Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kinek volt melléfogás a...

Kinek volt melléfogás a körülmetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapja volt circumcisiom. Lassan 1 éve fennálló gyulladásos eredetű panaszokra (balanoposthitis) javasolta magán urulógus. Azt mondta nagy magabiztossággal hogy sok ilyen esetet látott és ez tuti segíteni fog, áldani fogom a nevét stb. Előzetesen 1.5-2 hónapot mondott teljes felépülésre. Mivel 9 hét eltelt és még mindig érzékeny a makk sokszor legkisebb érintésre is (nadrág ha hozzáér, fürdés után törölközés stb), és a fitymaféknél lévő ödéma sem lett sokkal kisebb (és szintén érzékeny) felhívtam a dokit aki közölte hogy ödéma gyógyulása 2-4 hónap, a makk szarusodása 6 hónap, de egy év is lehet akár, és - mivel minden ember más és máshogy reagál rá - lehet hogy az érzékenység fennmarad életem végéig. Mivel 38 éves vagyok még nem szeretnék lemondani bizonyos dolgokról (gyerek szerencsére már van és tesót nem akarunk, de a gyártási folyamat további része jó lenne), és bár a feleségem - egyelőre - megértő, de nem biztos hogy ugyanennyi idősen sokáig az marad, szóval lehet erősen befolyásolja a hátralévő életem hogy így elcseszték ezzel a műtéttel (ha elmondják előtte őszintén hogy mire lehet számítani nem csináltatom meg). Vannak akik hasonló cipőben járnak? Van bmi remény a javulásra? Ha így marad van bmi megoldás hogy legalább a fájdalmat, érzékenységet megszüntessék? (akár a szexet is beáldozva, lényeg hogy ne úgy kelljen leélnem a hátralévő életem hogy hozzá sem tudok érni a pélóhoz)



2022. dec. 18. 09:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 A kérdező kommentje:
Még május elején voltam egy sokak által ajánlott urológusnál, ő javasolta hogy Elocom-mal (szteroidos gyulladáscsökkentő) kenegessem a vágás helyét - ahol ödémásodik - minimum 2 hónapig napi kétszer. Június eleje óta használom, szóval lassan 2 hónapja. Ritkábban dagad már be, és akkor sem annyira mint korábban. Tehát kb míg korábban egy héten úgy 5-6 nap tuti beduzzadt, most van hogy eltelik úgy egy-másfél hét hogy semmi, ha meg felpuffad akkor sem olyan nagyon. 2 hét múlva megyek kontrollra, meglátjuk mit javasol. 3. műtétre vonatkozó kérdésemre azt mondta ő is (ahogy a másodszor operáló doki is) hogy nem javítana bmi újabb beavatkozás az ödémásodáson,sőt. Viszont sajna az eredeti panaszok amire a műtétet javasolták anno (makk kipirosodása,érzékenység stb) nem múltak el. Most per pillanat a makk nagyon ki van száradva. Kb úgy tudnám látványra leírni mint amikor veszel egy őszibarackot és kb egy hétig kint marad szobahőmérségleten; aszott, barázdált stb. Azt javasolja a sok okos doki hogy ne csináljak vele semmit, meg szedjek nyugtatót mert azért nem gyógyulok mert sokat görcsölök rajta (1.5 év kínlódás után könnyen beszélnek...) stb., de mivel annyira száraz most elkezdem megint Lipobase-zel kenni, mert az amúgy is egy kb mindenmentes, vazelin alapú zsíros krém szárazságra, másrészt addig nem akarok eljutni hogy úgy kiszárad hogy kirepedezik és vérzik. Egy hónap múlva megyek még egy bőrgyógyászhoz (magán, de 3 hónapra előre kaptam időpontot) akinek kb ezek a férfi nemiszervi problémák a specialitása, ott még hátha mondanak vmi bíztatót/használható javaslatot, aztán ha nem történik javulás akkor már befejeztem az egészségügyi kiruccanásokat, majd megtanulok vele együtt élni.
2023. júl. 31. 12:08
 92/106 anonim ***** válasza:
A körülmetélt makk általában száraz, szerintem erre is rákereshetsz, mit ír a szakirodalom.
2023. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
Uh, sok erőt, kérdező. De azért az jó, hogy van pozitív elmozdulás.
2023. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 A kérdező kommentje:
Nem olvasgatok én már utána semminek. Annyi mindent olvastam már oly'sok helyen az elmúlt másfél évben... Amit vki javasol azt más nem ajánlja, meg dokik is mindig mondják hogy ne netről tájékozódjak. Mondjuk abból sem sok előnyöm származot eddig hogy rájuk hallgattam de mindegy..
2023. júl. 31. 19:49
 95/106 anonim ***** válasza:
Tudsz feltenni képet, hátha jobban tudunk segíteni? Vagy küldd privátban.
2023. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 A kérdező kommentje:

Bocsi, de képet nem küldenék inkább.

Azóta amúgy megvolt a kontroll urológusnál, sok újat nem tudtam meg. Azt mondta az ödémára sajna nincs semmi csodaszer, akár kenőcs, gyógyszer bmi, az újabb sebészeti beavatkozás meg nem hogy segítene, inkább ártana, úgyhogy az volt a javaslat hogy kenjem tovább Elocom-mal és ne görcsöljek rajta, majd egyszer csak azt veszem észre hogy elmúlt. Könnyen beszélnek amúgy, lassan 2 éve fennálló probléma, az első műtét is mindjárt 1 éve volt. Bármennyire próbálok nem foglalkozni vele minimum pisálásnál/fürdésnél szembesülök a látvánnyal, meg sajna fizikai tüneteket is okoz (makkérzékenység, ödéma esetén fájdalom stb), az esztétikai része egy dolog... Még a bőrgyógyászban bízom egy picit, hátha tud vmi hasznosat, bár dermatológiailag is végig mentem már az úton 1 éve (jó pár vizit, vér- és vizeletvétel, STD stb). Hátha van vmi terápia amivel javítani lehet kicsit a helyzeten.

2023. aug. 27. 08:17
 97/106 anonim ***** válasza:
Sok erőt továbbra is, kemény story ez.
2023. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Mi a helyzet? Engem nem egész 3 napja metéltek.
2023. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 A kérdező kommentje:
Üdv! A helyzet változatlan. Voltam bőrgyógyásznál a makk pirosodás miatt, ő azt mondta - a leletek és a szerszám megtekintése után - hogy semmi aggasztót nem lát, csak nagyon igénybevett. Ez a bőrgyógyászok által előszeretettel használt túlkezeltség magyarul. Azt ajánlotta - urológussal ellentétben - hogy az Elocomot ne használjam, de mivel miután leálltam vele rá egy hétre kb a szokásosnál is jobban beödémásodott 2 napig, ezért most újra használom napi kétszer. Most ott tartok (lassan 2 évvel a gyulladásos tünetek megjelenése és 1 évvel a műtét után) hogy a makk továbbra is be-begyullad, érzékeny, száraz stb, és bal oldalt a vágás helyén még mindig be-bedagad, de mivel már kb mindenhol voltam vele és - azon kívül hogy ne idegeskedjek - sok használható tanácsot, akár csak diagnózist hogy mitől lehet ez az egész nem kaptam, ezért most próbálok együtt élni vele. 1 éve no szex, azt már megszoktam, meg lassan 40 évesen nem is annyira érdekel, vannak ennél fontosabb dolgok is az életben, a tünetek meg ha néha nem jönnek elő akkor örülök hogy hébe-hóba vannak jobb napjaim, amúgy már leszarom az egészet.
2023. szept. 20. 13:10
 100/106 anonim válasza:
Rólad estek le darabok? Valami kemény száraz darabka esett le rólam egy órája kb.
2023. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!