Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset?

Pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

először is 6 éve élek együtt a bnőmmel valamint a két gyerekével és a bnőm szüleivel egy lakásban..

az évek alatt voltak kisebb vitáink...de mostanára már egyre roszabb ..

a szülei defőként az édesanyja bele szól mindenbe ..nem viseli el,hogy mi a saját életünket akarjuk élni...

a bnőm 38 éves és sajnos nem tudom miért de nem is törekszik arra,hogy külön életet teremtsen magának meg gyerekeinek..próbáltam már vele sokszor beszélni erröl és sok más problémárol..sokat veszekszünk az anyagiakon.. veszekedésnél olyanokat kiabál rám,hogy jobb volt az anyagi helyzete mikor én még nem voltam vele...pedig havi 70000ft-ot adok neki meg rezsi és kajapénzt...sajnos nemtudom megértetni vele,hogy 2006 óta az infláció mértéke miatt minden többe kerül és nem én vagyok az oka,hogy akkoriban kijött 120e ft-ból most meg 200e-is kevés... próbáltam neki elmagyarázni azt is,hogy ne vegyen a gyerekének 175e ft-os számitógépet mert aztán a fontosabb dolgokra nem jut...a bnőm édesanyja egyfolytában ellenem hangolja az egész családot..pedig álandóan egymással kiabálnak..a bnőm meg az édesanyja s kissé idegbetegen viselkedik ...próbáltam beszélni a bnőmmel,hogy mennyünk el pszichológushoz..de elkezdett ordítani..és mostanában minden ok nélkül vannak dühkitörései...

abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van e rá lehetőség,hogy kényszergyógykezeljék?



2012. jan. 12. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
minden második sorban leírod, hogy tehetetlen vagy. Ne légy az! Lépj!
2012. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 A kérdező kommentje:

mitlépjek?

nem vihetem el a gyerekeket mert nem az enyémek

nem költöztethetem el a családot mert egyszerüen nem akarnak elköltözni

nem tudom el vinni a bnőmet pszichológushoz mert,ha megemlítem akkor már ordibál is..hogy ő nem beteg

nem hagyhatom itt a gyerekeket mert egy idő után már ők is így fognak viselkedni és,ha én nem vagyok nekik akkor még egy kis biztonságérzetük sem lenne..

na most mi a megoldás?

2012. jan. 12. 21:57
 43/88 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk, nincs sok közöd ehhez a családhoz, a gyerekek sem a tieid. Mért rágod magad olyan dolgokon, amihez nincs közöd? Ha ők így akarnak élni, hát éljenek, de nem hogy már te szívj! Mert hogy sajnálod a gyerekeket. Már nem olyan picik, meg nem a tieid. Gondoskodjon róluk az anyjuk meg a nagyszüleik. Ha meg nem teszik meg ők, nehogy már te legyél a mártír! Ennyi erőből az összes hasonló helyzetben lévő gyereket a szárnyaid alá vehetnéd a világon. Most jótékonykodni akarsz? Igazán nem értelek. Azt értem, hogy sajnálod őket, de vannak még rosszabb helyzeten lévő fiatalok is szerintem. Mindig csak a család áldozata voltál, nem akarsz végre más életet élni? Egy normálisabb családban? Néha úgy látom, hogy te is függessz tőlük túlságosan is.
2012. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
lakj külön és randevúzzatok, látogasd a gyerekeket, ők is téged. Ott legalább addig nyugtuk lesz. A férjem barátnőjének a lánya is látogatja a húga apját, aki neki nem apja. Csak felnevelte. Nem cigányok, anya jogász, a mostoha mérnök, az exférjem is diplomás vezető
2012. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:

neked nincs szavad? minek neked ilyen nő? hány évesek a gyerekek?

ha hat éve neveled, akkor a te gyerekeid is.

2012. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
a gyerekek apja hol?
2012. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
ki nem akar elköltözni? csak a barátnőd nem akar
2012. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:

valamit csak érsz te is, vagy számítassz nem?

ha más nem, a kereseted. Ha mégy, menni fog utánad.

2012. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 A kérdező kommentje:

igen a gyerekeket sajnálom már 6 éve engemtekintenek az apjuknak és 6 év alatt valahogy én is a sajátomként tekintek rájuk...amikor ordibálnak és a kisebbik gyerek remegve sírva mögém bújik akkor elgondolkodtató,hogy mi lenne,ha nem lenne kihez odamenni(menekülni)nekik...

már tettem bejelentést agyámügyön meg a gyermekjólétinél de mint már mondtam is a bnőm társaságban teljesen hétköznapi emberként tud viselkedni..a veszekedésekre ott azt mondák nekem ,hogy viták bárhol elő fordulnak és nem tartják eztveszélyesneka gyerekekre nézve...dehát ha a gyerek heti 3 alkalommal remegve sír és elbújik akkor azt miért nem tartják veszélyesnek???

2012. jan. 12. 22:15
 50/88 anonim ***** válasza:
Menj el, ha fontos vagy neki, megy utánad. Ha meg nem, miről beszélünk?
2012. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!