Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrén ember az igazságba...

A skizofrén ember az igazságban él és nem a valóságban. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Én igen.

2021. ápr. 30. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%
Akarod mondani, hogyan akarok még közetekedni? :D
2021. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:
Ja tesó, látom teli vagy energiával. Biztos sok hiányossággal kell megküzdened.
2021. máj. 2. 09:23
 63/77 A kérdező kommentje:

"Látszik hogy nem tudod értelmezni. Két külön dolgot jelentenek, okoskám."


Látszik, hogy nem mered beismerni, ha hibázol Tesó 😂.

Szerintem menjél szakemberhez 😉

2021. máj. 2. 09:25
 64/77 anonim ***** válasza:
87%

Nem a tesó vagyok, azaz nem én írtam. De ő ahogy fogalmazott, az érthető és elfogadható volt. Nyilván nem olyan kifinomult mint arisztokrata barátaink nyelvezete, de szerintem nem kell szándékosan kiforgatni, ha érted mire akart kilyukadni.

Egy mozdulatot nem láttam tőled, ami arra utalt volna, hogy emberszámba veszel itt bárkit. Ha nem tiszteled a másikat, legalább lehetnél annyira érett hogy nem mutatod ki, mert ettől csak egy faragatlan, értelmetlen bunkónak tűnsz. Én sem tisztelek egy csomó embert, ezért inkább figyelmen kívül hagyom őket ahelyett, hogy veszekednék velük, veled sem szeretnék veszekedni, mert nincs értelme.

Tudom, hogy nagyon nehéz neked elfogadni, de talán pár év múlva rájössz a szavaink jelentőségének. Egyáltalán nem bunkóságból írom, de te ezt úgysem fogod elhinni. A válaszok hasznosságából is látszik (azaz minden válasz 70-80 százalék fölöttre esik), hogy nem a levegőbe beszélünk. Nem mondhatod, hogy csak a haverok pontozták fel egymást, te is tudod, hogy itt az oldalon rengetegszer szinte ok nélkül lepontozzák az embert, ritka hogy ok nélkül felpontoznának valakit.

Én nem akarlak téged semmire sem kényszeríteni, nem is tudnálak, nem is lenne semmi értelme, csupán arra próbállak motiválni, hogy nézz kicsit körül, aztán magadba. Hányan próbáltak veled kötekedéseket kerülve, kedvesen kommunikálni a te agresszívra sikerült megjegyzéseid ellenére is. Mert akárhogy tagadod, többen is említették, hogy bizony ezek sokszor frusztráltságot tükröztek. Akkor is, ha nem tudatosan írtad őket ilyenre. Ugyanúgy, ahogy én is bocsánatot kértem (hogy ne érezd támadásnak, amit mondtam), van lehetőséged arra (nem kell bocsánatot kérj), hogy tisztázd mit miért írsz, ez csak egy mondatodba kerülne: Támadásnak írtam/ Nem volt tiszta a kommunikációm/úgy tűnik nem értettétek, nem rosszból írtam ezeket.

Semmivel nem lennél kevesebb, ha nekünk, általad hülyének nézett embereknek tisztáznád szándékod ahelyett, hogy csak lenéző kontextusba helyezed az emojikat, stb. Sokkal jobban járnál, ha tanulni próbálnál, ahelyett hogy minden ismeretlent hülyének néznél, mert az a sok infó amit megtanultál könybekből, az a sok szakszó, mind hozzánk hasonló emberek gondolatai leírva. Egyszóval akár még tőlünk is tanulhatnál valamit. Ne hidd el minden szavunk, isten őrizz, de mielőtt kidobod a kukába a gondolatainkat, talán meg kéne próbálnod értelmezni amit mondtunk. Ha nem szeretnél érteni minket, akkor meg nem kell visszaszólogatni, mint egy óvodás vagy alsós kisgyerek. Ha látod, hogy valaki teljesen hülye, akkor ott kell hagyni. Online erre több lehetőséged is van mint személyesen, egyszerűen nem válaszolsz. Én nem gondollak téged teljesen hülyének, ezért válaszolok neked ismét. Emberszámba veszlek, és tanultam volna tőled, ha engedted volna, de nem engedted, ugyanis nem kijavítottál, hanem csak az általad hibáknak gondolt dolgokat nagyítottad fel. Tudod mi az a gúny? A negatív jelzők, hibák felnagyítása. Tulajdonképpen egyszerűen kigúnyoltál minket, nem érett ember viselkedésére jellemző ez a cselekvés. Kérlek gondold végig mivé szeretnél válni. VAgy ne olvas el amit a másik írt, vagy olvasd el, de akkor úgy, hogy meg is tudd érteni. HA valamit nem értesz, első sorban magadban keresd a hibát, és utána másokban, ugyanis gyakran megesik az emberekkel, hogy nem látják a fától az erdőt.

Ha barátságosabban, türelmesebben, megértőbben kezdenél kommunikálni, az emberek visszajelzése is sokkal ehhez hasonlóbb lesz, hidd el. Aki pedig barátságos üzenetedre primitív módon, lenézően válaszol (ahogy te tetted velünk), arra pedig nem kell figyelned. Szóval kérlek, hacsak téged nem tölt el örömmel a másikkal való veszekedés, akkor igyekezz megértőbb lenni, én végig igyekeztem az lenni veled, ha hiszed ha nem.

Amikor megkérdeztem hogy hogy érted ezt, azt, amazt, és te engem félreértve arra válaszoltál, amit értek, már azelőtt, hogy válaszolhattam volna, hogy azt nem értettem-e, te a magyarázatod végére már lenízően kacsintós emojit használtál, azaz mielőtt beismerhettem volna, hogy nem tudtam, és köszi hogy elmagyaráztad, már azelőtt lenézően tekintettél rám. Egyébként tényleg tudtam, hogy mit jelent eleve, de ez most lényegtelen. Ha valaki megkér, hogy magyarázz el valamit, akkor ne úgy tedd, hogy eleve lenézed, mert így ellenszenves leszel a szemében, és az, amit megpróbálsz neki átadni, csak homályosan kerül át a tudatába, csak az erősödik benne, hogy nem vagy neki szimpatikus.

Ez az utolsó üzenetem számodra, amennyiben nem akarod ebből sem megérteni, amit mondani szeretnék. Én hiszem, hogy ha szándékodban állna megérteni engem, megtudnál, mert nem tűnsz értelmi fogyatékosnak. Remélem képes leszel olvasni a soraim közt (ha van valami amit nem értesz, nyugodtan kérdezz és én jószándékkal fogok rá válaszolni, ahogy most is tettem), ha pedig erre nem vagy hajlandó, nem vagy nyitott felém, akkor az már nem az én hibám. Utóbbi esetben is minden jót kívánok neked szarkazmus nélkül, remélem egyszer képes leszel megértőbben gondolkodni!

2021. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, a másik házában könnyebb meglátni a szálkát, mint sajátunkban a gerendát...
2021. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 A kérdező kommentje:
Végig se olvastam, nézd nekem a kérdésem nem arra irányult, hogy néhány önbizalomhiányos barom önigazolást keressen. Arról meg végképp nem tehetek, hogy nyakatekerten használod az anyanyelvedet, Tesó😂. Nem lenne egyszerűbb szavazni?
2021. máj. 3. 11:08
 67/77 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hivatalos a fogyatékosságod :D
2021. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 A kérdező kommentje:
Jólvan Tesó 😉. Olyan távol álljon tőlem, hogy a frászt hozzam rád, mint Te. Nem veszem el az örömödet, hidd csak azt, hogy egy fogyatékos vagyok. 😘Csak tegyük fel, hogy fogyatékos vagyok, akkor nekem nincs mit szégyellnem. Viszont amit Te, mint "egészséges ember" (miket írok 😄) itt leművelsz az több, mint szégyellnivaló. Barátom, ezt kicsit sem tartod betegesnek?
2021. máj. 3. 11:57
 69/77 anonim ***** válasza:
85%
Miért pontozol le ha el sem olvasod? Mindegy, ha esetleg valamikor végtelenül unatkozol jusson eszedbe, hogy van időd elolvasni.
2021. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
84%
Elkezdte olvasni, csak nem értette, ezen behisztizett és ezért szólt le :DD
2021. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!