Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig tűrnéd szó nélkül,...

Meddig tűrnéd szó nélkül, hogy a bátyádat a felesége évek óta totál tönkreteszi lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem szóltam bele soha, de a testvéremből a szüleim konkrétan papucsot neveltek. Főleg anyám. Én a húga vagyok, de ami megy évek óta, kezd nagyon durván idegesítő lenni számomra. Hozza-viszi munkába, amit kiejt a száján, annak úgy kell lennie, tudnám sorolni. Csendes gyilkos. Félek, hogy nálam egyszer szakad el a cérna, de akkor nagyon. Ha nem áll ki magáért, de látod, hogy szarrá ócsárolják, mit tennél a helyemben? (Merthogy elvileg semmi közöm hozzá, de a bátyámat sem akarom folyamatosan megalázva látni.) Lassan elfogy lelkileg...

2022. jan. 28. 15:20
 121/133 anonim ***** válasza:
83%
A másik: a nő legalább igényes, a házra / lakásra költ meg ruhákra, nem piára meg játékgépre. Kuporgassanak aztán üljenek rajta?
2022. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/133 anonim ***** válasza:
100%

De biztosan a ruha márkája a gond, vagy hogy bátyád ugyanazt az egy farmert hordja télen nyáron évek óta, és erre mondták neki, hogy vehetne új cuccokat? De ha cikizik is ezzel, az még nem a porig alázás kategória. Gondolom nem sértőnek vagy bántóan mondták.

Amúgy felnőtt ember, nem áll gyámság alatt, ha ő ezt a virágot szakította akkor majd szagolja. De feltételezem szólna, ha tényleg gond lenne.

2022. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 anonim ***** válasza:
100%
A nő is dolgozik tehát ő is ugyanúgy rendelkezik a pénzzel, gondolom nem a kenyérre valóból vettek Adidas felsőt. Azért en eléggé rossz néven vennem ha ötvenes felnőtt ember létemre más akarna beosztani a pénzemet.
2022. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 anonim ***** válasza:
100%
#120 nekem is van ilyen férfi ismerősöm, hogy ha rajta múlna egyetlen cipője lenne, amit addig hord, amíg nem szakad le a lábáról, mert utál vásárolni meg nem is érdekli ez az egész. Hozzáteszem nem az anyagiak miatt. Neki is mondta már a felesége hogy bizony elmennek vásárolni mert ezt nem bírja már nézni, de nem érezte magát senki emiatt megalázva, nevetett az érintett is.
2022. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt a választ segítségnek szánom. Azt írod, még nem beszéltél a sógornőddel. Mégis mit mondanál??


Figyelj Kati, most jó lenne ha öt évig ez a tv maradna nálatok, meg ha pólót csak leértékelve vennétek a H&M-ben?


Én nem vagyok se spórolós, se garasoskodó,arany középútnak tartom magam. De ha ilyen dologgal elém állna valaki akivel nem vagyunk egy vagyonközösségben, hirtelen köpni nyelni nem tudnék, aztán meg elküldeném melegebb éghajlatra.


A feleség is dolgozik, ezáltal az ő keresetét is be akarod osztani… remelem átgondolod ilyen szempontból is.

2022. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra sem értem a problémát. A testvéred vagyonközösségben él valakivel, gondolom semmiféle rálátásod a pontos vagyonukra, kiadásaikra, bevételeikre, befektetéseikre stb. Van egy kép a te fejedben, hogy mi hogy lehet, ami alapján te kívülállóként elkezdesz variálni, meg problémázni olyan pénzügyeken, amire te 1. nem látsz rá, 2. semmi közöd.

Mégis mi a terved? Mit mondasz? Beosztod mások pénzét? Kéretlen pénzügyi tanácsot adsz? Vagy mégis mire gondoltál?

2022. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én vagyok egyedül, aki minimum valami késsel fenyegetőző, brutálisan agresszív feleségre volt felkészülve a felkonferálás után?

Vagy valami hatalmas pszichopata manipulátort minimum. Ezzel szemben kaptunk egy nem csóróskodó, a környezetére igényes nőt, meg egy tök jófej gyereket, aki az apjának vesz cuccokat. Ennek melyik szülő nem örülne? Vagy titeket kérdező ennyire fillérb.szásra tanítottak? Cipőt veszel magadnak néhanapján, vagy csak amikor már elfeslik a lábadról?

2022. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim ***** válasza:
100%
#127 ráadásul az hogy a gyerek ruhákat vesz az apjának az is úgy van beallitva hogy milyen rossz dolog. Komolyan nem tudom hova tenni
2022. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik... És attól lenne papucs, mert az apja mindezt elfogadja tőle? Beteg szegény kérdező toronyban.
2022. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 anonim ***** válasza:
100%

#129 nem, szerintem azért tartja papucsnak mert eltűri hogy drága ruhát és új bútorokat vesznek ahelyett hogy megmondaná otthon az asszonynak hogy "kuss a neved, nem költekezünk, holnaptól a legolcsobb margarint meg parizert veszed, nem cseréljük le az ezer éves linóleumot, ha elszakad a ruha megvarrod, nincs új ameddig nem rohad le rólad, soha nem megyünk sehova kirándulni stb".

Vagy valami ilyesmi lenne szerintem jó a kérdező neveltetese szerint.

2022. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!