Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van az...

Szerintetek igazuk van az oltáselleneseknek? Mik azok az érvek, amik mellettük szólnak?

Figyelt kérdés
Most itt leírom megjegyzésként, hogy én nem vagyok oltásellenes, viszont nem egy ismerősömmel keveredtem már vitában emiatt. Sőt, családtagjaimmal is sikerült.

2021. júl. 8. 17:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
49%
Nincsenek értelmes érvek, az oltásellenesség egy baromság!
2021. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
53%
Megalapozott érvet még nem hallottam tőlük.
2021. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 Szirty ***** válasza:
88%

A félelem.

Az oltás is jár bizonyos kockázatokkal (lehetséges mellékhatások).

Van aki nem vállalja ezt a kockázatot.

2021. júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom a tobbi oltasellenesnek milye erve van, de en azert nem oltatom be magam mert szedek bizonyos gyogyszereket es nem tudjuk meg mik a hosszutavu hatasai annak az 5 - 10 fele kulonbozo oltasnak, illetve rovid tavu mellekhatasaik bizonyos gyogyszerekkel, milyen feltetelekkel nem szabad beadatni.


Most johetnek a 2 - 3 PHd immunologus, meg biologus gyakorisok, hogy ez nem igy meg ugy mukodik. Astrazenecanal is voltak 2 - 3 PHd-sok, senki nem mondta meg hogy verrogkepzodes problemat okoz. Ez is utolag derult ki, es be is lett tiltva jo par (EU-s is!) orszagban.


Ha letelik ugy 2 - 3 ev, akkor mar en is be fogom magamat oltatni, ha nincsen olyan tenyezo ami ezt nem engedi meg nekem. Nem szeretnek kiserleti nyul lenni.


De nehogy azt hidd, hogy azok akik beoltattak magukat azok ezekbe belegondoltak. A legtobb ember csak "vissza akarja kapni azt a "szabadsagot"" amit "elvettek" toluk.


En ezt meg tudom erteni, de nem ertek egyet annyira ezzel. De ez mar nem az en dolgom, ez az oveke. Mindenki a sajat felelossegere oltatja be magat.

2021. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
51%

Most nem azért, de amikor Afrikába mentem, majd' százezret perkáltam úgy egy tucat, vagy több oltásért, mert nem akartam sárgalázt, meg mit tudom én, milyen leprát, vagy maláriát, vagy hasonlót felszedni, ami ott lehetséges volt és semmit nem tudtam ezekről az oltásokról. még a nevüket sem,de most vagy megbízik az ember az orvostudományban, vagy ne panaszkodjon, ha meggebed.

Ja, hogy vérrögképződés?

Nekem a nagyapám, az apám és a bátyám is stroke-ot kapott, pedig oltást sem kaptak, mert még a járvány előtt történt velük.

Több millióból pár eset simán lehet véletlen.

2021. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim válasza:
100%

Azzal senki sem vitatkozik az oltáspártiak közül sem (legalábbis az értelmesek, mert ez tény, nem vélemény kérdése) hogy az oltásnak van kockázata, lehetséges mellékhatásai (nem a beadás utáni lázra gondolok, hanem a hosszú távú, akár évek múlva jelentkező mellékhatásokra). Még a covid járvány eléjének környékén volt a hírekben, hogy azoknál, akik xyz oltást kaptak (már nem emlékszem mi volt, egy konkrét oltást említettek) akár évekkel korábban, sokkal súlyosabb tünetekkel jelentkeezett a covid.

Szóval a vita az oltáspártiak és oltásellenesek között alapvetően nem abban van, hogy van-e kockázata az oltásnak (mert tényszerűen kimondhatjuk hogy van), hanem abban, hogy ez a kockázat a súlyos covid tünetek (és halálozások) elkerülésének valószínűségéhez képest hogyan aránylik.

2021. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
57%
6-os elég jól leírta. Én nem voltam oltás ellenes, inkább "kiváró". Egyrészt, mert valószínűleg már az elején átestem rajta, másrészt, mert van egy alapbetegségem, amire nem tudtam, hogy hatna az oltás+ gyermekvállalási terveim az utolsó utáni pillanatban, amiről szintén nem tudtam, hogy befolyásolná. Ezért nem regisztráltam, hanem figyeltem. Bármelyik irányba dőlhetett volna a mérleg. Nos, azt láttam, hogy a környezetemben mindenki kigyógyult belőle, sok tünetmentes és enyhe tünetes volt. Ezzel szemben csak egy kis faluból tudok 2 oltás utáni szívizom gyulladásos fiatalt, és egy oltás utáni vérrögtől elhunytat. Nos, vagy az van, hogy a magyarországi összes eset arra az egy falura korlátozódik, vagy nem valósak az erre vonatkozó "statisztikák".(Én pesti vagyok, és onnan is több ismerősömnek lett ismeretlen eredetű problémája pont az oltás után.) Ez így értelemszerűen abban erősített meg, hogy ne oltassak. Tőlem mindenki azt csinál, amit akar, én azonban úgy döntöttem, hogy inkább a saját szememnek hiszek, mint a kormánynak.
2021. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
54%
Na, például ez is egy érv. Azért pontoztak le az oltáspártiak, mert le mertem írni a saját tapasztalataimat normális hangnemben. Bocs, de nem tudnék olyanokra hallgatni, akiknek egy 3.osztályos szövegértés is túl nagy kihívás.
2021. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
24%

Én speciel azért pontoztalak le, mert hülyeségeket írtál.

Egyrészt három negatív tapasztalat alapján vonsz le következtetést, ami már önmagában butaság. Meg hogy azt hiszed, hogy a kormány végzi az egészségügyi felméréseket és statosztikákat, (inkább a saját szemednek hiszel, mint a kormánynak), amikből kiderül hogy az oltások minden kockázata töredéke a vírusénak.

2021. júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 Szirty ***** válasza:
61%

" az oltások minden kockázata töredéke a vírusénak."


Vagy nem. Ki tudja? :)

2021. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!