám mert sokáig alszom? 16/L

Figyelt kérdés

Anyám sosem szerette, ha sokáig alszom hétvégente vagy szünetben, mindig ordibált, hogy egész nap csak alszok stb, pedig max 10-11-ig aludtam.

Most dolgozom, eléggé lefáraszt, mert a koránkelés mellé még alvásproblémáim is vannak, lényegében 5 órákat alszom.

Ma az volt a terv, hogy elmegyünk a strandra. Nem akartam, de végül 11-ig aludtam. Megjegyezném, hogy senki nem keltett fel, pesig fel tudtak volna.

Anyám most is duzzog, hogy az egyetlen szabadnapján EGÉSZ NAP alszom, pedig már bocsánatot is kértem. Végig úgy néz rám, és olyan hangsúllyal beszél hozzám mintha megöltem valakit.

Egyszerűen nem tudok eligazodni rajta. Ha ennyire fontos miért nem keltett föl?

Miért mérges rám mert alszom? Miért? Tőle ezt nem lehet megkérdezni , mert nem lehet vele beszélni!



2019. júl. 8. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Szülők! Ti most komolyan pálcát törtök egy ismeretlen ember felett, mert álmában kinyomta az ébresztőt?

Micsoda szerencse, hogy ti Mr/Mrs Tökéletességek vagytok, akik soha semmiben nem hibáznak.

MEGTISZTELTÉTEK azzal a másikat, hogy felkeltetek, hát meghalok. Szóval az a több millió ember, aki álmában nyomja ki az órát, az mind tiszteletlen, elvégre ti ezt így nyugodtan kijelentettétek. Hihetetlen, mindenre is rájöttem már.

Az a szomorú, hogy elvileg szülő létetetekre szidalmaztok és ítéltek el egy ismeretlen gyereket. Ha egyszer netán a tiéteknek lesznek alvási gondjai, őket is elhordjátok majd mindenféle tiszteletlen mocsoknak, mert véletlen kinyomta az ébresztőt?

Az iskolás példálózásra meg csak annyit, hogy a szervezet 10 hónap alatt megszokja az állandó időpontban való felkelést és általában felébred az ember. De egyrészt ez nem azt jelenti, hogy akkor tökéletesen ki is pihente magát, másrészt két hónapja véget ért az iskola, nyilván nem fog felkelni valaki nyáron reggel 6-kor, HA nincs rá szükség.

A passzív-agresszív viselkedés iskolapéldája, amit ti itt lenyomtok ahelyett, hogy tudomásul vennétek azt a tényt, hogy vannak emberek, akik maguktól nem ébrednek fel, hanem kelteni kell őket. Ha emiatt leesik az aranygyűrű az ujjatokról, akkor meg duzzogjatok.

2019. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 A kérdező kommentje:

Nem beszéltük meg, hogy felkelek, ennyit a szövegértésről.

Csak annyit mondott, hogy megyünm strandra, nem volt szó időpontról.

Az utolsónak köszi.

2019. júl. 9. 17:54
 63/84 A kérdező kommentje:

Bocsi

Hogy *MIKOR kelek fel.

2019. júl. 9. 17:55
 64/84 anonim ***** válasza:
6%

Kedves #60-as!

Pont az ilyen védések miatt ilyenek a mai fiatalok.

Most hozzászokik a 11 órás keléshez. Akkor szeptemberben mi lesz? Szerinted 10 hónap kell, hogy visszaálljon....

Én három műszakban dolgozom. Szerinted hány hónapon van az Átállásra?

2019. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
79%

Na már vártam egy mai fiatalokozást...

SEHOL nem írtam, hogy 10 hónap kell, hogy hozzászokjon, olvasd el még egyszer a kommentet és értelmezd jobban.

Az meg senkit nem érdekel, hogy te mennyit dolgozol és neked mennyi idő az “átállás” (ami egyébként majdnem minden iskolásnál max az első héten okoz gondot). Vagy ez már megint a jó magyar “ha nekem sz@r, akkor másnak is legyen az” mentalitás? Hidd el, a kérdező fog még úgy 45-50 évig korán kelni iskola, munka, gyerekek stb miatt. Ennyire fáj, hogy most még megtehetné, hogy pihen? De ennek ellenére sem csak héderezik otthon meg bulizik egész nyáron, hanem elment dolgozni és urambocsá’, fáradt volt, nem ébredt fel az órára. De persze erre az a megoldás, ha az érett felnőtt anyukája puffog magában ahelyett, hogy szólna neki, hogy keljen fel, mert indulnak.

2019. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
8%

A kérdező kérte a véleményünk.

Tudja is, hogy valamennyire lúdas, hisz azt írta, hogy bocsánatot is kért.

Te írtad, hogy 10 hónap kell, hogy hozzászokjon. Akkor őt szeptembertől nyárig sajnálni kell. Akkor telik le a 10 hónap...

Mint írtam ma a fiam is 13:30 - ig aludt. Holnap 4 kor kel. De fel kel.

Mint írtam, ha megkérjük, megbeszéljük, hogy reggel 6 kor kelés, tudomásul veszi, s beállítja a telefonját. Ez kb évente egy alkalommal van. A lányom 16 éves korától heti 40 órát dolgozott a nejem munkahelyén minden nyáron. Kibírta. Nem játszotta a mártír. Az ő pénze volt. Hétre jártak. Ja, és kényszerítve sem volt. Nem is haragszik érte a mai napig sem. 25 éves..

2019. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
10%
A kérdező is megtehette volna, hogy az anyukáját megkérdezi, hogy akkor mikor kelünk. Gondolom, nem minden héten rendeznek ilyen programot.
2019. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 A kérdező kommentje:

54%os

Ha több időt szántál volna a kérdés elolvasására, és nem csak idehánytál volna valamit , már tudnád, hogy heti 4 alkalommal 5:45 kor kelek. Sokszor egymás után.

Iskolaidőben 6-kor szoktam kelni.

NEM TUDOK hozzászokni.

Hiába kelnék mindig hatkor, nem tudnék elaludni.

Hisz mint mondtam, ezt már próbáltam.

Általában valahogy felkelek, de nagyon nehéz, és rettentően fárasztó.

2019. júl. 9. 21:13
 69/84 A kérdező kommentje:
A 65# leírt minden amit még elmodhattam volna :)
2019. júl. 9. 21:14
 70/84 anonim ***** válasza:
10%

S akkor mit vársz? Sajnáljuk?

Ok! Ó te szegény!! Milyen gonosz anyukád van! Jaj de sajnállak!

Ha nem bírod a kritikát, akkor minek kérdezel. Idehányni, meg te és a fajtád szokott.

2019. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!