Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
21%
Azt hiszem te leginkább a zsidó negyedben tájékozódtál. Tulzóak a számaid
dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
85%
Hagyomany.
dec. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
58%
Az USA bevándorló ország. Néhány generációs amerikai az átlag lakosság. Gyakorlatilag mindenki valamilyen (kevert) származású. A világból mindenhonnan költöztek poda emberek az évszázadok alatt. A világ egy jelentős részén hagyomány/vallási előírás ez a dolog. Ennek megfelelően attól, hogy valaki átköltözik egy másik országba szerencsét próbálni, még viszi és továbbörökíti a hagyományait, így ezt is.
dec. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
93%
A felig-meddig orvosi, higieniai okokbol rutinszeruen elvegzett korulmeteles a I. vh. idejen terjedt el, es egyszeruen a hagyomany miatt ("nekem is megcsinaltak, a fiamnak is meg lesz") tovabbvittek. A trend egyebkent epp mostanaban latszik megfordulni, mivel a kutatasok nem bizonyitjak hogy tenyleges egeszsegugyi haszna lenne.
dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim válasza:
73%
Ahogy az 5os is irta leginkabb tradicio, semmi koze a zsidokhoz... Egyebkent pedig az amcsi lanyok szebbnek, higienikusabbnak találják igy ( amiben igazuk is van)
dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sincs fitymám, de Magyarországon ez elég ritka, majdnem minden haveromnak van.
dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
51%
Engem inkább az érdekel, hogy itt a Gyakorin miért van ennyi felnőtt kori metélős kérdés? Mind 1 ember kamuja? Mindenki ZS vagy M akar lenni? Mert másképp nem értem, hogy nem derült ki kicsi korban, mikor elvileg a gyerekdoki, védőnő, és a szülők is kell lássák a bajt???
dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
79%
Nem lenne ennyi gond vele h az usa fele felfogas lenne idehaza. Fityma nélkül jobb a nőnek is csavonak meg foleg
dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 gabcsi ***** válasza:
54%
A szociális hálóra túlzott teher lett volna, ezért vezették be usa-ban, mint ahogy dél-koreában is, ahol a 60-as években kezdték. Nincs fityma, nincs probléma. Persze régen is lehetett választani, csak azt kérni kellett, az usa-ban ezért volt alapból megcsinálva még a kórházban. Kellogg sokat lobbizott, persze ő elég szadi volt. Itthon csak annak csinálják meg, akinek szükséges.
dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
87%
Második világháborúban tömegesen kellett metélni a katonákat, mert nem voltak fürdési lehetőségek. Utána hazatérve pedig átadták a fiaiknak is a hagyományt. Manapság kb. 70-80% lehet a körülmetéltségi arány. Kint ez annyira elfogadott, hogy gyakran meg sem kérdezték a szülőket, hanem csak simán körülmetéltek minden fiú újszülöttet mielőtt hazaadták volna őket.
dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!