Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset?

Pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

először is 6 éve élek együtt a bnőmmel valamint a két gyerekével és a bnőm szüleivel egy lakásban..

az évek alatt voltak kisebb vitáink...de mostanára már egyre roszabb ..

a szülei defőként az édesanyja bele szól mindenbe ..nem viseli el,hogy mi a saját életünket akarjuk élni...

a bnőm 38 éves és sajnos nem tudom miért de nem is törekszik arra,hogy külön életet teremtsen magának meg gyerekeinek..próbáltam már vele sokszor beszélni erröl és sok más problémárol..sokat veszekszünk az anyagiakon.. veszekedésnél olyanokat kiabál rám,hogy jobb volt az anyagi helyzete mikor én még nem voltam vele...pedig havi 70000ft-ot adok neki meg rezsi és kajapénzt...sajnos nemtudom megértetni vele,hogy 2006 óta az infláció mértéke miatt minden többe kerül és nem én vagyok az oka,hogy akkoriban kijött 120e ft-ból most meg 200e-is kevés... próbáltam neki elmagyarázni azt is,hogy ne vegyen a gyerekének 175e ft-os számitógépet mert aztán a fontosabb dolgokra nem jut...a bnőm édesanyja egyfolytában ellenem hangolja az egész családot..pedig álandóan egymással kiabálnak..a bnőm meg az édesanyja s kissé idegbetegen viselkedik ...próbáltam beszélni a bnőmmel,hogy mennyünk el pszichológushoz..de elkezdett ordítani..és mostanában minden ok nélkül vannak dühkitörései...

abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van e rá lehetőség,hogy kényszergyógykezeljék?



2012. jan. 12. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:
..nem az a fő probléma,hogyén megőrülnék..hanem a gyerekek vannak kitéve a mindennapos ordibálásnak...énmagasrol tojok arra,hogy engem hibáztatnak mindenért és hidegen hagy az üvöltözésük is...6 éve rendszeresen ez megy de én teljesen higgadt nyugodt vagyok....csakis a gyerekek érdekeit próbálnám védeni...
2012. jan. 12. 21:01
 22/88 anonim ***** válasza:
de hát persze, hogy. Idősen már nem jó ilyen tömegben lakni. Ha ketten lennének, s havonta meglátogatnátok, vagy akár hetente, akkor ő sem lenne ideges, meg nem is a te gondod. A barátnődre ráférne egy kis pszichológus, de szerintem első dolog különköltözni. Szerintem lehet, hyog az mindkét nőt automatikusan kikezelné! Állj a sarkadra! Vagy hívd apóst szövetségesül. Ha másért nem, a gyerekekért tedd meg!
2012. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:

Több választás is van:

1. elköltöztök

2. megváltozik (akár pszichológussal)

Ha egyik sem, akkor marad a 3., azaz otthagyod az egész diliházat. Persze van egy 4. is: marad minden a régi és megy tovább a cirkusz.

Melyik a legszimpatikusabb?

2012. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 A kérdező kommentje:

márleírtam,hogy én nem tudok semmittenni és sokszor próbáltam rávenni a különválásra a szüleitöl..és sajnos eredménytelenül..

apósom meg alkoholista és ő sem akar külön válni...

2012. jan. 12. 21:07
 25/88 A kérdező kommentje:

21:06!


sajnos egyiket sem lehet kivitelezni a megoldások közül vagyis jobbanmondva lehetne de nincs a bnőmben egy cseppnyi hajlandóság sem..én már évek óta próbálom meggyőzni arrol,hogy váljon le a szüleiről... a pszichológust meg elutasitja teljes mértékben mert ő nem tartja betegesnek ami a családban történik..

2012. jan. 12. 21:11
 26/88 anonim ***** válasza:
szegény gyerekeket sajnálom én is. Az anyjuk nem?
2012. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:

"nem mi vagyunk az öregek nyakán,hanem ők vannak mi nyakunkon"

Kinek a nevén van a lakás?? A tiéden nem, semmi közöd hozzá, nem is kötelesek téged ott elviselni, tehát a te nyakadon nem lehetnek a szülök...

2012. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:

a gyerekek elmennek, ahogy tudnak. Túl fiatalon fognak elmenni..ezt magyarázd el! Apósodat megértem.Csak nehogy valamelyik gyerek pia helyett szerbe folytsa majd a feszültséget! Nem anyósod beteg, hanem így, ez a család.

A gyereken fog lecsapódni. Vagy elszökik, vagy anorexiás lesz, vagy drogos... próbálj velük te foglalkozni..jó lenne ha valami edzésre járnának, az gyógyít.

2012. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:

kifogás

el kell költöznötök

és ezt neked kell keresztülvinni

lehet anyóst hibáztatni, de az nem visz megoldáshoz

a nejeddel nem kell törődni, nem számít mit mond, cselekedj! Veled fog menni.-

2012. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
szeretnek egymással ordibálni, és nem törődnek a gyerekekkel, se apósoddal. Veled sem. Előbbre való nekik ez a passziójuk.
2012. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!