Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológiai eset?

Pszichológiai eset?

Figyelt kérdés

először is 6 éve élek együtt a bnőmmel valamint a két gyerekével és a bnőm szüleivel egy lakásban..

az évek alatt voltak kisebb vitáink...de mostanára már egyre roszabb ..

a szülei defőként az édesanyja bele szól mindenbe ..nem viseli el,hogy mi a saját életünket akarjuk élni...

a bnőm 38 éves és sajnos nem tudom miért de nem is törekszik arra,hogy külön életet teremtsen magának meg gyerekeinek..próbáltam már vele sokszor beszélni erröl és sok más problémárol..sokat veszekszünk az anyagiakon.. veszekedésnél olyanokat kiabál rám,hogy jobb volt az anyagi helyzete mikor én még nem voltam vele...pedig havi 70000ft-ot adok neki meg rezsi és kajapénzt...sajnos nemtudom megértetni vele,hogy 2006 óta az infláció mértéke miatt minden többe kerül és nem én vagyok az oka,hogy akkoriban kijött 120e ft-ból most meg 200e-is kevés... próbáltam neki elmagyarázni azt is,hogy ne vegyen a gyerekének 175e ft-os számitógépet mert aztán a fontosabb dolgokra nem jut...a bnőm édesanyja egyfolytában ellenem hangolja az egész családot..pedig álandóan egymással kiabálnak..a bnőm meg az édesanyja s kissé idegbetegen viselkedik ...próbáltam beszélni a bnőmmel,hogy mennyünk el pszichológushoz..de elkezdett ordítani..és mostanában minden ok nélkül vannak dühkitörései...

abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van e rá lehetőség,hogy kényszergyógykezeljék?



2012. jan. 12. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
te azt szeretnéd, a mama menjen el. Csakhogy ez irreális, ő biztos nem fog menni, erre ne várj!
2012. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 A kérdező kommentje:

nem mondtam egy szóval sem ,hogy a mama menjen el,hanem csak annyit,hogy néha azt kívánom,hogy patkoljon el mertakkor nem lenne aki mindenbe beleszól és nem lenne akivel a bnőm ordibáljon..stb...(elméletbeli alternatíva)...


köszönöm szépen az eddigi kommenteket!


de remélem még sokan írtok..csak olvassa mindenki végig mert volt olyan amire ötször kérdeztek vissza...

minden apró részletet leírtam már és a kényszergyógykezelés lehetősége érdekelne leginkább mert más választás nem nagyon van..

2012. jan. 12. 23:10
 83/88 anonim ***** válasza:
Becsülendő,hogy neveled más gyerekét.De! Nem lehet életcélod a folytonos vita,idegeskedés.Szép,hogy támogatod a párod és a gyerekeit,de ettől még gondolhatsz magadra is.Szeretnéd az életed egy olyan nő mellett leélni,mint a párod anyja? Mert a jelek szerint a párod pont olyan hárpia lesz az idő múlásával.A gyerekek meg már így is sérültek,hogy az anyjuk életképtelen a szülei nélkül meg nélküled.Na meg persze,hogy részesei a mindennapos vitáknak.Nem hinném,hogy már annyit rontana a helyzeten,ha lelépnél.És hidd el,van abban valami,amit itt előttem írtak páran,hogy talán már nem is téged fél elveszíteni,hanem a pénzed.Azért 70ezer havonta ,meg a kaja kifizetve + a rezsi hát finoman szólva sem kevés pénz.Még ha nem is szegények,azért te ebben a kapcsolatban elég jó kis aranytojást tojó tyúk vagy valljuk be!Egyébként nem vagy egyedül,mert nagyon sok férfitársad tudatalatt "élvezi",hogy megalázzák,kihasználják,földbedöngölik.És ezt nem bántásképp írom.Persze,ne csapd pofon,ha hisztizik,bár ki tudja,de azért legyünk már kultúrált felnőtt emberek.Ezen felül,ne félj te attól,hogy öngyilkos lesz! Aki ezzel fenyegetőzik,az szó szerint csak fenyegetőzik,és nem fogja megtenni.Hány ilyet ismerek...De ha pszichológusnak ezt elmesélné,hidd el,hogy kapna beutalót a pszichiátriára.Legalábbis nálunk itt így működik,mivel önmagára veszélyt jelent.És amúgy meg,ha lelépnél, a gyerekek már elég nagyok,hogy szabadon el tudják dönteni,hogy akarnak-e téged látni,találkozni veled,ha ennyire ragaszkodtok egymáshoz.Ezt senki nem tilthatja meg neked és nekik sem törvényesen.És támogathatod őket úgy is.De ne tedd tönkre az életed,mert egy kapcsolat sem ér annyit! Egy egészséges önzés legyen benned!
2012. jan. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 A kérdező kommentje:

először is amit kajapénzre adok meg rezsire az csak az én részemre adom...nem én fizetem az őrezsiüket...a 70000ft meg kimondottan a gyerekek nevelésére megy így tehát ez nem kihasználás mert nem költheti arra amireakarja meg önmagára sem kltheti...a gyerekek ..hát én nem érzem,hogy annyira nagyok lennének,hogy ilyen környezetben tovább tudnának élni,ha nincsvalaki ott aki odafigyeljen rájuk...a vége az lenne,hogy államigondozásba kerülnének..én nem vehetem magamhoz őket mert nagyon sok mindennek meg kell felelni ahhoz,hogy 2 gyereket én nevelhessek és megkapjam a gyámságot...

meg van bennem a megfelelő önzőség is de magamat nem féltem mert rám nincs hatással mások veszekedése..tehát én bele sem szólok amikor egymással kiabálnak így higgadt tdok maradni mindenhelyzetben...ebböl is tanulhatnak a gyerekek,hogy nem csakaz a fajta élet van amit az annyjuk és nagyanyjuk oldalárol látnak..

2012. jan. 13. 12:15
 85/88 anonim ***** válasza:

hiába hibáztatod anyósodat, te nem vele élsz, hanme a pároddal. Csak kettőtökön múlik, hoyg milyen életet építetek fel. Ha ti nem akarnátok a mamával élni( vagy békében akarnátok élni vele v nélküle) megtennétek. Más is megoldja, nektek is sikerülne. Ha akarnátok. Az anyósod ebben a történetben inkább szenvedő fél. Látod: ő a leggyengébb, a legbetegebb.Vagy ő és apósod. Csakk azt nem értem, hoyg te, aki itt a legegészségesebb felnőttnek tűnsz, miért nem bontod fel ezt az egészségtelen helyzetet? Hiszen te látod, hogy ez egyik családtagnak sem válik hazsnára? Akkor miért ígyg éltek? Hiszen még a nyomor sem korlátoz, meg tudtok élni, a lakáshelyzeten is lehetne változtatni, ti, mint egy pár, miért nem teszitek ezt meg? Miért nem áll melletted a barátnőd?


A gyógykezelés ábrándnak szép, de ha ő nem kívánja magát kezeltetni, nem lehet erőltetni.

2012. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
hogy kerültél te ide?
2012. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

"A kényszergyógykezelés egy büntetőjogi intézkedés.


A személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó bűncselekmény elkövetőjével szemben kell alkalmazni, ha elmeműködésének kóros állapota miatt nem büntethető,



és tartani kell attól, hogy hasonló cselekményt fog elkövetni, feltéve, hogy büntethetősége esetén egyévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetést kellene kiszabni."



Vagyis ez a börtön kiváltása, ez rátok nem érvényes.


Keresd fel a védőnőt, tőle kérj tanácsot! Esetleg te elmehetsz pszichológushoz, aki szintén tud tanácsot adni, hogy mit mondhatzs a nőknek, hogy elmenjenek veled. Esetleg a gyerekeknek is biztosítanának pszichologiai gondozást, hogy az óvja őket.

A területileg illetékes nevelési tanácsadóban érdeklődhetsz, illetve a Családsegítő Intézetnél.

2012. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Az önzést arra értettem,hogy elmész onnan arra gondolva,hogy neked így jobb lesz.De a válaszodból ítélve,neked ez a helyzet nagyon is megfele,máskülönben nem csinálnád 6 éve.És te már magadban régen eldöntötted,hogy te így éled le az életed.Ez van,de akkor nem kell panaszkodni!
2012. jan. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!