Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 anonim ***** válasza:
81%

Elnövi a duciságot... persze, jó vicc, kifogást mindenre lehet találni :D


Inkább gáz, hogy 8 évesen elhízott, és az anyja ennyire szarik a dologba.

2017. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 anonim ***** válasza:
72%
Ne mondj nekik semmit, mert nem használ. Szépen ne vásárolj ilyesmiket. Egy 2 évest sem kell tömni mindenféle édességgel. Mondjuk úgy beosztva, nem sok tényleg, DE: szépen elrakod amit veszel és nem teszed ki úgy, hogy szemelőtt legyen. Ha a kiscsaj kérdezi, mond, hogy mindjárt kész az ebéd, más nincs.
2017. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/148 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó ez nem jó. A kis csaj benyúl a hűtőbe és szemrebbenés nélkül kiveszi a kaját. A kezére ütnék az biztos, és megmondanám, hogy ez kurv.ára nem illik, nem otthon van. Bassz.us ilyen rokon...
2017. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
83%

En a helyedbe a tesóm megkérdezném hogy: a lányod napi nasi adagja tényleg 4 banán 2 rudi,stb..? Hátha ettől a kérdéstől észbe kap hogy ez igy nem normális.

Ha még ekkor is azt mondja hogy miert sajnálod tőle.akkor annyit mondanék hogy: a napi egy rudi (vagy valami belefér neked) de a többi nasijába szálljon be..

2017. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 A kérdező kommentje:

Amig mosogattam addig vette el előle a kicsi azt mondta.


Pont ez az,amiért nem tudom h kéne mondanom mert akkor meg azzal jönne h anyu tart el minket mivel sok pénzel nem tudok beszállni a háztartásba.


Anya se keres olyan jol,h ezeket a luxus dolgokat megvegye. Azt én állom a gyerekemnek,és most h nyáron itt lesz unoka hugomnak is megveszem nyilván,de nagyon nem mindegy h egy nap alatt meg esz mindent v egy hétig elég.


Nem tudom mi ez nála h mindig enne,péntek reggel is kinyitja a hütöt,nem tudom elzárni,látja mi van benne. Ehetek ezt azt,mondom majd ebéd után lesz,sir h ebédet akar mert már éhes! Holott regellizett,mondon ha éhes vagy gyere egyél velünk reggelit. És mondja h jo,de utána megkapja a rudit is?

Mikor mondom neki h mi csak tizoraira esszük meg,akkor egye ö is,hisztizik h most kell. Elmaradt tizoraira a rudi mert köles golyót ettek,de ebéd után mig altattam a ki sit addig megevett mindent

2017. jún. 18. 12:21
 26/148 anonim ***** válasza:
53%
Én biztosan szólnék a tesómnak, de nyilván nem nekiesnék, próbálnám óvatosan... hogy te, tesóm, remélem, az enyém mindig két éves marad, mert hihetetlen étvágya van a tiédnek, én ezt nem bírnám anyagiakkal... ha nem veszi a lapot, akkor megomndanám, hogy lesz kedves beszállni a kötlségekbe.
2017. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
88%

"Én sem szoktam a gyerekemnek kaját küldeni, ha a nagyszülők háztartásában van pár napig."


Az én tesóm bevásárol a gyerekeknek, ha néhány hétre a nagyihoz viszi nyári szünetben. Nem azért, mert elvárják, hanem, mert így látja korrektnek.

" Két hónapra se küldenék, ha a tesómat és a gyerekét eltartanák. Mert ugye nektek nem csak az ebédet és a reggelit finanszírozza anyukád."


Felnőtt, családos emberként semmi közöd hozzá, hogy a szülők mire költik a jövedelmüket. Ha tudnál olvasni, látnád, hogy nem finanszírozzák a kaját és a rezsit sem a kérdezőnek.


"Amúgy szóljatok neki és majd eldönteni, hogy mit csinál. Nekem nagyon rosszul esne ez a megkülönböztetés."


Milyen megkülönböztetés??? Az, hogy nincs pénze a kérdezőnek napi másfél kiló banánra meg 5 csomag túrórudira a vendéggyerek számára? Nem a nagyszülőkhöz vitték, hanem hozzá.

2017. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
81%

Szólj a tesódnak,hogy fizesse a lánya fogyasztását.Ha nem hajlandó,akkor küld haza a francba a gyereket.6 banánt bezabál egymás után...jó beles lehet a kis csaj.Zárd el előle a kaját.

A konyhát nem tudod bezárni ?

2017. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
91%

A rudi tényleg olyan édesség amit hűtőben kell tárolni. Ha semmi nem használ, akkor olyan nasikat vennék, ami pl egy zárt szekrényben is eláll. A tesódnak pedig mond meg, hogy te nem helyesled azt, hogy ennyire egészségtelenül eszik a kislány és ezért ha ők másképp gondolják, akkor csomagoljanak neki egy egész hétre való adagot (ami nála ugye 1 napi) és hozza magával, mert te nem fogsz mindennap vásárolni.


Engem ez a kérdés már eleve felidegesitett. Annyira nem birom az ilyen hisztis, követelőző gyerekeket, hogy az leirhatatlan. Amúgy, amig nálad van a kislány, addig az van amit te mondasz. Szépen erélyesen szólj rá, hogy nálatok ez nem szokás.

2017. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 anonim ***** válasza:
59%
Utolso! Te olvastad egyaltalán mennyit nasit eszik meg egy nap alatt..??
2017. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!