Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset?

Pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

először is 6 éve élek együtt a bnőmmel valamint a két gyerekével és a bnőm szüleivel egy lakásban..

az évek alatt voltak kisebb vitáink...de mostanára már egyre roszabb ..

a szülei defőként az édesanyja bele szól mindenbe ..nem viseli el,hogy mi a saját életünket akarjuk élni...

a bnőm 38 éves és sajnos nem tudom miért de nem is törekszik arra,hogy külön életet teremtsen magának meg gyerekeinek..próbáltam már vele sokszor beszélni erröl és sok más problémárol..sokat veszekszünk az anyagiakon.. veszekedésnél olyanokat kiabál rám,hogy jobb volt az anyagi helyzete mikor én még nem voltam vele...pedig havi 70000ft-ot adok neki meg rezsi és kajapénzt...sajnos nemtudom megértetni vele,hogy 2006 óta az infláció mértéke miatt minden többe kerül és nem én vagyok az oka,hogy akkoriban kijött 120e ft-ból most meg 200e-is kevés... próbáltam neki elmagyarázni azt is,hogy ne vegyen a gyerekének 175e ft-os számitógépet mert aztán a fontosabb dolgokra nem jut...a bnőm édesanyja egyfolytában ellenem hangolja az egész családot..pedig álandóan egymással kiabálnak..a bnőm meg az édesanyja s kissé idegbetegen viselkedik ...próbáltam beszélni a bnőmmel,hogy mennyünk el pszichológushoz..de elkezdett ordítani..és mostanában minden ok nélkül vannak dühkitörései...

abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van e rá lehetőség,hogy kényszergyógykezeljék?



2012. jan. 12. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
Miért nem költöztök hozzád?
2012. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:

6 éve lakunk együtt előtte én albérletben laktam...nekem már nincsenek szüleim..és nincs szülői há sem ahova költözhetnénk...

de ez lenne a leg kisebb probléma mert anyagilag megoldható lennea külön költözés az öregektől de sajnos a bnőmben egy csepp hajlandóság sincs...

2012. jan. 12. 20:08
 13/88 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akar elköltözni, akkor kénytelen leszel szakítani vele. Az ilyen több generációs együtt élésbe tényleg bele lehet kattanni (minden érintett félnek) , de erre nem kényszergyógykezelés a megoldás.
2012. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
A barátnőd mentális problémákkal küzd, maga sem tudja mit akar. Menjen pszichológushoz, az tudna segíteni rajta.
2012. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 A kérdező kommentje:

igen szó szerint minden érintett bele kattan egy dő után..ez már látványos a gyerekeknél is...

de ,ha én el is költöznék az csak számomra megoldás..a két gyerek attol még itt megy tönkre...a gyerekek édesapja alkoholista volt és nem támogatta őket soh még gyerektartást sem fizetett és decemberben meghalt... így a gyerekeknek csak ez a beteg család van ahol nincs lehetőségük normális környezetben élni...ezért nem magamat helyezem előtérbe a problémával mert én relatívan fogom fel a dolgokat és nincs rám hatással más idegállapota....de a két gyerek miatt elengedhetetlen lenne a segítség..

2012. jan. 12. 20:35
 16/88 A kérdező kommentje:

20:32!

írtam már,hogy sajnos ,ha meg említem a pszichológust akkor el kezd ordibálni és azt mondja ,hogy ő nem beteg...sajnos lehetetlen rábeszélni,hogy önmagátol elmennyen orvosi segítséget kérni...

2012. jan. 12. 20:38
 17/88 anonim ***** válasza:

költözz el te, ha megteheted, s mondd, hogy jöhet veled! Lépj! Ne légy már tutyimutyi!


6-an éltek egy panelben?! Nem csoda, ha idegbeteg a mama.

Én is az lennék, ha nyakamon lenne a középkorú lányom, meg még a palija is!

2012. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
ebből a lakásból tudnátok venni két kisebbet
2012. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
Nem is akar megváltozni. Mért erőlteted a dolgot? Ha valaki arra sem képes, hogy változni akarjon, akkor mi értelme? Jobban teszed, ha még időben lelépsz. Ha van eszed...
2012. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 A kérdező kommentje:

ahhoz,hogy elköltözzünk el kellene adni a panelt...

és nem mi vagyunk az öregek nyakán,hanem ők vannak mi nyakunkon...de az öregasszony nagyon nem akarja,hogy a bnőm elköltözzön...csak engem látna szivesen az utcán mert így nem tudja miattam annyira irányítani acsaládot...

2012. jan. 12. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!