Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
 71/94 anonim ***** válasza:
76%

#70

Nem világos, hogy mi az ami "nem elég". Azért beszólnak ha valaki nem metélt én úgy tudom, hogy arra illetlenség megjegyzéseket tenni, hogy milyenre van vágva.


Mondjuk az USA-ban mindig a feszes volt a divat (sokkal több bőrt leszednek mit ami Magyarorszagon az alap) és azt tartják esztétikusabbnak, de az utóbbi időben már elég sokszor lazábbra csinálják (sajnos néha olyan mértékig, hogy az később problémákat okoz és vannak akinek már kisgyerekként újra meg kellet műteni).


Különben bármilyen életkorban lehet olyanra csinálni mint amilyenre az újszülötteknek szokták. Ami nem lesz ugyan olyan az a sebgyógyulás. Általában minél idősebb valaki annál hegesebben gyógyul emellet muszáj varrni és az öltések helye meglátszik, bár arra vannak technikák, hogy ne nagyon látsszon.

márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
100%

71

USA-ról van szó, és bizony beszóltak emiatt, akár illetlenség akár nem, de hát "megdöbbentek" vagy mit is mondjak erre.

ami "nem elég" az alatt pont azt értették, amit írtál, hogy nem elég feszes neki, és emiatt megy újra műtétre, hogy feszesebbre csinálják neki. azaz még több bőrt leszednek, merthogy úgy lesz esztétikus.


mondjuk azzal nem vagyok tisztában, hogy Magyarországon mi az alap és az USA-ban milyen egy átlagos feszes ...

márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
100%

#72

Magyarországon a legtöbb körülmetélés az fitymaszűkület miatt történik, a vágás gyakran közvetlenül a makk tövében van és sokszor elegendő bőrt hagynak, hogy azt lehet húzogatni, sokszor még mereven is annyira előre lehet húzni, hogy a makk nagyrészét takarja.


A hagyományos amerikai stílus az a magas és feszes. Többnyire marad valamennyi belső bőr, így a vágás nem a makk alatt van közvetlenül hanem feljebb a pénisz szárán, ellenben úgy leszedik a bőrt, hogy mereven szinte egyáltalán nem mozog, nem lehet húzogatni és természetesen a makkot sem tudja letakarni.


Ez főleg hús f@sznál azt is eredményezi, hogy már lankadtam is sima a bőr, így elég jól felismerhető. Természetesen a lányoknak is másképpen kell vele játszani.


Mivel Amerikában nagyon sokaig mindenkinek így csinálták ezt tekintik normálisnak és akié nem ilyen arra néznek furán.

márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor te jól megfogalmaztad, amire én csak gondoltam, de ugye nem vagyok benne.

Pontosan ezt akarja merthogy a többi srácnak is ilyen, tehát akkor ha ez a neve, akkor magas és feszes. Többen mondták, hogy egyértelmű, hogy a bőr ne is tudjon mozogni se takarni a makkot mert annál jóval feljebb van a vágás és feszesen.

Viszont akkor ezt megint elgondolva, valószínű én még a magyar "típust" nem láttam :) Feszesből már láttam külföldön itt-ott, és valóban némelyik srácnak kifejezetten alig volt rajta bőr. De olyannal még nem találkoztam, hogy a makk tövében van a bőr és még huzogatni is tudja.

Érdekes azért ez is. Ezek szerint a magyar típus az USA-ban ugyanúgy fura lenne.

márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
100%

#74

Nincs igazán "magyar tipus", csak Magyarországon ugye főleg orvosi okokból metélnek és sokszor csak annyit vágnak belőle amennyit muszáj, illetve sokan kifejezetten azt kérik, hogy maradjon valamennyi bőr amit húzogatni lehet. Amúgy létezik részleges metélés is amikor a fityma jelentős része megmarad, csak a szűk részt vágják le.


Az amerikai az kultúrális dolog (bár egészségügyi dolgokkal indokolják) és egy bizonyos kinézetet várnak el mert az rögzült az emberek tudatában, hogy olyan a rendes amerikai pénisz.


Mindegyik változatnak vannak hívei, bár akik saját kérésre metéltetik körül magukat azok többnyire feszesre szokták kérni a kinézet miatt is illetve érzésre más a feszes változat míg a nagyon laza az nem sokban különbözik működésben a metéletlentől.

márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyre érdekesebb így.

És vajon a muszlimoknál melyik típus a divat? Ott is egységes vagy pl teljesen más a törököknél és a marokkóiaknál?

És a zsidók lazára vagy szűkre metélnek?

Érdekes kérdés ez.


Azt írtad, ez egy kulturális dolog az USA-ban, és a többi helyen is ugyanígy elvárás?

Na meg az USA-ban akkor az olyan szintű feszesség a cél, hogy egyáltalán ne tudjon mozogni a bőr? És főleg az amerikai tinik nem bolondulnak meg, hogy nem tudnak ön kielégíteni? Vagy ez is a része a kulturális elvárásnak?

márc. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
100%

#76

Muszlimok: Kevessé egységes mert sok országban már az iszlám előtt is hagyomány volt. A modern/orvosi metélés az többnyire olyan mint az amerikai.

Hagyományosan elég nagy különbségek voltak, úgy tudom, hogy régebben a törökök lazábbra csinálták egyes arab országokban viszont brutálisan feszesre.

Ellentétben az amerikaiakkal, legalábbis hagyományosan, a legtöbb helyen nem csecsemőkorban csinálják (amire a páciens legalább nem emlékszik) hanem többnyire kisiskolás korban, faluhelyen a mai napig érzéstelenítés nélkül. Viszont sokhelyen (föleg az Ottomán birodalom volt részein) óriási ünnepség keretében történik, a törököknél egy körülmetélés az olyan mint egy lakodalom (vendégek, zene, tánc, mulatozás, evés-ivás).


A zsidóknál azt hiszem van valami tényleges szabály, de az csak azt írja elő, hogy a megmaradt bőr nem takarhatja a makkot (és ha nem jól sikerül akkor kötelező újra megcsinálni).


Afrikában minden népnek/törzsnek saját hagyományai vannak amik egymástól is jelentősen különböznek.


Igen az USA-ban általában a teljesen feszes számít "menőnek". Attól még az amerikai fiúk is ki tudják verni, csak másképp csinálják.

Különben sok helyen azt sem tudják, hogy mi az a körülmetélés, mert csak olyat láttak, és azt sem tudják, hogy ők maguk körül vannak metélve (hiszen az egy napos korukban történt, kb. úgy viszonyulnak hozzá, mint, hogy a köldökzsinórt is elvágták). Mondjuk az Internet elterjedése előtt sokkal inkább jellemző volt, hogy nem is tudtak róla, és ha megláttak valakit fitymával akkor csodálkoztak, hogy mi baja van.

márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
100%
Sikosítót használhatnak a feszesre metélt férfiak.
márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgok ezek. Vagyis végül is eddig is tudtam kb, csak ezek az elnevezések nem voltak világosak.


Még sportolásból volt olyan élmény, hogy Floridában voltunk edzőtáborban, és ott rendesen kiakadtak és nem értették, hogy lehet valaki metéletlen. Ugye együtt voltunk az amerikai fiúkkal edzések után, és azok olyan hülyén néztek, hogy csak na. Utána még a lányoktól is megkaptuk, hogy "but you should be clean" és akkor magyaráztak ott a többiek, hogy ez így nem oké :)

És ha azt írod, hogy náluk a minél feszesebb a menő, akkor értem már, hogy néha olyan megdöbbentőt is láttam, hogy csak simán nem értettem. Azaz nem csak körülmetélt volt és nem csak úgy kb feszesre, hanem egy-egy srácot mintha "túlmetéltek" volna, mert hirtelen azt se láttam, van-e egyáltalán bőr a farkán vagy ha volt, nagyon fent, azaz kb a farka középvonalától jóval feljebb és alapból is feszült neki rendesen. Ha az feláll, akkor el se tudom képzelni, mennyire feszül ... De hát ha ott ez a menő, akkor biztos jó. Lényeg, hogy minket hülyének néztek, ezt tudom, csak ugye félig tabu volt és néha beszóltak, de igazából nem volt téma ennyire részletesen.

Azt tudom, hogy volt még egy mexikói, aki kiköltözött, de már olyan 16-17 éves volt a srác, és a társai állandóan azzal nyúzták, hogy mikor csináltatja már meg, és ő nagyon nem akarta. Aztán nem tudom, mi lett a vége, de lényeg, hogy tényleg fontos nekik valamiért.


Írtad, hogy érzésre is más, hát nem is tudom, mit gondoljak, de elég fura lehet. Persze ők megszokták kiskoruktól, akkor mindegy.


A muszlimokat meg majd megkérdezem, van egy marokkói ismerős, kíváncsi vagyok, persze ha elárulja.


Viszont olyat is olvastam, csak fogalmam sincs, hol szokás, hogy a külső bőrből vágnak le sokat és azt varrják a makk tövéhez, és így teljesen más kinézete lesz mint az amerikainak ugye, viszont mégis brutál feszes lesz, és ő se tudja egy mm-t se mozgatni, na meg állítólag ha merevedik neki, akkor se tud felállni, annyira szorosan fogja a bőr.

Azt írták, hogy elképzelhető, hogy teljes erekciója van, és csak kemény lesz, de a szoros bőr miatt nem tud felállni, majdnem ugyanúgy marad. De hirtelen ránézésre mégse tűnik szorosnak, hiszen a makkig ér a bőr majdnem.


Akkor ez vajon hol szokás, mi ennek a 25-dik típusú metélésnek a neve?


És akkor az amerikai vagy ez a legutolsó a legszorosabb?

Érdekelne, melyik milyen érzés, de hát ugye erről senki se beszél.

márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
100%

És igen, azt lefelejtettem, pedig poénos volt, hogy az amerikai lányok mondták, ők nem is tudják, mi az a körülmetélt, és amikor megtudták, nem értették, és csak anatómia könyvekben meg biológia órán láttak ilyet XD

Akkor poén volt persze, nem akartuk elhinni, de ezek szerint igaz.

márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!