Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset?

Pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

először is 6 éve élek együtt a bnőmmel valamint a két gyerekével és a bnőm szüleivel egy lakásban..

az évek alatt voltak kisebb vitáink...de mostanára már egyre roszabb ..

a szülei defőként az édesanyja bele szól mindenbe ..nem viseli el,hogy mi a saját életünket akarjuk élni...

a bnőm 38 éves és sajnos nem tudom miért de nem is törekszik arra,hogy külön életet teremtsen magának meg gyerekeinek..próbáltam már vele sokszor beszélni erröl és sok más problémárol..sokat veszekszünk az anyagiakon.. veszekedésnél olyanokat kiabál rám,hogy jobb volt az anyagi helyzete mikor én még nem voltam vele...pedig havi 70000ft-ot adok neki meg rezsi és kajapénzt...sajnos nemtudom megértetni vele,hogy 2006 óta az infláció mértéke miatt minden többe kerül és nem én vagyok az oka,hogy akkoriban kijött 120e ft-ból most meg 200e-is kevés... próbáltam neki elmagyarázni azt is,hogy ne vegyen a gyerekének 175e ft-os számitógépet mert aztán a fontosabb dolgokra nem jut...a bnőm édesanyja egyfolytában ellenem hangolja az egész családot..pedig álandóan egymással kiabálnak..a bnőm meg az édesanyja s kissé idegbetegen viselkedik ...próbáltam beszélni a bnőmmel,hogy mennyünk el pszichológushoz..de elkezdett ordítani..és mostanában minden ok nélkül vannak dühkitörései...

abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van e rá lehetőség,hogy kényszergyógykezeljék?



2012. jan. 12. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim válasza:

ez azért annyira nem komoly, hogy "kényszergyógykezeljék"..

a szituáció a 3 generáció együttéléséből fakad. ezt kellene megváltoztatni, nem egészséges így családi életet sem élni, ti sem fogtok már közös nevezőre jutni, ha ezen nem változtattok

2012. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem orvosi hanem lakáskérdés.

Költözzetek el! Vagy válasszátok egyértelműen ketté a lakást és a háztartást! Adj ultimátumot az asszonynak.

A mama nem közvezsélyes.

2012. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ilyen nővel akarsz együtt élni? Nincs közös gyereketek, ott az idegesítő anyós, ráadásul a barátnőd sem gondolkodik a leghelyesebben. Gondolkodj el azon, hogy neked ez mennyire jó. Sem kényszer gyógykezeleséssel (ha létezik ilyen), se mással nem fog megváltozni, ha nem akar. Végig kell gondolnotok, hogy ezt akarjátok-e folytatni vagy nem.
2012. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 A kérdező kommentje:

igen én évek óta azon vagyok,hogy külön költözzünk a két gyerek meg velünk maradna mert 15 és 16 évesek...

de egyszerüen amit mondok az semmit nem ér sajnos egyretöbb a veszekedés és én mint bűnbak vagyok a család szemében..pedig egyszerü nyugodtsaját élet lenne a megoldás..hiszen mindenhol csak is így működik de nem lehet erröl meggyőzni a bnőmet..

a bnőm anyja állandóan mindenbe belekotnyeleskedik elpakolja a gyerekek dolgait parancsolni akar a 38 éves lányának és nem egyszerhalottam,hogy mondta a hátam mögött a bnőmnek,hogy engem dobjon ki ....

tipikus utálni való anyósféle..

dehát a kétgyereket félig meddig én tartom el..és emelett

a bnőm is kezd olyan lenni mint az anyja...álandóan a semmin veszekszik és mindenért engem hibáztat...én ahangomat sm emelem fel...és mindent megtettem,hogy béke legyen a családban...de sajnos egymással is állandóan ordibálnak....mostanára már ilyen dühkitörései vannak és egyszerüen minden nap egyre roszabb...

szoval mindenképpen kellene egy orvosi segítség...

2012. jan. 12. 19:21
 5/88 A kérdező kommentje:

már próbáltam azt is,hogy elköltözök tőlük de a bnőm öngyilkossággal fenyegetőzött...

valamint sajnálom a két gyereket...mert,ha én nem lettem vlna az elmúlt 6 évben akkor az nyja fele ennyit nem tudott volna a gyerekeire költeni...

egyrészt ezt sem értékeli senki..másrészt én egy rossz szót nem szóltam senkire a 6 év alatt..

voltak időszakok amikor jól megvoltunk kb egy hétig aztán újabb veszekedés...de mostanság mindennapos és már egyszerüen a gyerekek miatt is kellene valami megoldás...persze semmi képp nem fogom hagyni,hogy tönkre mennyenek a gyerekek és ezért muszály valahogy változtatnia helyzeten..

2012. jan. 12. 19:31
 6/88 A kérdező kommentje:

19:15!


sajnos a lakásnem elválasztható mert 3 szobás panel..

igen néha közveszélyes a mama..egyébként nyugtatókat szed mert magas vérnyomás miatt kezelték és ő volt is már pszichiátrián..

2012. jan. 12. 19:34
 7/88 anonim ***** válasza:
A barátnőd csak azért fenyegetőzött öngyilkossággal, mert függ tőled az anyagiak miatt. Szerintem csak kihasznál. Abban is, hogy te segítesz a gyerekeinek. Úgy ugrálsz, ahogy ő fütyül. Ezért nem akar elveszíteni, semmi másért. De ha neked ez jó, akkor próbálj meg mindenképpen változtatni a kapcsolatotokon, csak ne hogy te akarj öngyilkos lenni...
2012. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 Laci555 ***** válasza:

Előttem már sokan válaszoltak olyat amit én is írtam volna ezért konkrétan a kérdésedre próbálok csak írni.

A kényszergyógykezelés nagyon komoly dolog ha az illető beszámítható és nem bizonyítható hogy bárkit pl megtámad akkor ez szinte lehetetlen. Minden kezelésbe bele kell egyezzen. Sajnos olyan hülye helyzetben vagyunk Magyarországon hogy amíg valaki nem sérül meg (komolyan) addig nincs lehetőséged. A bíróság ezen kívül anya pártiak és Te nem is vagy édes szülő ... Ha nem költöztök és nem szakítasz az egyetlen amit tehetsz hogy anyagot gyűjtesz ..pl mikor mi történ rendőrség ki lett e hívva..Beszélhetsz pszihiáterrel az orvosi titoktartás kötelezi és ha tud az esetről tanácsot kérsz róla az is egy adat.. Ezek később nagyon jól jöhetnek. Ne érts félre nem támadási szándék amit tanácsolok hanem megoldási út. Sajnálom sok sikert.

2012. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 A kérdező kommentje:

tőlem távol áll az öngyilkosság..:)

egyébként nem függ tőlem anyagilag mert a szüleinek a nyugdíja eléggé magas és ők tudnának segíteni...

nem használ ki és nem anyagi a függése..met nem egy akkora összegel támogatom ami feltétele a megélhetésüknek..

egyszerüen csak határozatlan kevés az önbizalma..és egész életében a szüleivel élt és agyilag nem tud felnőni és levállni a szüleiröl..

sajnos azt sem érti meg,hogy evvel a 2 gyerek jövőjét is tönkreteszi..

többször azt mondta,hogy engem sem akar elveszíteni de a szülei nélkül sem tud meglenni...edig attol mert külön költöznénk a szüleit bármikor láthatná ésoda is jöhetnének..

a költözéshez ésház vásárláshoz meg felajánlottam az anyagi segítséget..de egyszerüen semmit nem akar tenni,hogy jobb legyen vagy előrrébb jusson az életben...

már arrol is beszélgettem vele,hogy mi lesz,ha a szülei nem lesznek..de erre az a válasza,hogy még lehet,hogy 20-30 évig élnek...hát eléggé betegesek és az egyik 69 a másik 73 éves.. szerintem elgondolkodhatna azon,hogy valamit lépnie kéne...sajnos afő probléma most a mindennapos egyre nagyobb családi veszekedések amin valahogy segíteni kéne..

2012. jan. 12. 19:49
 10/88 A kérdező kommentje:

Laci555!

köszönöm ,hogy konkretizáltad a választ...

igen tiszában vagyok vele,hogy a gyógykezelésekbe belekell egyezni,ha beszámítható...a rendörség volt már kintnéhányszor amikor a bnőm és az édesanyja a kést vette a kezébe és le akarták egymást szúrni... az öregasszonyt ezért kezelték már pszichiátrián és xanaxot szed már évek óta..

a bnőmmel az a probléma,hogy egyéb emberek közt vagy társaságban szinte teljesen normálisan tud viselkedni..

szinte csak itthon vannak dühkitörései ...nem mondhatni konkrétan azt,hogy közveszélyes de erősen rossz hatással van a gyerekekre..meg az egész családi légkörre...

volt már,hogy ahamutartót földhöz vágta meg ordibálva ütötte az ajtót..de egy óra mulva meg nem is látszik rajta amijen volt...egyszerüen tehetetlen hejzetben vagyok..

2012. jan. 12. 20:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!