Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
 101/133 A kérdező kommentje:
Nem firtatom tovább, nem fogom kibeszélni a bátyámat. Megkaptam a választ, amire kíváncsi voltam. Köszönöm.
2022. jan. 29. 15:54
 102/133 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek tetted fel a kérdést?

Tudtad hogy ez egy anonim oldal?

Vagy mit szerettél volna elerni ezzel? Azt hogy egyöntetűen szidjuk a sogornodet? Az jól esett volna ugye?

2022. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 anonim ***** válasza:
100%
Te csak egy elkényesztetett hercegnő vagy, ennyi, akinek nincs élete.
2022. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/133 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, most már én is azt hiszem, hogy kamu az egész, vagy a kérdező csak egy áskálódó némber. Kár adnod az álszentet, ez egy anonim oldal, a kibeszélést pedig már rég megtetted. Nem mondasz konkrétumot semmit, csak elvárod, hogy utáljuk a sógornőd ok nélkül, mert merészelnek maguknak venni dolgokat és nem a putri szinten vegetálnak. Adod itt az aggódó testvérkét, holott egy álszent, áskálódó ember vagy. Szerintem tesód ha valami miatt bedepizett, az a te furkálódásod miatt van! Akarna a franc egy olyan testvért, mint te...
2022. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egyébként hasonló embert, mint te vagy, kérdező, csak ott a bátyó volt a sutyerák. Egy régi, ezeréves, konkrétan tini sérelem miatt tette tönkre a húga életét, persze mindig úgy, hogy a húg szerelme / barátai legyenek a gonosznak beállítva, ő meg a szerető testvérke címszerepben jött tetszelegni, előadva az aggódó bátyót, aki megmenti a hugicát a gonoszoktól. Szerencsére a lány azóta észhez tért, saját családja lett, a bátyót meg tudtommal kivágta a francba az életéből. Francba is az ilyen képmutató tesókákkal, mint ti vagytok!
2022. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/133 anonim ***** válasza:
100%
A konyhabútor, szárító stb. a tesódnak is kell, mert ő is használja. A szendvicsét még is kinek kellene megcsinálnia ha nem saját magának? Szerintem csak féltékeny Vagy,hogy Téged nem hoznak visznek melóba, nincs új bútorok és még a férjedet is kiszolgálhatod cseléd módjára.
2022. jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/133 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan végig olvastam 11 oldalt, és semmi rossz nem derült ki a sógórnőről? Vagy a szárítógép meg a konyhabútor a megalázó? Csalódott vagyok.
2022. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/133 anonim ***** válasza:
100%
107.: Na de ő egy drága, szeretetteljes THESTVÉÉÉÉRKE, aki csak aggódik, és #nemfogomkibeszélniabátyámat(dehogynem), és utáljátok már azt az átkozott sógornőt, pleeease. Jah, pusztán azért, mert vettek dolgokat a házba. :D Hogy minden sógoros kérdés tele van ilyen hülyemancikkal...
2022. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 A kérdező kommentje:

Örüljetek a 100%-ban hasznos válaszotoknak, ahol engem ócsároltok. Nem tudtok ti semmit. Én élek benne, én látom, mi folyik.


Akkor leírom, mire voltam kíváncsi, amire MEGKAPTAM a választ, nem akartam folytatni, de ti megteszitek továbbra is. Írtam, hogy nem írok többet, max. most így hirtelen egy-két dolgot, ami épp eszembe jut. Az utóbbi kb. 20-30 válasz felcseszte az agyam, mert nem vagyok sem királylány, se belekotnyeleskedő.

Nyomatékosítom, eddig nem szóltam a sógornőmnek. OK, akkor írok pár példát, ami miatt látom, hogy a bátyám nem szól.


Azt sem tudom, melyikkel kezdjem így hirtelen.


Legtöbben azt kifogásoljátok, hogy viszi-hozza munkába. Ő pont az ellenkező irányba megy dolgozni nap mint nap (nem otthon van), ezt is megkaptam szidásként.

A szalvétába csomagolásos dolgot direkt csak apró problémának írtam.


Akkor válaszolok pár dologra:

Úgy neveltek bennünket a szüleink, hogy takarékoskodjunk. Anno havi zsebpénzt kaptunk, megtanultuk beosztani a pénzt. Minden évben nyári munkával kerestük meg, amit pluszban költeni szerettünk volna: ruha, akármi.

Itt jön akkor a lényeg (és nem kell velem együtt utálni a feleségét, nem ezt kérdeztem, hanem a bátyámon akarok segíteni):


A felesége, akivel huszonéve együtt vannak, konkrétan szarik rá, hogy min spórol a bátyám. Minden évben kitalál valamit, és igen, átalakítások, minden évben új bútorok, minden évben mindenből a legújabb. Évek óta egy élelmiszerboltba nem tette be a lábát, de ami neki kell, az kell.


Itt jön a lényeg, amiért legfőképp kiírtam a kérdést, közben megkaptam a választ rá:

Oltári módon megalázza azzal mások előtt, hogy égő vele menni bárhová is, mert nem képes márkás cuccot venni magának, micsoda égő így nyaralni menni. A saját lányuk vett karácsonyra neki Tomi Hilfigert, Adidast, Nike cuccot az évek alatt. Mert ő sajnálja magától a pénzt.

Ezért írtam, hogy papucs!!! Gondolom jó nagy katyvasz, amit írtam, nem is olvastam vissza, de talán kibogózható.

És tényleg nem írok többet.



Legelő

2022. jan. 31. 12:13
 110/133 A kérdező kommentje:
Hát ez a legelő gondolom legelőször akart lenni. (Sajnálom, tényleg nem olvastam vissza.)
2022. jan. 31. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!