Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van az...

Szerintetek igazuk van az oltáselleneseknek? Mik azok az érvek, amik mellettük szólnak?

Figyelt kérdés
Most itt leírom megjegyzésként, hogy én nem vagyok oltásellenes, viszont nem egy ismerősömmel keveredtem már vitában emiatt. Sőt, családtagjaimmal is sikerült.

2021. júl. 8. 17:42
 61/95 anonim ***** válasza:
16%

" Nem az adatok cáfoltak engem, hanem én cáfolom az adatokat a saját tapasztalataim alapján"

Igen, pont ez a konteós sületlenséged. Hogy te orvosilag ellenőrzőtt adatok százmillióit veszed semmibe, mert az általad észlelt pár tucat adat véletlenül pont nem ugyanazt az arányt mutatja.

2021. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
56%

#54! Egyáltalán nem olyan, mert a 2+2-ről bizonyítható,hogy 4 és már bizonyították is, ezért én hiába állítanám, hogy 5. Ezzel szemben a statisztikák valódiságát soha senki nem bizonyította. Valaki leírta, te meg kétség nélkül elhiszed, más meg nem. Főleg, ha van bizonyítéka, hogy az ott nem valós.

#56! A kesztyű kérdésben részben igazad van, ezért pontosítok. Átlagos használat mellett káros. Az átlagos azt jelenti, hogy nem cseréli kellő rendszerességgel és ugyanúgy megérinti magát, mintha nem lenne rajta, mert amíg azt nem is fertőtleníti előtte, a kezét nagyobb eséllyel igen. Persze itt azt se mindegy, hogy milyen kesztyű. Például ha valaki rendszeresen gumikesztyűt használ, nem nagyon tartja vissza, hogy magához érjen vele, mert egy idő után olyan természetes neki, mintha nem lenne rajta. Persze lehetnek kivételek. Amúgy gyorséttermekben rendszeresen látom, hogy a kasszás pénzhasználat után lazán nyúl az ételhez, mindkettőt ugyanabban a kesztyűben. Tudom, nem a kesztyű hibája, de sajnos azt látom, hogy sokan, mióta kesztyűt használnak, a kézmosásról is leszoktak, mintha valami csodaszer lenne, mert azt mondták nekik, hogy hordják, mert az jó, de észt nem adtak hozzá.(Ne vedd magadra, nem rád gondolok.) Ez egy szélsőség, meg van a másik,mint te a gondos kesztyű használó, az átlag viszont az, amit fentebb írtam, és úgy bizony többet árt, mint használ.

2021. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 A kérdező kommentje:

62-esnek!

A statisztikákat szakemberek csinálják, nem pedig hozzá nem értők. Ez minden tudományágnál így van, mindegyiknél azt fogadjuk el hitelesnek, bizonyítottnak, amit a szakma képviselői hitelesítenek. Persze ti ráfogjátok azokra az adatokra, hogy nem hitelesek, csak ezzel az a baj, hogy ezt először is bizonyítani kéne. Másodszor pedig ha ráfogjuk, hogy nem jók az adatok, amiket az orvostudomány állít össze, akkor nekünk kéne mutatni egy jobbat, egy hitelesebbet. Olyan statisztikákat, amik jobban megfelelnek a valóságnak.. de a valóság az, hogy az összes oltásellenes, meg ilyen-olyan összeesküvés gyártó társaságok nem tudnak mutatni semmit, csak legfeljebb hasraütésből mondanak számokat. Azt ugye senki nem gondolja, hogy ezek az összeesküvés-hívők majd felállnak a fotelból, és elmennek a kórházakban, szervezetten összeírogatni pontosan diagnosztikálva, hogy most x ember miben is halt meg .. hogyan is tennék? Mikor nem is értenek hozzá, mivel nem szakemberek. De ha meg is tennék, akkor sem volnának hitelesek. Mondjuk akkor legalább lenne valami a kezetekben.. így viszont tényleg semmi nincs. Csak ráfogjátok, hogy azok nem igazak. Mégis mi alapján állítjátok? Sorold már az érveket, mi alapján mondod, hogy amit a szakma csinál, az nem hiteles, de az amit az ismeretségi körödből pár tucat ember alapján te leszűrsz, na az hiteles! Nevetségesek vagytok, és még nem értitek, hogy miért nevezünk titeket összeesküvés hívőknek! Hát akkor megsúgom, azért, egy teljes tudományágról, annak több százezernyi szakemberéről állítjátok, hogy nem jól végzik a dolgukat, és hamis statisztikai adatokat közölnek, minderre persze semmi bizonyítékotok nincs, de ti persze tudjátok az igazat :)

2021. júl. 10. 15:48
 64/95 anonim ***** válasza:
74%

Hihetetlenül értetlenek vagytok, vagy direkt csináljátok. Tegyük fel, hogy Béla bácsi meghal. Ismerem Béla bácsit, tudom, hogy nem volt covidos, láttam a negatív tesztjét! Az összeomlott hozzátartozót megkérik, hogy ugyan, hagy írják már be "covid halottnak". És szegény Béla bácsi, aki amúgy végbélrákban elhunyt, soha életében nem volt covidos, másnap már ott szerepel a statisztikában, mind "covid halott". Nos, ha én ezt végignéztem, NEM fogok hinni ANNAK a statisztikának, mert egy adatról BIZTOSAN tudom, hogy hamis. Hihetem azt, hogy ez az egyetlen, meg azt is, hogy több ilyen van benne, ez az én dolgom. De hogy az a statisztika nem lehet valós, az nem vita tárgya. (Béla bácsi fiktív, csak az illusztráció része, hátha így fel tudjátok fogni, mit jelent az, hogy nem hiszek egy statisztikának, saját tapasztalat alapján.) Nem fogok "jobb" statisztikát készíteni (nem is tehetném, mert senkit nem engednek be a kórházakba írogatni), mert én nem akarok senkit meggyőzni. Én nagy ívben lesz.rom ugyanis, hogy ki mit hisz, meg nem hisz, fordítva azonban ez rólatok nem mondható el.

De itt egy másik nagyon együgyű példa, hátha ezt sikerül értelmezni. Pár napja a kórházban kezelt covidosok száma 125 fő volt, melyet aztán módosítottak 88-ra, mert 1, azaz egy! kórház (nem én találtam ki, az operatív törzs álláspontja), hibás adatot küldött be. Nos, elképzeltem a jelenetet. Hé, Józsi! Azokat is beleszámoltad? Az már nem a Covid osztály! Ja, bocs. Ne legyünk már nevetségesek! Ilyen számok mellett 37 fővel tévedni??? 100ezernél még el tudnám képzelni, de nem 88-nál! Tudom, mindenki hibázik, ezzel nem is lenne gond. De ez még akkor is hihetetlen lenne, ha történetesen az a 88 ember mind egy kórházban van, de ez teljesen életszerűtlen. Tehát képzeljük el, hogy egy kórházban dolgozol. A te dolgod, hogy "leadd" ezeket a számokat. Nap, mint nap testközelből látod a számok alakulását. Nem tűnne fel, hogy tegnap(meg az előtt, meg az előtt) még csak 6 coviddal kezelt volt ott, ma meg hirtelen 43??? Lazán beküldöd? Egy pillanatra se fut át az agyadon, hogy hogy kerültek hirtelen ide?

2021. júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
18%
Azért elég beszédes az is hogy csak azokat az adatokat hiszed el (de azokat aztán gondolkodás nélkül), amik téged igazolnak. Ez már a fanatizmust súrolja.
2021. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
19%

"tudom, hogy nem volt covidos, láttam a negatív tesztjét! ... soha életében nem volt covidos"

Egyetlen tesztjét láttad, ami negatív volt. Ebből messze nem következik, hogy soha életében nem volt covidos.

2021. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
0%

66



És ezt az egész világon így csinálják szerinted?

2021. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:

"Nos, elképzeltem a jelenetet. Hé, Józsi! Azokat is beleszámoltad? Az már nem a Covid osztály! Ja, bocs. Ne legyünk már nevetségesek! Ilyen számok mellett 37 fővel tévedni??? 100ezernél még el tudnám képzelni, de nem 88-nál! Tudom, mindenki hibázik, ezzel nem is lenne gond. De ez még akkor is hihetetlen lenne, ha történetesen az a 88 ember mind egy kórházban van, de ez teljesen életszerűtlen. Tehát képzeljük el, hogy egy kórházban dolgozol. A te dolgod, hogy "leadd" ezeket a számokat. Nap, mint nap testközelből látod a számok alakulását. Nem tűnne fel, hogy tegnap(meg az előtt, meg az előtt) még csak 6 coviddal kezelt volt ott, ma meg hirtelen 43??? Lazán beküldöd?"


Túl élénk a fantáziád. :)

Nem az adja le (gépeli be) a számokat, aki összeszámolja a betegeket, hanem valami titkársági adminisztrátor, aki sose lát beteget közelről, és egy kórházban több adminisztrátor is dolgozhat ugyanazon az adatsoron (tehát egyáltalán nem biztos, hogy minden egyes napon ugyanaz az ember végzi a munkának ezt a részét, hogy feltűnhessen neki bármi). Ilyen adminisztratív munkakörben időnként előfordul (főleg, ha stresszes épp a munka, mert valamiért kapkodni kell), hogy rosszul üti be a számokat az adminisztrátor. Ennyi (is lehet, nem tudom, hogy történt, de ilyesmi nagyságrendekkel többször előfordul irodai munka kapcsán, tehát sokkal életszerűbb, mint amiről te beszélsz).

2021. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:

"Én nagy ívben lesz.rom ugyanis, hogy ki mit hisz, meg nem hisz, fordítva azonban ez rólatok nem mondható el."

Igen, ez így van. Van, akinek fáj látni a butaságot, és próbál tenni érte, hogy ne terjedjen, ezért írogatunk ide, hátha lesznek, akikre hatással tudunk lenni, ha rád nem is. Ugyanis nem neked írjuk, amit írunk, hanem mindenkinek, aki valaha olvassa majd. A te szereped csak annyi, hogy annak kapcsán írunk, amiket te írsz. :)

2021. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:

"És ezt az egész világon így csinálják szerinted?"

Mármint mit?

2021. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!