Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire elterjedt Magyarorszá...

Mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés?

Figyelt kérdés
Itt sok kérdést tesznek fel fitymával és körülmetéléssel kapcsolatban, ez kíváncsivá tett, hogy mennyire elterjedt Magyarországon a körülmetélés.

febr. 1. 15:54
 41/98 anonim ***** válasza:
79%
40 Hogy mit preferálnak függ nagyon az országtól is. Latin országokban tipikus a nagyon alacsony metélés, esztétika miatt. Angol NHS-nél dolgozó nurse mondta, hogy náluk jellemzően nem a legkvalifikáltabb orvosok rendszeresen ezt az ultra alacsony metélést részesítik előnyben (mert látszólag kevesebb vele a probléma és vizuálisan is kevésbé látszik hiba). Ezek után nem vagyok biztos abba, hogy ezzel nem okoznak sérülést, vagy egyátalán érdekli őket. Mondjuk tele van a reddit NHS-es rémtörténetekkel, ahol ultra alacsony metélés után jelentősen csökkent a érzékenység, vagy alig érez valamit...
febr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 A kérdező kommentje:

Az sajnos divat, hogy a legfiatalabb vagy a leghülyébb orvosra bizzák a körülmetélést hiszen "egyszerű rutinműtét" aztán a páciensnek kell együttélni azzal amit művelt vele.


Az NHS szőrnyűségeiről meg valóságos legendák keringenek. Pár éve tele volt vele a sajtó, hogy valaki bement valami egészen más műtétre és helyette körülmetélték mert arra is képtelenek, hogy ne cseréljék össze a betegeket.....

febr. 4. 08:31
 43/98 anonim ***** válasza:
Annó amikor nekem csinálták, a fóorvos akkor is a legfiatalabb orvosra bízta. Aki ráadásul nő volt. De nem hülye. Tök szépen megcsinálta !
febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:

Nem minden fiatal orvos hülye, és az, hogy milyen munkát végez sokban függ attól is, hogy a főnöke milyen, mennyire figyel oda, hogy mit lehet rábízni, mit vár el tőle, stb. Itt jön elő az a kérdés, hogyha azt tanítják, hogy csak egyféle metélés van, hagyja figyelmen kívül amit a páciens akar, stb. akkor azt is fogja csinálni.


Idegesítő amikor az Internet tele van a körülmetélés szörnyűségéről szóló történetekkel aminek az egyik oka, hogy olyanok csinálják akik nincsenek szakmájuk magaslatán. Ez tényleg egy egyszerű műtét, és ha rendesen odafigyelnének rá akkor a férfiak akiknek megcsinálták szinte mind elégedettek lennének vele és nem próbálnák azt is lebeszélni róla akinek valami szűkület miatt muszáj megcsinálni.

febr. 4. 10:14
 45/98 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg akik írták, hogy a magas körülmetélés felnőtt korban problémás lehet, hogy a belső bör bedagadhat. Arrol van valami cikk, tudna linkelni? Az sem baj ha külföldi (angol)
febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy cikk van-e, különböző social media beszélgetések során ahol emberek például műtét után tanácsot kérnek ez egy visszatérő dolog.

A legtöbb embernek meggyógyul rendesen baj nélkül és többnyire hamar (néhány hét alatt). Aztán van akinek hónapok (sőt egy év) múlva is be van dagadva, ami sokszor oda vezet, hogy inkább leszedeti azt a részt minthogy tovább szenvedjen vele. És nem is egy-két ilyen van, hanem rendszeresen van valaki aki erre panaszkodik.

Volt aki tényleg az összes belső bőrt leszedette inkább mert annyi baja volt vele - attól állítólag eléggé észrevehetően csökkent az érzékenység de legalább egészséges lett.

Most van ez a kockázat, ugyanakkor a legtöbben szép feszesre szeretnék, de akkor mi van ha utóbb mégis le kell szedni a megmaradt belső bőrből? Nem lesz-e attól kényelmetlenül feszes?

Az számomra nem derült ki, hogy van-e összefüggés azzal, hogy milyen technikával műtenek valakit, vagy ez alkati kérdés.

febr. 4. 12:07
 47/98 anonim ***** válasza:
57%

Ezt jo kérdés igen. Valamennyit nyúlik a bőr idővel és múlik a feszesség.

De lehet alkati kérdés, és hogy milyen körültekintő az orvos. Pl megnézi e merev állapotban, hogy biztosra tudja mennyit szedjen le vagy csak körül-belülre hagy rajta, hogy ez elég s közben lehet hogy feszül, lehet hogy lóg.

febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 A kérdező kommentje:

47 Bocsánat, az alakati kérdésnél arra gondoltam, hogy az egyénfüggő-e, hogy kinek hajlamos a belső bőr tartósan bedagadni. Életkor valószínűleg számít, akinek fiatalon csinálják az jó eséllyel simán meggyógyul, minél idősebb valaki annál problémásabb bármilyen műtét.


Feszesre metélni lehet bármilyen pénisze is van valakinek, ha nagy a méretváltozás akkor talán több odafigyelést igényel de meg lehet csinálni. Hosszú távon a bőr nyúlhat, ha valaki azt akarja, hogy feszes maradjon nem kell mondjuk rángatni.

febr. 4. 13:40
 49/98 anonim ***** válasza:
100%
45. nekem konkrétan 2 különböző urológus magyarázta el a miérteket ezzel kapcsolatban, de redditen a circ subban is rendszeresen felmerül ilyen jellegű kérdés, miután kialakul ez az állapot bizonyos embereknél. Biztos, hogy van ehhez neten is tudományos forrás...
febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
57%
Nekem körül van metélve, még anno szűkület miatt. Edzésen zuhanyzóban volt aki rákérdezett, figyelgették, többször volt ilyen hogy odanéztek. Rajtam kívül volt még egy fekete srác, neki is metélt volt. A hátrahúzott verzióról többször hallottam, de edzés után amugy is úgy mászkált a többség.
febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!