Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kinek volt melléfogás a...

Kinek volt melléfogás a körülmetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapja volt circumcisiom. Lassan 1 éve fennálló gyulladásos eredetű panaszokra (balanoposthitis) javasolta magán urulógus. Azt mondta nagy magabiztossággal hogy sok ilyen esetet látott és ez tuti segíteni fog, áldani fogom a nevét stb. Előzetesen 1.5-2 hónapot mondott teljes felépülésre. Mivel 9 hét eltelt és még mindig érzékeny a makk sokszor legkisebb érintésre is (nadrág ha hozzáér, fürdés után törölközés stb), és a fitymaféknél lévő ödéma sem lett sokkal kisebb (és szintén érzékeny) felhívtam a dokit aki közölte hogy ödéma gyógyulása 2-4 hónap, a makk szarusodása 6 hónap, de egy év is lehet akár, és - mivel minden ember más és máshogy reagál rá - lehet hogy az érzékenység fennmarad életem végéig. Mivel 38 éves vagyok még nem szeretnék lemondani bizonyos dolgokról (gyerek szerencsére már van és tesót nem akarunk, de a gyártási folyamat további része jó lenne), és bár a feleségem - egyelőre - megértő, de nem biztos hogy ugyanennyi idősen sokáig az marad, szóval lehet erősen befolyásolja a hátralévő életem hogy így elcseszték ezzel a műtéttel (ha elmondják előtte őszintén hogy mire lehet számítani nem csináltatom meg). Vannak akik hasonló cipőben járnak? Van bmi remény a javulásra? Ha így marad van bmi megoldás hogy legalább a fájdalmat, érzékenységet megszüntessék? (akár a szexet is beáldozva, lényeg hogy ne úgy kelljen leélnem a hátralévő életem hogy hozzá sem tudok érni a pélóhoz)



2022. dec. 18. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
72%

HÚÚ Jó rá csesztél ! Sajnálom.

Óvszert nem próbáltál ráhúzni ?? Vagy ha fáj, nyilván fel sem áll ?

2022. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 A kérdező kommentje:
Szexet meg sem próbáltam, mivel annyira érzékeny hogy hozzáerni alig tudok. 9 hét után... Plussz ott csüng alul az az ocsmány ödéma, addig esélytelen. Éjszaka merevedés szokott lenni, az már nem fáj annyira mint az első pár hétben.
2022. dec. 18. 11:01
 3/106 A kérdező kommentje:
Amúgy lassan egy év szenvedés után (szinte folyamatos kipirosodás, érzékeny makk, STD vizsgálaton is túl estem, voltam kb 6 orvosnál stb) és 2 hónappal a műtét után a jelenlegi állapotomat temintve a szexről már kezdek szépen lassan lemondani, csak jó lenne legalább annyira helyre jönni hogy ne fájjon attól is ha hozzáér az alsóm. Már az esztétikai része sem érdekel, úgysem fogja asszony sem látni úgy tűnik, csak éljek fájdalommentesen. Idáig jutottam sajna. :(
2022. dec. 18. 11:09
 4/106 anonim ***** válasza:
63%

Én bár nem vagyok sem férfi, sem orvos, de úgy gondolom, érzékeny területen történt beavatkozás, a szervezetnek időbe telik, mire tudja regenerálni. Fogyassz sok folyadékot (az ödéma miatt, hogy a szervezet ne akarja visszatartani a vizet) és kerüld a lisztet, cukrot, tejtermékeket, hátha dobnak a gyógyulási folyamaton (ha pl. a megszokottnál több ch-t eszek, több problémám is van).

Mielőtt ennek nekivágtál volna, érdemes lett volna egy kicsit másfelé is kutakodni, nem vagy-e pl. érzékeny valamilyen ételre, sokszor olyan tüneteket tud az élelem produkálni, hogy ajaj. Hamarosan én is kivizsgáltatom magam gluténérzékenységre.

A feleséged pedig szerintem megértő lesz a gyógyulási folyamat alatt. Ha van egy kis fantázia, akkor lazán jól tudja érezni magát. 🙂 Mihamarabbi gyógyulást!

2022. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 A kérdező kommentje:

Szia!

A táplálkozást sokan mondják. Pár hónapja nem iszom tejet (rizstejjel helyettesítem), sajtot sem eszem, joghurtból a cukormentest, cukor helyett is édesítőt rakok reggel a kávémba, sőt, műtét után kb 2 hónapig alkoholt sem ittam stb. Ok, most Mikulás,Karácsony stb közeledtével gyerkőc annyi csokit kapott hogy sokszor besegítek hogy foggyon, de minden élvezetet nem akarok száműzni az életemből. Az elmúlt 1 évem így is kuka kb. Az a baj hogy egyrészt a magándoki annyira egyértelműen, magabiztosan mondta a műtétet, meg olyan rég szenvedtem ezzel a gyulladással hogy úgy voltam vele elmegyek a falig. Direkt nem olvastam véleményeket operáció előtt nehogy elbizinytalanítsanak. De most már sajnálom. Elég depis tudok sajna az egész miatt lenni de majd csak megtanulok vele együtt élni.

2022. dec. 18. 12:03
 6/106 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben bekenném valamivel (Lidocain EGIS 50 mg/g kenőcs 20g) vagy vannak szájon át szedhető fájdalomcsillapítók is. A háziorvosod is tud tanácsot adni, hogy mit érdemes szedni és kell-e mellé gyomorvédő. Bőrgyógyász is látott? Ilyen diétákhoz előbb egy gasztroenterológussal és egy dietetikussal is érdemes lenne konzultálnod. Jobbulást!
2022. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos doki megszivatot ez gyógyulási folyamat de kitartást.

Remélem mielőbb egy másik dokit keres fel

2022. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 A kérdező kommentje:
Voltam 2 bőrgyógyásznál is. Először államiban, ott ránézésre azt mondták balanoposthitis és candida (gomba) elleni krémet meg gombaölő gyógyszert írtak fel. Mivel az nem vált be - sőt csak rosszabb lett - felírt másikat (Urguentum Boraxatum) de az sem segített, és mivel nem lehetett kontrollra visszajutni elmentem magánba. Ott azt mondták lehet túlkezeltség. Mivel semmitől nem javult megvolt az STD-vizsgálat is (negatív eredménnyel minden gombára,fertőzésre),aztán azt javasolta haggyam békén, ne foglalkozzam vele. De mivel attól sem lett jobb hogy semmit nem csináltam a magán urulógus javasolta a metélést. Ez az egész kb február eleje óta tart, azóta voltam 2 bőrgyógyásznál, 3 urulógusnál meg még a házidokim is megnézett, pedig nem ez a profilja. Orvostól orvosig jártam vele, mindenki mást mond, legalább tucatnyi kencét, gyógyszert próbáltam már. Most per pillanat Lipobase-zel kenem a makkot a műtős doki javaslatára esti zuhany után (az egy mindenmentes kb vazelin-szerű svéd krém szárazságra). Nagyon már nem akarok kísérletezni magamon mert erős a gyanúm hogy lehet magától elmúlt volna anno ha nem kezdek el vele ilyen sarlatánokhoz járkálni és kentem volna minden szarral. Magyar egészségügy, de ez már más téma...
2022. dec. 18. 14:36
 9/106 anonim ***** válasza:
100%

Uhh ez kemény föleg H férfiként tudjuk nem legkönnyebb ilyenel dokihoz menni.

Egyébként igen német sokkal jobb

Akkor egyelőre gyulladásgátló fürdőt javaslok so gyömbér fürdő az segít

2022. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 A kérdező kommentje:
Ja, és az a legjobb hogy az eredeti panaszok is előjöttek, amire a műtétet javasolták. Kivörösödés, piros foltok a makkon, csípő érzés (néha pisilés után, van hogy attól függetlenül). Lehet ezt a begegséget rólam fogják elnevezni mert eddig egyik dokinak sincs halvány lila fingja hogy mi ez vagy mivel lehetne eredményesen kezelni, és még a megváltásként várt műtéttől is csak rosszabb egyenlőre. Nem tudom meddig fogom még ezt idegekkel bírni...
2022. dec. 18. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!