Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
 61/94 anonim ***** válasza:
72%

60 Pont az a baj az egész körülmetéléssel, hogy mindenki csak a saját verzióját tarja elfogadhatónak.


Ahol csinálják, ott elképesztőnek tartják, hogy a körülmetéletlenek hogy tudnak olyan piszkosan és büdösen létezni és a szülők, hogy lehetnek olyan felelőtlenek, hogy a gyereknek nem csináltatják meg.


Ahol meg nincs körülmetélés ott többnyire az a vélemény, hogy az barbárság, csonkítás, gyerekkínzás, stb. és sokan még azt is követelik, hogy be kellene tiltani.


Komolyan mondom az emberekben nincs semmi tolerancia, és el sem tudják képzelni, hogy valakinek valamiről lehet más a véleménye is mint nekik.

febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudom, Trump is kijelentette, hogy betiltja, ha nyer ...

Én 2 kanadait és 3 new yorkit ismerek, mindegyik metélt, úgy, amerikai módon, és nem is értik, hogy lehet metéletlenül élni.

febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
100%

Trump betiltana?

Szoval a vicc nem is volt igaz?

[link]

febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
76%

62-63: teljesen kizárt, hogy Trump ilyent mondott, sőt az ellenkezőjét mondta: nem is igazi amerikai, aki nincs körülmetélve. Ráadásul a fiainak a felesége, meg a lányának a férje mind zsidó ... szóval nagyon nincs fityma a Trump családban.

Kanadában ma sajnos kevesebb a metélés, mint 30-40 éve volt, de a fiúk fele kb még mindig metélt, az USA-ban meg még több.

febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
67%
Amerikában a rutinszerű újszülöttkori körülmetélés már a 19. sz. végén elkezdett terjedni. A 20. sz. első felében már a fiúk kb felét körülmetélték, nyilván a fehér városi, s inkább a tehetőseknél, ahol volt rá pénz, de azért szépen terjedt mindenütt. A század közepére már csak a nagyon falusi környezetben, meg a feketéknél volt ritkább. Az 50-60-as években teljesen általánossá vált, tehát a 60-as években született újszülött fiúk 90+%-t körülmetélték. A hatvanas évek végére a fehér-fekete különbségek is eltűntek. Ma a hispánok között van kevesebb, de ott is erősen "osztály" kérdés - az iskolázottak metéltetnek, a tanulatlanok nem. Egyébként Mexikóban a középosztályban és attól felfelé körülmetélik a fiúkat. A kelet-ázsiai bevándorlók második nemzedéke a fehér arányoknek megfelelően körülmetélt. Nyilván az is gyakran előfordul, hogy a letelepedni akaró felnőtt férfiak bevállalják a felnőttkori körülmetélést.
febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom beidézni mert fogalmam sincs, hol láttam ezt a beszédét, ahol kijelentette, de pedig biztosra emlékszem.

na mindegy .. én hiszek, akkor biztos neked van igazad.


hát Kanada meg jó kérdés, én onnan csak metélteket ismerek, de aztán gondolom, ez is attól függ, az ország melyik része és milyen közösségek.

febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
83%

A 63-as vagyok.

A Trump dolgot kicsit tényleg viccnek gondoltam, nem hiszem, hogy ellene lenne. Igazábol amikor megválasztottak akkor esély sem volt rá, hogy metélés ellenes legyen az elnök, Hillary Clinton is sok ilyen programot támogatott Afrikában. Vagyis akkor mindkét jelölt körülmetéléspárti volt, nem tudom, hogy Biden nyilatkozott-e valaha ez ügyben.


Az USA az a "melting pot" és egy második generációs amerikai az már többé-kevésbé kezd beolvadni. Bevándorlók is körülmetélik a fiaikat, és gyerekek néha a szüleik nyelvét sem beszélik. Nem tudom, hogy valaha volt-e osztálykülönbség a körülmetélésben, de sokáig az volt a helyzet, hogy szinte minden amerikai férfi egyformán metélt volt. A falusi, kevésbé művelt rétegekre volt kifejezetten jellemző, hogy úgy nőtt fel, hogy nem is tudta, hogy mi az a körülmetélés, vagy hogy őt magát is körülmetélték születésekor, de a gyereknek gyakorlatilag autómatikusan megcsinálták meg a szülészeten.


Kanada az "mozaik" és mondjuk Ontarioban egy tős-gyökeres kanadai az nagy valószínűséggel körülmetélt, bevándorlók ezzel szemben csak akkor metéltetik a fiaikat ha az eredeti országukban is szokás volt. (És sokszor még a harmadik generáció is beszéli nagyszülei nyelvét, nem úgy mint az USA-ban.) De Kanadában mind a két változat (metélt és vágatlan) elég gyakori.

febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
100%

67-re:

A 19. sz.-ban még lehetett osztálykülönbség és a fizetős egészségügy miatt a dolog valószínüleg a tehetősebb rétegekből szivárgott lefelé. A CIRCLICT oldal adatai szerint az 1920-as években már az újszülöttek felét metélték, s ez a szám kb. 45 után ment fel 90+%-ra. Érdekes módon, egy darabig a feketéknél kevesebb volt, meg nyilván a szegény falusi fehéreknél is, de ezek a különbségek mostanra eltűntek. Most leginkább a kaliforniai progresszív szülők, gyerekjogi érvekkel nyomják a metélés ellenes szövegeket, de azért egy normál amerikai családban ez még mindig alap. Nekem van kint egy harmadfokú unokatestvérem, neki pl 3 fia van, az anyja magyar, s a srácok mind metélve vannak. Akit én láttam kanadait, az metélve volt.

febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
100%
Clintonék alapítványa szorgalmazta az afrikai férfiak körülmetélését, mert így akarják a HIV/AIDS terjedését visszafogni. Kb. 85-90 millió férfi át is esett rajta. Néhány törzs sosem esett át ezen, így politikai vezetők, sportolók, celebek népszerűsítették a beavatkozást. Ha jól tudom kötelező lett a katonáknál és a rendőröknél, míg egyetemistáknál választható volt.
márc. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ezzel kellemetlenségem, mert az amerikai fiúk és lányok egységesen ledöbbentek, hogy egy fiú miért nincs metélve.

Szó szerint kérdőre vontak, mert szerintük ez a tisztaság alapja, és nem értik az egészet.

Másodikként pedig azon akadtak ki, hogy az európai fiúk milyen bu.ik, mert borotválják. Én is borotválom, így aztán ez a kombináció, hogy metéletlen és borotvált, teljes döbbenetet váltott ki bennük. Sokszor meghallgattam, hogy egy igazi fiúnak metéltnek és szőrösnek kell lennie. A fiúk is nagyban helyeseltek.

A latinok viszont valóban nem metéltetik, ellenben ők fullra borotválják többségben.

Érdekesek ezek a különbségek, mindenesetre nekik nagyon fontos, ezt észrevettem.

Egy volt osztálytársam 19 évesen az USA-ba ment egyetemre, hát 1 év kellett és ő is inkább metéltette, mert állítólag beszóltak neki mindig, csajoknál meg főleg esélye sincs. De utána meg az volt a bajuk, hogy "nem elég", és most készül a második metélésre.

Nyilván más ha valakit csecsemőként metélnek és eleve így nő fel, és ezek szerint az is más, ha már nagyként, más lesz a végeredmény.

márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!