Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
 41/94 anonim ***** válasza:
100%

40 Van sokféle.

Alacsony -- vágás közvetlenül a makk alatt, Európában többnyire ilyet csinálnak ha fitymaszűkület miatt megműtenek valakit.

Afrikában többféle is van mert ez törzsi szokás.

Van ahol elég rendesen lehámozzák a pénisz szárát is (Bukusu), van ahol kis szakállat csinálnak rá a megmaradt bőrből (Maszáj).

Van a fülöpszigeteki ahol igazaból csak bemetszik a fitymát.

A Közel-keleten, törököknél, araboknál, stb. olyasmit csinálnak mint az amerikai csak nem a Mogen clamp van hanem csontcsípőt használnak.

Remélem ennyi elég..........

febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
100%

41-es vagyok.

Az előbb a lényeget persze nem írtam, az amerikaiban az is benne van, hogy mivel célszerszámmal csináljak varrás nélkül ezért nincs feltűnő hegesedés és viszonylag egységes mindenkié.

Amikor "szabadkézi" metélést csinálnak akkor olyan lesz amilyenre sikerül, sokszor cikkcakkos, stb. még ha szépen varrják akkor is maradhat rácsos mintázat rajta, de van amelyik orvos arra sem képes, hogy legalább ne gyűrje a bőrt amikor varr.

Senki nem szeretné, hogy olyan legyen a farka mintha húsdarálóba dugta volna.

Csakhát "amerikait" meg eleve csak a megfelelő eszközökkel lehet csinálni és azokat Európában nem is használják.

febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
67%

Miert hiszi mindenki azt h ritka?

Gyakoribb mint hinnénk, csomóan vagyunk így, a hátrahúzva fityma is jobb mint a fityma és erre egyre többen rajovunk.

febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
100%

43 Magyarországon lehet, hogy feljövőben van de azért még mindig egy kicsit egzotikusnak számít a körülmetéltség.


Az USA-ban meg az az alap és azt bámulják meg akin nincs körülmetélve. Ahhoz képest biztos, hogy a legtöbb Europai országban ritka (kivéve a muszlim népeket mint törökök és bosnyákok).


Ennek nagyon erős kultúrális alapjai vannak és ez valahogy az egyik dolog volt ami majdnem minden amerikaiban közös függetlenül attól, hogy szegény vagy gazdag, vagy milyen országból/kultúrából jöttek az ősei, a született amerikai az többnyire körülmetélt.


A fityma hátrahúzása az lehet, hogy egészségügyi vagy akár szexuális szempontból is hasonló hatású, de történelmileg a körülmetélésnek mindig is volt egy olyan szerepe is, hogy valamilyen csoporthoz tartozást fejezett ki. Ez például Európában nem mindig jól sült el. Sok helyen volt valami kereszteny-muszlim ellentét (mondjuk a török hódoltság alatt elég nehéz volt megmagyarázni, hogy valaki magyar hazafi és nem török kém ha a fogságból körülmetélve tért haza). A spanyoloknál még élesebb dolgok voltak és az inkvizició is üldözte a körülmetélteket. Aztán a második világháború alatt sem volt egy életbiztosítás fityma nélkül mászkálni.


Ennek következtében azért sokan ódzkodtak (sőt még mindig ódzkodnak) tőle, hogy ténylegesen le is vágassák a fitymájukat, egész egyszerüen a helyi kultúra mást vár el, és lényegtelen, hogy milyen előnyükkel jár, az sokakat visszatart, hogy a környezetük mit gondol.


Pedig valószínű, hogy sokan eljátszanak a gondolattal, hogy megcsináltassák. Arról nem is beszélve, hogy a global warming miatt nyáron mennyivel kényelmesebb a fitymamentesség. Különben van érezhető különbség aközött, hogy csak hátrahúzva hordod, vagy nincs is fitymád.

febr. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
100%

40

de Európában miért nem szereznek be akkor olyan célszerzsámot?

na meg ha nem varrják, akkor mégis mitől matrad ott és forr össze a két bőr? hát ezt nem értem.


de persze sok mindent nem értek, azt a szakállat se :)

febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
100%

45 A célszerszám: Nem tudom biztosan. Elképzelhető, hogy Európában annyira kevés a körülmetélés, különösen csecsemőkorban, hogy nem éri meg engedélyeztetni azokat az eszközöket. Mondjuk legalább az egyik helyett működne a sima csontcsípő is, ami viszont van a kórházakban. De lehet, hogy az ezzel való körülmetélést nem tanítják mert az Európaban legtöbbször előforduló esetekben (fitymaszűkület miatt műteni nagyobb gyereket, tizenévest vagy fiatal felnőttet) nem az a legjobb. Az ilyesmit begyakorolni valószínűleg akkor éri meg ha nagy a kereslet rá (például a törököknél van ilyen technika mert ott gyakorlatilag minden fiút körülmetélnek meg a serdülőkor előtt, általaban az amerikaihoz hasonló eredménnyel).


Varrás nélkül újszülötteknek (esetleg kisebb gyereknek) szokták megcsinálni, állítólag nekik még nincs éjszaka merevedésük ami szettépné a sebet. A seb ha egyenletesen van vágva magától is igyekszik összegyógyulni, de ha összeroppantották a bört valami fogóval és utánna vágták le akkor a sebszélek eleve össze vannak tapadva ami kisgyereknél még összetartja és nagyon szépen meggyógyul, többnyire csak egy csík látszik. Felnőttnél szinte mindig varrni szokták ami látható nyomot hagy, bár technikától és a beteg gyógyulási hajlamától függően óriási különbségek lehetnek abban, hogy mennyire lesz szép a végeredmény (létezik különben sebragasztó is de az nem igazán elég erős egy felnőtt férfi erekciója ellenében).


Szakáll: A maszáj körülmetélésnél meghagynak egy darabot a külső fitymából, lyukat vágnak rá (gomblyuk technika) és átbújtatják rajta a makkot. Alul a megmaradt fityma vágott szélei összenőnek és ott lóg az egész. Ez egy rohadt fájdalmasnak tűnő eljárás, de náluk ez a kultúrális identitásuk része.

febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor ahogy olvasom mindezt, tényleg az van, hogy vagy csecsemőkorban kell rutinként vagy soha, mert utána már túl szép biztos nem lesz.

amerikaiaknál tényleg alig látszik valami nyoma, de én is láttam már pár olyat, ami tényleg elég csúnya volt.


még az merült fel bennem, hogy és a doki mégis mi alapján dönt, hogy itt nálunk pl milyen "stílust" akar? vagy nem tudom, mennyire vannak képben, de gondolom, azért van fogalmuk arról, milyen az az amerikai stílus és milyen az "alacsony", amit írtál. na meg egyáltalán a páciensben felmerül-e, hogy ő mégis melyiket akarja vagy úgy van vele, hogy mindegy? tudja fene, de azért ha nekem kéne, nekem se lenne mindegy, elvégre fontos testrészről van szó.

febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni felnőtt korban is, még úgy is, hogy jól nézzen ki. Nekem nagyon szép lett, de sajnos csak harmadszori nekifutásra (többször kellett megműteni mire jó lett).

Fitymaszűkületre többnyie leszedik a belső bőrt, és nem nagyon kérdezik, hogy milyenre akarod.

Ha külön elmész magánba akkor sok helyen meg lehet beszélni, hogy milyenre szeretnéd és megcsinálják rendesen.

És manapság az sem elérhetetlen, hogy mondjuk egy másik országban csináltasd meg (például Londonban vannak muszlim orvosok akik körülmetélésből élnek és igyekeznek jó munkát végezni).

febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
100%

leszedik a belső bőrt ...

hát én ezt így laikusként már nem tudom követni.

az most melyik is? ha jól sejtem, nem az amerikai módszer.

akkor az úgynevezett "alacsony", amit írtál fent? tehát közvetlen a makk alá van a bőr varrva?

febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fitymaszűkületnél alapban alacsonyra csinálják, vágás közvetlenül a makk alatt (a belső fitymát többnyire eltávolítják abból kiindulva, hogyha már előzőleg úgyis be volt gyulladva csak baj lenne vele). Ez az ellenkezője az amerikainak.
febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!