Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/134 anonim ***** válasza:
41%
Más az, amikor te úgy döntesz, hogy nem viszed el a gyerekeket, és megint más, amikor kifejezetten közlik veled, hogy nem hozhatod a gyerekeidet. Különösen, ha a saját édestestvéred az. Én elmennék, mert nem hagynám ki a testvérem esküvőjét semmi áron, de megmondanám neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esik, és egy életre megjegyezném.
2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/134 anonim ***** válasza:
64%
A testvérednek nincs igaza, teljesen megértelek, ha nem akarod hogy 3 gyerek randalírozzon életed egyik legfontosabb napján. Ha a testvéred nem jön akkor nem jön, felesleges ezen gyötrődnöd. Amúgy gyerek nem való esküvőkre, pláne ha ilyen kis ünnepségről van szó.
2021. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/134 anonim ***** válasza:
72%

Na, kérdező, nemsoká úgyis neked ugrik majd a sok anyuka, aki 3 órára nem tudja kihúzni a fenekéből a gyerekét...


Én megértelek téged, most voltunk esküvőn, mi sem vittük a fél éves fiunkat, ha 3 gyermekünk lenne és tudnánk kire bízni őket, pláne nem vinnénk.


Ennyi kicsi gyerek végig rohangálni és hisztizni fog, ami nem probléma, hiszen életkori sajátosságuk, csak nem feltétlenül esküvőre való, főleg nem akkor, ha sima vacsora van.


Nem értem, hogy a kisgyerekes szülőknek miért nem alap otthon hagyni a gyerekeket, ha meg tudják oldani, miért kell pár hónapos babákat és viselkedni még nem tudó kisgyerekeket mindenképp esküvőn parádéztatni.

2021. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/134 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem itt nem arról van szó, hogy a kérdező nem szeretné látni a nővére gyerekeit, sőt talán még csak nem is a létszámról.

Én igazából megértem mindkét nézőpontot: egy nagy esemény a családban (még akkor is ha csak szűk családi kör van meghívva) és szeretné ha ekkor az ő családja (ami nyilván a gyerekeket is kiteszi) is meg lenne teljes létszámba hívva.

Ugyanakkor ez az esküvő rólatok szól. És meglehet, hogy a gyerekek nem is élveznék ennyi idősen csak hármasban. Plusz néha tényleg jó csak felnőttekkel lenni, csak rájuk figyelni, velük ünnepelni, nem pedig folyamatosan lesni, hogy melyik kicsi mily módon akarja ma megölni önmagát (költői kép, nehogy ezért kössön belém valaki).


Személy szerint én szívesen rábíznám valakire a gyerekeket, és mennék a testvérem esküvőjére. Jó, ha ki lehet mozdulni a szokásos minden-szem-a-gyereken körből, és végre emberien kinézni, társaságba menni. Én megértem, hogy egy zárt körű felnőttes esemény van.

(sokkal jobban bánnám ha kihagynám a testvérem esküvőjét)


Plusz: van egy csomó emlékképem, amikor gyerekként ilyen alkalmakra cibáltak el a szüleim, és nem élveztem. Nem jöttem ki a rokonokkal, nem tudtam gyerekekkel önfeledten játszani, mert egy introvertált szégyellős kislány voltam. Jobban örültem volna, ha átmehetek játszani a barátnőmhöz. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy a gyerekek is jobban járjanak.

2021. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/134 anonim ***** válasza:
59%
3 éves gyereket nem viszünk esküvőre,temetésre.Ez egy felnőtt embertől alap.Valaki magyarázza már el hogy mi értelme lenne??1-2 órát nem bírsz ki a trónörökös nélkül??Micsoda mintaszülők....
2021. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/134 anonim ***** válasza:
39%
Semmi gond nincs ezzel. Mondjuk majd amikor neked lesznek gyerekeid, és a nővéred közli veled, hogy idén náluk a karácsony szűk körű, és csak korlatozott számú ember fér el náluk, szóval a gyerekeidet ne hozd, légyszi... mert ők bizony úgy ünneplik a karácsonyt, ahogy nekik tetszik. Most mit kell megsértődni??
2021. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/134 anonim ***** válasza:
45%

"de megmondanám neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esik, és egy életre megjegyezném."

Lelki zsarolás! Toxikus testvér! WARNING!

2021. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/134 anonim válasza:
74%
Szerintem igazad van. Nekem is van gyerekem,igaz,még csak 2 hónapos,de amikor lesz alkalmam felnőtt társasággal vacsirázni,gondolkodás nélkül fogom 1-1 estére/pár órára másra hagyni a kicsit,főleg ha a tesómról van szó. Ráadásul írtad,hogy 20 fő a max.létszám. Nem arról van szó,hogy más hozhatja a gyerekét,ő meg nem és direkt ki akarsz vele cseszni,hanem a te napodon szeretnél felnőtt embereket megvendégelni,a keresztszüleidet is...feltételezem,ha nem lenne létszámkorlát,jöhetnének a gyerekek és a keresztszülők is Persze van,aki személyes sértésnek veszi az ilyesmit sajnos..
2021. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/134 anonim ***** válasza:
37%
Mert az ugye nem lelki zsarolás, amit a kérdező csinál, ugye.
2021. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/134 anonim ***** válasza:
35%
Nem hagynám ki. De nagyon rosszul esne a testvéremtől egy ilyen gesztus...
2021. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!