Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire elterjedt Magyarorszá...

Mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés?

Figyelt kérdés
Itt sok kérdést tesznek fel fitymával és körülmetéléssel kapcsolatban, ez kíváncsivá tett, hogy mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés.

febr. 1. 15:54
 51/98 anonim ***** válasza:
80%
46.47. Többen írtak róla, hogy markert használ jelölésre az orvos, azzal vizuálisan is látja, megfesti, hogy kb. mit fed a bőr és az meddig tart 'hátrafele', de így van bizonytalanság akinek jóval nagyobb méretváltozása. Sok esetben konkrétan kivitelezhetetlen az állapot (teljes metélés) hogy mindig teljesen szabadon legyen a makk, tehát nem merev állapotban is emiatt aránylag feszesebb legyen. Tud nyúlni a bőr, de nem a végtelenségig. Ilyenkor jönnek a túlmetéléses horrorsztorik: nagyon feszül, fáj, nehezen gyógyul, elég csúnyán húzódik felfele a herezacskó és a szeméremdomb bőre stb. Nem lennék orvos helyében, nem egyszerű ezt pontosan jól eltalálni mindenkinél. Egyik urológus is mondta inkább többet hagy, mint kevesebbet és ezután lehet esztétikailag korrigálni amit akkor már akkor pontosabban be lehet lőni, mert ugye az is egyedi, hogy kinek mennyit tud nyúlni a bőre és hogy viselkedik. Ezért jobb korai-serdülés előtti időszakban ezt megcsinálni, mert akkor megfelelően alkalmazkodik a bőr fejlődéskor annak is akinek nagyobb méretváltozása van, így felnőtt korban nincs ez a fenti 'méretezési' probléma sem és nem alakul ki az a bizonyos belső bőr érzékenység-duzzanat sem.
febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 A kérdező kommentje:

51 (én vagyok a 46).


Mereven kell lemérni és kész.


Nekem például túl sokat hagytak, ami vissza tudott csúszni a makkra és rohadt kényelmetlen volt (például szőr alá tudott szorulni a lehető legkínosabb alkalmakkor és hasonlók) újra kellet műteni.


Végül nagyon jó lett, a makkom mindig szabadon van, persze teljesen (de nem kényelmetlenül) feszes mert nagy a méretváltozás.

Az, hogy nem tudják / nem hajlandóak rendesen méretezni hanem találomra meghagynak valamennyit vezet oda, hogy vagy túl sok marad aztan lehet újra műteni, vagy túl kevés aztán faj ha feláll.

febr. 4. 17:34
 53/98 anonim ***** válasza:

47es vagyok

Én is így jártam. Nekem is elég nagy a méretváltzás a két állapot között természetesen mondta is a doki, hogy ezt jo volna látni mereven, de nem eröltette a dolgot és még rajzolni sem rajzolt. Makk tetejénél feszes, az aljánál van egy bő ujjnyi plussz, ami mereven sem tűnik el. 😒

Ugyhogy gondolokdok én is az újraszabatáson.

febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
100%
53. akkor kicsit aszimmetrikus lett, könnyen lehet korrigálni, ha zavar. Nekem is volt korrekció. Első alkalommal sikerült úgy félremetélni hogy nálam is a teteje és alja totál eltért csak pont fordítva. Most elég magas vágásom van (1.5cm belsőbőr) ami közepesen feszes.
febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 A kérdező kommentje:
Ha felül lazább mint alul az többnyire gondot okoz és kényelmetlen lehet. Alul viszont szokták egy kicsit lazábbra hagyni, hogy rendesen hagyja lógni a heréket (ne húzza fel a herezacskót merevedéskor). Hacsak nem olyan mértékű, hogy valami gondot okozzon vagy nem nagyon csúnya azt nem okvetlenül érdemes újracsináltatni.
febr. 4. 20:48
 56/98 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban kisebb hagyomány ez. Bátyám is, fiai is körül vannak metélve, nekem is megcsináltatták szüleim és pont a múltkor beszéltük, hogy mennyire mellette vagyunk, mert csak előnye van.
febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lehet, hogy mindenki egyforma, szép metélt.
febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, főleg így h tiszta és egészségügyileg is hatásos. Bátyámnak is az a véleménye h érdemes, a felesége is nagyon támogatta így náluk nem volt kérdés h mi lesz.
febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
100%
Csak azok a szűklátókörű emberek problémáznak ezen, akik nem tudják elképzelni, hogy egy bőrdarab nélkül is teljesen jó, sőt sok dolog miatt még jobb, csak általában ők a leghangosabbak... Objektíven azok tudnak nyilatkozni akik esztétika miatt csináltatják meg és legtöbb esetben pozitív változásokról számolnak be. Akiknek nem tökéletes a fitymája (itt nem csak szűkületre gondolok) azoknál meg kifejezetten ajánlott. Indító kérdésre válaszolva, sajnos nem elég elterjedt Magyarországon. Ha legalább azok eljutnának orvoshoz akiknek valóban szükséges már az arány sokkal magasabb lenne és kevesebb kérdés lenne itt a gyakorin ezzel kapcsolatban.
febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 A kérdező kommentje:

Miért nem objektív annak a véleménye aki nem esztétikai okokból csináltatta meg?

Nekem a fő szempontjaim a kényelem meg a tisztaság voltak, meg szeretem azt az érzést, hogy a makkomat nem takarja bőr.

Jó, lehet, hogy ezek után elfogult vagyok és nem objektív (én nagyon szeretem és néha csodálkozok, hogy miért nem csináltatják meg többen is).

febr. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!