Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kinek volt melléfogás a...

Kinek volt melléfogás a körülmetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapja volt circumcisiom. Lassan 1 éve fennálló gyulladásos eredetű panaszokra (balanoposthitis) javasolta magán urulógus. Azt mondta nagy magabiztossággal hogy sok ilyen esetet látott és ez tuti segíteni fog, áldani fogom a nevét stb. Előzetesen 1.5-2 hónapot mondott teljes felépülésre. Mivel 9 hét eltelt és még mindig érzékeny a makk sokszor legkisebb érintésre is (nadrág ha hozzáér, fürdés után törölközés stb), és a fitymaféknél lévő ödéma sem lett sokkal kisebb (és szintén érzékeny) felhívtam a dokit aki közölte hogy ödéma gyógyulása 2-4 hónap, a makk szarusodása 6 hónap, de egy év is lehet akár, és - mivel minden ember más és máshogy reagál rá - lehet hogy az érzékenység fennmarad életem végéig. Mivel 38 éves vagyok még nem szeretnék lemondani bizonyos dolgokról (gyerek szerencsére már van és tesót nem akarunk, de a gyártási folyamat további része jó lenne), és bár a feleségem - egyelőre - megértő, de nem biztos hogy ugyanennyi idősen sokáig az marad, szóval lehet erősen befolyásolja a hátralévő életem hogy így elcseszték ezzel a műtéttel (ha elmondják előtte őszintén hogy mire lehet számítani nem csináltatom meg). Vannak akik hasonló cipőben járnak? Van bmi remény a javulásra? Ha így marad van bmi megoldás hogy legalább a fájdalmat, érzékenységet megszüntessék? (akár a szexet is beáldozva, lényeg hogy ne úgy kelljen leélnem a hátralévő életem hogy hozzá sem tudok érni a pélóhoz)



2022. dec. 18. 09:43
 71/106 A kérdező kommentje:
Annyit javult hogy a korrekciós műtéttel eltüntették az undormányos cuccokat alulról, de amit elsőre csináltak abból még mindig nem sikerült felépülnöm fél év után sem. A sebszélek nehezen gyógyulnak, pirosodnak, bizonyos helyeken fáj minimális érintésnél is, plussz amikor ödémás akkor menni alig bírok.
2023. ápr. 24. 21:59
 72/106 anonim ***** válasza:

Na de legalább akkor már valami elkezdődött. Kitartást.

Hát elég kellemetlen lehet akkor. Nem is tudom, hogy nézhet ki?

De lesz még valami beavatkozás?

2023. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 A kérdező kommentje:

Köszi!

A doki azt mondta nem kell ezzel már semmit csinálni, majd az idő meggyógyítja. Még azért elmegyek szűk 3 hét múlva egy másik dokihoz megmutatni több szem többet lát alapon. Ha ő is azt mondja hogy nem olyan gáz a helyzet meg javulni fog akkor kénytelen leszek beletörődni. 1.5 éve járkálok vele mindenhova, már nagyon elegem van az egészből.

2023. ápr. 24. 22:33
 74/106 anonim ***** válasza:

De a fájdalom elmúlik mit mond?

Ha használatban van úgy is fáj?

2023. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 A kérdező kommentje:
Nincs használatban. Ha attól is fáj hogy a gatya hozzáér akkor nehéz lenne. Már bő fél éve papi életmódot folytatok, de a gyulladás/pirosodás miatt (amire a műtét volt a javaslat) gyakorlatilag az elmúlt bő 1 évben nem sok akcióban volt részem. Néha konkrétam fájt, meg 1-1 aktus után még jobban kipirosodott. Ezen én már túl vagyok, ennyi idő alatt megszoktam. Ha vki elém tenne egy papírt hogy elmúlik a fájdalom, érzékenység, pirosodás, ödéma stb, tehát tünetmentes leszek de no more sex gondolkodás nélkül aláírnám.
2023. ápr. 25. 05:47
 76/106 anonim ***** válasza:

Hát az nem jó akkor ha nem lehet akció se. Sajnálom.

Hátha a másik orvos tud valamit majd ajánlani a pirosságra valami krémet. Elvileg ugye körülmetélés után hozzá kellene szokni az alsónadrághoz meg mindenhez.

Ha be van krémezve akkor is fáj ha hozzá ér?

2023. ápr. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 A kérdező kommentje:
Már ritkábban kenegetem, annyi szart használtam már, max Lipobase-zel ha nagyon száraz a makk. Lehet a bőrgyógyásznak volt igaza anno és túlkezeltség miatt van az egész. Volt vmi banális gomba vagy baci, de rákentem a sok szart és attól lett rosszabb. Már az is eszembe jutott hogy ha nem megyek vele sehova, nem csinálok vele semmit (krémek, műtét) már rég nem lenne semmi bajom. A bórgyógyászok csak kísérleteznek, felírnak vmit, ha nem jön be akkor vmi mást az ezer féle kencéből, urológus meg rábeszélt erre a qrva öncsonkításra... Csak ártottak eddig nekem a tanácsaikkal. Ráadásul fingja nincs egyiknek sem mi a konkrét bajom, de mindegyiknek van vmi remek tanácsa.
2023. ápr. 25. 09:40
 78/106 anonim ***** válasza:

Hát kitartást hozzá Neked. Gondolom nagyon rossz a fájdalom.

De ha mész a másik orvoshoz hátha segít valamit.

2023. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog: az egyik, ha erzékeny helyen sérül a bőr és ki van téve mechanikai hatásnak az lassabban gyógyul. Nekem ez volt mikor kidörzsöltem a combom guggolás közben. Kisebesedett, kenegettem bepantennel, isten tudja mivel kötözgettem, hetekig gyulladt volt, mert ott volt bent a combhajlatnál. Már mwggyógyult kb egy hónap alatt de pl rá 3 évre is volt most a napokban, hogy viszketett. :D szerintem kéne egy alapos szupergyógynövényes masszázs.

Másik, van egy csodasebfertőtlenítő, és gyulladáscsökkentő, de a hámréteget is hihetetlen gyorsan ujjáépíti, ez pedig az Oxycort. Nekem van itthon pl ha van egy kis sebem vagy ilyesmi, befújom és másnapra majdnem eltűnik. Úgy tűnik sajnos vényköteles, de ha tudsz szerintem ilyet szerezz, mert jó cucc. Itt a betegtajekoztato mire jó:

[link]

2023. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt írja a betegtájékoztató hogy nemi szervek tájékára nem alkalmazható. Erre a Dermatix-re is mindenhol írták milyen csodaszer (8000 ft volt egy kisujjnyi tubus) és nekem attól is csak szarabb lett, úgyhogy nagyon már nem kísérleteznék. Neogranormont mondott a doki hogy azzal kenjem hogy a kötést könnyebben le tudjam szedni, ne ragadjon tá a bőrre. Azt a műtét utáni napokban nem tudtam használni mert annyira fájt a seb hogy nem tudtam kb hozzáérni sem, de most úgy 2-3 napja fürdés után kenek rá. Hogy fog-e segíteni a gyorsabb gyógyulásban azt nem tudom, de a Dermatix-szal ellentétben ártani még nem ártott.
2023. ápr. 25. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!