Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire elterjedt Magyarorszá...

Mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés?

Figyelt kérdés
Itt sok kérdést tesznek fel fitymával és körülmetéléssel kapcsolatban, ez kíváncsivá tett, hogy mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés.

febr. 1. 15:54
 31/98 anonim ***** válasza:
70%

Igazábol én is körülmetéltettem magam, mert így jobban tetszik. Jobb a szex, tisztábbnak érzem magam, asszonynak is jobban tetszik.

2 barátomnak is már ajánlottam és megfogadták és megköszönték mert hasonlóakat tapasztaltak. Úgyhogy, aki csak ezen gondolkodik akár egy percet is, ne habozzon, csináltassa. :)

Egy dolgot kérjen a dokitól, hogy minél többet hagyjon meg a belső börből (a vágás vonal/maga a heg minél messzebb essen a makktól)

febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
100%
31. Felnőttkorban általában alacsony és feszesebb metélés preferált max. 0,8cm belső bőrrel. Ennek oka is van. Elvileg ennyi belső bőrnél nem csökken a szenzitivitás (ott nagyobb számban vannak érző idegek). Az ennél magasabb metéléssel az a probléma, hogy sokaknak érzékeny a belső bőr, amely meg tud használat után duzzadni és sajnos van akinek úgy is marad, amivel nem igazán tudnak semmit kezdeni. Úgy néz ki mint a makk alatt egy laposabb fánk. Nem igazán lesz szép vizuálisan.
febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:

A legtöbben eleve feszesre kérik, lazábbat akkor szoktak kérni ha valakinek egészségügyi okokból muszáj a metélés de nem lelkesedik érte és szeretné ha minél kevesebb változás lenne az eredetihez képest.


A jól megcsinált feszes az sokkal kényelmesebb meg jobb érzés de akkor messziről látszik, hogy metélve van.


Sok belső bőrt hagyni amerikai mintára lett 'divatos' és igen, okozhat problémát.

febr. 3. 21:58
 34/98 anonim ***** válasza:
100%
33. Igen csak azt felejtik el sokan (vagy nincsenek vele tisztába), hogy az amerikai minta az csecsemőkori, vagy korai-serdülés előtti metélés eredménye, ami felnőttkorban általában magas és feszes állapotot jelent. Ezt már felnőttkorban nehezebb ugyanúgy kivitelezni, főleg akinek nagyobb a méretváltozása, illetve megjelenthet ez a belső bőr probléma is.
febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért más egy csecsemőkorban elvegzett beavatkozás, aminek a végeredménye együtt fejlődik az emberrel. A 0.8cm-t (8mm) kicsit keveslem már csak abból kiindulva, hogy nekem is legalább 2cm-t (20mm) hagytak. (Bár a sajátomon kivül nem láttam egyet sem 🤣)
febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
86%
35 Maga a 8mm kezdő nem olyan alacsony. Hivatalosan a 1cm vágás már nem is számít ‘alacsonynak’.Ha feszes a metélés, egy 5-8mm belső bőr (mivel vékony és rugalmas) simán megtud nyúlni 1 cm-re vagy fölé.
febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
42%
itt komolyan beindult a kamureg parádé
febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 A kérdező kommentje:

Szabásmintát tulajdonképpen felnőtt korban is lehet szinte akármilyet csinálni. Inkább az a gond, hogy a sebgyógyulás nem ugyanolyan. Sokan azt hiszik, hogy csináltatnak valamit ami amerikainak néz ki, aztán csodálkoznak, hogy a heg sokkal nagyobb és látszanak a varrásnyomok.


Európában sok orvos helyből szinte teljesen leszedi a belső bőrt, olyan pár millimeter marad. A WHO 4-5mm-t ajánl, nem tudom, hogy a 8mm az honnan jön, 'hivatalosan' az még alacsonynak számít a 20mm az már magasnak (de van akinek annál is több belső bőrt hagynak).


Nekem eredetileg nagyon laza volt és rengeteg belső bőr maradt, de ez hosszú távon annyira kényelmetlen volt, hogy inkább újracsináltattam. Most felülnézetben kb. 10mm-re van a vágás és teljesen feszes, és a makk mindig fedetlen akkor is amikor teljesen összemegy a szerszám. Ez sokkal kényelmesebb mint a túl laza verzió volt és jobban is néz ki.

febr. 3. 22:55
 39/98 anonim ***** válasza:
79%
38 Általában inkompetens orvosok szedik le ok nélkül a belső bőrt. Aki nem tud normális szimmetrikus vágást csinálni, vagy varrni, mert úgy is eltakarja a makk. Ez ultra-alacsony vágásnak számít. Ilyenkor kivágják a teljes belő bőrt és vele együtt idegeket, így csökkenthet a szenzitivitás. Nagyon nem ajánlott max. annak aki gyorstüzelő. Alacsony vágást általában 3-8mm-ben határozzák meg (WHO-tól függetlenül) afölött már közepesen magas, illetve magasnak számít.
febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 A kérdező kommentje:

39 Nem hiszem, hogy inkompetencia miatt csinálnák az alacsony metéléseket, igazából nehezebb leszedni az összes belső bőrt.

Ha sokat akarnak meghagyni akkor elég ha a fitymát egyszerúen elszorítják és egyben levágják. Erre Amerikában vannak célszerszámok is kitalálva (Mogen clamp) de általánosabb sebészeti eszközökkel, például egy érfogóval vagy csontcsipővel is lehet hasonlót csinálni.


Európában többnyire orvosi okokból (például fitymaszűkület) csináltak körülmetélést és arra törekedtek, hogy az előző gyulladasok miatt már beteg belső bőrt leszedjék. És ha egy módszert megtanultak akkor sokan mindet úgy csinálják.


Általában 10mm alatt tekintik alacsonynak. A minimum 4-5mm ajánlás abból ered, hogy ott kezdődik a koszorúárok és azt azt akarják elkerülni, hogy abba belevágjanak mert akkor nagyon könnyű maradandó sérülést okozni az ott futó idegekben és attól tényleg csökkenhet az érzékenység. Ha távolabb van a vágás az többnyire biztonságos hacsak tényleg valami nagyon nagy hibát nem csinál a sebész.

febr. 4. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!