Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
 81/94 anonim ***** válasza:

Egy kis adalék:


[link]

márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasom végig, de itt megakadt a szemem.

Hát ez a nagy kérdés, hiszen pro kontra hallottam már mindent, azaz valaki szerint jobb, mások szerint rosszabb, szóval ??

Akkor a végén az van, hogy az amerikai nagyon feszes szokás mégse olyan jó? Vagy?


"he noticed a loss in sexual sensitivity, which he attributed to the lack of a protective foreskin."


A mexikói srác azt mondta a többieknek, hogy "but I want that extra skin", a többiek meg győzködték az ellenkezőjéről, hogy pont nem kell oda semmilyen bőr. Úgyhogy a két végletet lehet hallani, látni, de valószínű csak azok igazodnak ki ezen, akik érintettek.

márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
100%

A teljes idézet:


"Like me, Hess didn’t realise he was circumcised until college. During a hazing or initiation ritual in which everyone got naked, he was disturbed when only one of the men was called out for being an uncut rebel – and it wasn’t him. Hess tried to put the incident out of his mind. Later, though, he noticed a loss in sexual sensitivity, which he attributed to the lack of a protective foreskin."


Vagyis valaki akit születésekor metéltek körül azt állítja, hogy vesztett az érzékenységéből, de az nem világos, hogy ezt miből tudja megállapítani, hiszen előtte azt sem tudta, hogy ő maga körülmetélt, és nem emlékszik rá, hogy milyen volt amikor még volt fitymája.


Ettől valahogy az egész érvelés veszít a hitelességéből.

márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
100%

#79


Írtad:

>"hirtelen azt se láttam, van-e egyáltalán bőr a farkán vagy ha volt, nagyon fent, azaz kb a farka középvonalától jóval feljebb".

Ez nem a feszesség hanem a magasság, vagyis az, hogy mennyi belső bőrt hagytak. Ellentétben azzal amikor orvosi okokból metélnek és sokszor igyekeznek teljesen eltávolítani a már előző gyulladások miatt egészségtelen belső fitymát, rutinszerű metéléseknél (akár az amerikai akár a vallási, például muszlim) sokszor hagynak a belső bőrből egy pár centit, és helyette a külsőből vágnak többet, hogy feszes legyen. Így a vágás nem a makk alatt van hanem valahol feljebb a pénisz szárán. Ezért hívják magasnak.


>"Írtad, hogy érzésre is más, hát nem is tudom, mit gondoljak, de elég fura lehet."


Igen, nagyon más, nekem régen volt fitymám, aztán volt lazára metélve és végül feszesre (kb. amerikai mértékkel mérten is feszes) és sokmindenben nagyobb a különbség a laza meg a feszes között mint a nem metélt és a lazán metélt között.

Erre kb. azt tudom mondani, hogy van aki nagyon szereti a feszes érzést (és akkor nagyon jó) van aki ragaszkodik a húzogatós változathoz és akkor nyilván nem szeretné. hogy feszesre csinálják.

Túlvágva akkor van ha a herezacskót vagy a fanszőrzetet felrángatja a pénisz szárára amikor merev. Amúgy ahol a nagyon feszes a divat ott ebből is többet tartanak megengedhetőnek de azért ezzel vigyázni kell mert elég furcsán nézhet ki, sőt kellemetlen feszülést vagy fájdalmat is okozhat. De csak a simán feszes az kifejezetten jó, a makk pereme alatt sokkal több inger éri mert nem a saját bőre mozog rajta meg olyan tisztább érzés is.

márc. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
100%

Na hát pont ezért nem teljesen tiszta nekem a dolog :)

Azt hittem, hogy amit magasságnak írtál, az egyben a feszességet is jelenti. Hát ha valakinek nagyoin magasra varrják, akkor az feszes lesz tutira, nem?

Na meg akit én láttam, annak bizony feszes volt nagyon (és magas is nagyon).

Mármint alapállapotban is abszolút feszes, semmi "plusz" bőr ami tudott volna mozogni szerintem.

Azt írtad, neked is feszes, magas és amerikai stílusú. Akkor te nyilván tudod, milyen érzés. Nekem már önmagában a látvány is fura, pedig látam sokat.

Milyen az a feszes érzés?

Na meg olyat is olvastam, hogy sokak szerint nincs is értelme a részleges vagy a nem teljesen magas metéléseknek, mert akkor pont a célját nem éri el, azaz összeér a makkal a bőr, és nem lesz teljesen szabadon.


Hát szóval lényeg a lényeg, hogy van itt ezer kérdés, és azt hiszem, sose érünk a végére :)


A youtube-on volt, van video ahol afrikai törzsnél állnak sorba a 10-12 év körüli gyerekek és valami helyi sámán előre húzza és egy éles bárddal lecsapja nekik a bőrt. huhhh, elég brutál, de az az érdekes, hogy egyik se ordított vagy sírt. simán tűrte, aztán ment tovább, jött a következő.

Mondjuk pont fogalmam sincs, hogy ez a fajta törzsi metélés maghas vagy alacsony vagy feszes vagy sem ...


De tény, ha lányokat kérdezek, nekik a minél magasabb amerikai fajta jön be nagyon. Azt mondta rá egy csajszi ismerősöm, hogy nagyon vagány.

márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:

Szerintem minden körülmetélés megfelelő, amíg ernyedten a teljes makk kilóg és nem lehet rá felhúzni a maradékot.


Az amcsiknál ezt azért is vezethették be, hogy "egységesítsék" a különböző nemzetekből származó bevándorlókat. Hadseregben, árvaházakban, bentlakásos sulikban is a metélt állapot lett a kívánatos.


Orál szex előtt így is, úgy is illene farkat mosni, de azért a partner szívesebben veszi a szájába. A dél-koreaiak is ezért állhattak rá erre, mert a fürdőkultúrába beletartozik a rituális tisztaság és bemosakodás is. Így az ott állomásozó kicsapongó amerikai legények sem lehettek szégyellősek és megmutatták a fityma nélküli módit.

márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
100%

#85

Ha magas attól még lehet laza ha a külső bőrből is sokat hagytak, vagy nagyon sokat hagytak a belső bőrből. Ez hajlamos rá, hogy visszacsúszik a makkra és még takar valamit, esztétikailag nem igazán néz ki jól és kényelmetlen. Ezért altalában a magasat mindig feszesre igyekeznek csinálni.


Az alacsony (vágás a makk alatt) kevésbé hajlamos, hogy takarja a makkor még akkor sem ha kicsit lazább, ezért azt lehet lazára hagyni, de van aki azt is kifejezetten feszesre kéri.


A feszes érzés olyan mintha teljesen hátrahúznád a fitymádat ameddig csak bírod. De mivel nincs fék ezért nem ott feszül egy ponton (ami akár fájdalmas is lehetne) hanem hanem úgy körben egyenletesen feszes a bőr de nem annyira, hogy kellemetlen legyen.


Feltételezem, hogy a lányok akiknek a magas és feszes jön be arra vannak kondícionálva, hogy az ilyennel hogy kell játszani (ami más mint a húzogatós) és azt szeretik.


Nem tudok olyan afrikai törzsről ahol bárddal metélnek. Sok helyen szokas, hogy a fitymát egyszerűen előre húzzák amennyire csak bírják és a makk előtti részt levágják. Ez gyors (mivel érzéstelenítés nincs ez is egy szempont) de többnyire nem túl szép heget eredményez. Van ahol valamivel komplikáltabb a műtét és mindegyik nép/törzs másmilyenre csinálja. Ez többnyire a férfivá avatás része így ordítani, vagy a fájdalmat kimutatni nagy szégyen. Később a körülmetélt pénisz és a helyi kultúrára jellemző végeredmény igazolás is, hogy valaki már fel van avatva és felnőttnek számít. Egyes országokban ennek a mai napig jogi következményei is vannak (aki nincs metélve az gyereknek számít függetlenül attól, hogy hány éves).


Ez kicsit más kultúra mint az USA ahol 1-2 naposan metélnek, de csak 21 évesen lehet legálisan sört venni.

márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
84%
A feszes előnye, hogy a makk jobban megduzzad és kellemesen dörzsöli a hüvely falát. Nincs az önmagában csúszkáló érzés, mint körülmetéletlenül. Úgy írnám le mintha valóban egy testté válna s merev hímvessző, amivel minden mozdulathoz együtt mozogsz behatolás közben.
márc. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
82%
Ha ezt véletlenül lányok elolvassák, mit fognak gondolni...
márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
88%

#89 Azt, hogy a ferfiak tul sokat foglalkoznak a farkukkal.

Mondjuk nekem meg ugyanugy furcsa amikor a nok foglalkoznak mellnagyobbito mutetekkel.

márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!