Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az USA-ban miért van ennyire...

Az USA-ban miért van ennyire elterjedve a körülmetélés? Miért nincs majdnem minden 2 vagy 3 embernek fitymája?

Figyelt kérdés
Európában, vagy legalábbis Magyarországon az tűnik fel, hogy sokkal ritkább. A környezetemben egyedül 1 közeli haveromromról tudom, hogy nincs fitymája.

dec. 27. 23:52
 51/94 anonim ***** válasza:
100%

értem, kösz. hát nem egyszerű követni se, de azért lassan talán megértem :)

csak tényleg nem ezt látni általában, bár oylan sokat nem is látni itt.

febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
83%
47-re: nálunk nagyon ritka az újszülöttkori metélés, a szűkölet miatti metélések legkorábban kisgyerek korban vannak. Ha jó az orvos, akkor egy későbbi metélés is lehet nagyon szép.
febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
100%

#52

akkor vagy nálunk is az újszülöttkorit kellene bevezetni, jobban oktatni már az orvosin.

hallottam olyan eseteket, amikor nem csak csúnya, de olyanra sikerült, hogy tulképpen soha többet nem tudta használni. mármint annyira szűk lett neki, és bőr se maradt, hogy nem volt ami mozogjon. na azért ez is durva.

szóval megfontolandó ez az egész téma ...

febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
76%
Olvastam olyat hogy urológián vannak orvosok, akik a hátrahúzva tartott fitymát ajánlják preventív jelleggel. Nincs vér, de ugyanaz az eredmény. Nem véletlen, hogy egyre többen tartjuk így. Eszembe nem jutna ráhúzni, a fityma jó ha van de csak hátra.
febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
100%

52 Még felnőttnek is meg lehet szépre csinálni, csak egyszerűen több munka. A gyerekkorival az a gond, hogyha csúnyára csinálják akkor az apró hibák feltűbbek lesznek amikor megnő.

Igazábol az segítene, ha használnának valamilyen circumcision clamp eszközt. Tulajdonképpen ma már létezik ragasztó is varrás helyett ami kisgyereken még működne.


53 Igen létezik olyan, hogy valamit nagyon elbsznak, és tényleg iszonyatos dolgokat lehet okozni, de ez nem normális. Sajnos amiatt, hogy egyszerű műtét Ameriban is többnyire valami rezidens csinálja, vagy egyes helyeken úgy kezelik mintha kb. egy injekció beadásáról lenne szó és valami nővér/védőnő is metélhet.

febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
100%

54 Hátrahúzva egészségügyi szempontból lehet, hogy nem sokban különbözik a körülmetéléstől de érzésre más ha nincs is ott fityma vagy meg van még csak felgyűrve. Aztán persze van akinek kinézetre az egyik vagy a másik tetszik.

És pszichológiailag is számít. Például egy tetoválásnak sincs "haszna" azon kívül, hogy valaki azért csináltatja mert ettől érzi jobban magát. A körölmetélésnek is van olyan szerepe, hogy van akinek tetszi, hogy ez egy maradandó dolog, mások meg pont emiatt nem akarják.

febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van olyan, akinek a szülei akarják.

És van bőven szeirntem, akinek elcseszik.

Nekem egy olyan osztálytársam volt, akinek kb 45 fokban állt a farka, ez volt az alaphelyzet neki, mert annyira szűkre sikerült.

És ezzel mit is lehet kezdeni? hozzátenni már nem tudnak ...


Szóval jó lenne az a célszerszám, és akkor ilyen gond se lenne.

febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
63%

57 A célszerszám sajnos nem arra szolgál, hogy az operáló orvos hianyzó agyát visszanövessze.


A célszerszámmal azt lehet elérni, hogy ami normalisan egy órás sok odafigyelést igénylő műtét lenne azt akár helyi érzéstelenitessel együtt kb. 15 perc alatt meg lehet csinálni konzisztensen elfogadható minőségben.

Különben amióta Kínában is divat lett a körülmetélés ott kitalaltak olyan is ami jól működik felmőtteken is (ZSR Stapler, ra lehet keresni Google vagy YouTube) ami nem csak összeroppant hanem vág és kapcsoz, csak helyesen kell felhelyezni, becsavarni a csavart rajta és összenyomni a két kart. Lényegeben egyszer használatos "félautomata" körülmetélőgép. Lehet annál szebbet csinálni, de nagyon sok orvos elnagyolja és tulajdonképpen nem jobb amit kézzel csinál.


A 45 fokos szög ha a hassal bezárt szög és tényleg a bőr állítja meg az azért elég durva. Annyit lehet vele csinálni, hogy a bőr nyújthato, akár több centimétert is lehet rajta lazítani ami ezen segíthet. Néha ennel nagyobb bajt is csinálnak amihez bőrátültetés kell és akkor is ronda marad, de ezek mind műhibák, mármint ha az orvos odafigyelne akkor soha nem szabadna, hogy ez legyen a vége.

febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában a rutinszerű újszülöttkori körülmetélés már a 19. sz. végén elkezdett terjedni. A 20. sz. első felében már a fiúk kb felét körülmetélték, nyilván a fehér városi, s inkább a tehetőseknél, ahol volt rá pénz, de azért szépen terjedt mindenütt. A század közepére már csak a nagyon falusi környezetben, meg a feketéknél volt ritkább. Az 50-60-as években teljesen általánossá vált, tehát a 60-as években született újszülött fiúk 90+%-t körülmetélték. A hatvanas évek végére a fehér-fekete különbségek is eltűntek. Ma a hispánok között van kevesebb, de ott is erősen "osztály" kérdés - az iskolázottak metéltetnek, a tanulatlanok nem. Egyébként Mexikóban a középosztályban és attól felfelé körülmetélik a fiúkat. A kelet-ázsiai bevándorlók második nemzedéke a fehér arányoknek megfelelően körülmetélt. Nyilván az is gyakran előfordul, hogy a letelepedni akaró felnőtt férfiak bevállalják a felnőttkori körülmetélést.
febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
100%

érdekes ez a hispánok-dolog, mert latin-amerikai tényleg nem metélteti, viszont a spanyolok, portugálok között elég sok a metéltek aránya. én több metéltet láttam köztük, mint nem, ez biztos.

én egyszer pont egy mexikóitól kérdeztem, hogy náluk miért nem metéltetnek (akitől kérdeztem, ő se volt metélt), és kb abban a pillanatban meg is haragudott rám, és olyasmit válaszolt, hogy ők nem állatok és nem kell semmit levágni róluk.

febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!