Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nézik le az öngyilkosokat...

Mért nézik le az öngyilkosokat? Azaz ha megvan az okod az öngyilkosságra akkor mért olyan nagy baj, hogy megteszed?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
68%
Minden ember maga dönti el, hogy mit kezd az életével. Ha el akarja dobni akkor tegye meg. Egyszer mind meghalunk. Ha valaki piti ügyért is el akarja dobni akkor tegye meg és kész. Ez is a szabadsághoz való jog egyik szélsőséges formája nem? Nehogymár más mondja meg mit kezdjek az életemmel. Ha véget akarok vetni neki akkor véget vetek. Másnak semmi köze hozzá. Minden ember maga dönt az életéről és nem a szerettei. És ez gyávaság? Azért ha valaki erre vetemedik az nem gyáva. Megnézném más meg merné e tenni, hogy megöli magát.
2010. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
89%
Mert a társadalom nem fogadja el a mentális betegségeket,leegyszerűsíti azzal h "hülye" vki és kész,mivel ez nem kézzel fogható betegség,mint pl. a rák.A depressziósokat elintézik azzal h elhagyják magukat és h igenis ők tehetnek róla,h azok lettek.Aki öngyilkos lesz,a legtöbb esetben nem hal meg,így kénytelen szembesülni a fejéhez vágott(vagy a háta mögött elpusmogott) véleményekkel.Aki mghal,annak meg már mindegy..
2010. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:
igen
2010. szept. 26. 10:16
 24/75 anonim ***** válasza:
70%
Én nem nézem le, megértem őket. Én is vágyom a halálra már régóta, csak túl gyáva vagyok, hogy megtegyem...
2010. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
0%
mert mi oka lenne,megölni magát,ha még ott van a csomó élete,ésha nem gyszerre akkor is minden próbléma megoldódik!!!
2010. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:
nem biztos
2010. szept. 26. 14:16
 27/75 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy nem!Szerintem egyszer minden megoldódik!Nincs lehetetlen csak tehetetlen.A tehetetlenség ellen pedig lehet tenni!De mi okból vagy okokból jár ilyen a fejedben?Megosztottad már valakivel?Ha még nem próbáld meg,hátha kapsz segítséget!Vagy ha nincs kivel megoszd írd le,hátha járt már valaki hasonló cipőben és meg tudja osztani veled,h. hogy oldotta meg a problémát!Biztos lesz aki szívesen segít,ha tud!
2010. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Te egy igazi energiavámpír vagy! Nem hiszem el, hogy ezt látom! Az emberek próbálnak segíteni, kérdezősködni a problémáid felől és te rá sem hederítesz! Nem tudnád észrevenni hogy kiírtál ide egy nyamvadt kérdést, szűk szavúan reagálsz a segítőkész kommentekre és mégis tizen és tizen próbálnak megérteni, helyrehozni téged? Mi ez ha nem az emberi törődés megnyilvánulása? Nézz magadba mélyen, és nem azt fogod látni hogy téged nem szeretnek! Csak azt, hogy elzárod magadtól az életet! Magadon változtass, ha normálisan viselkedsz és képes vagy a jót meglátni az életben, boldog leszel! De még akkor is ha tegnap halt meg az édesanyád! Az élet 95%ban szar, de akkor vagy bölcs ha azt mondod: ha ez van akkor ezt kell szeretni és élni kell tovább!
2010. szept. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:
01:27 teljesen igazad van, sajnálom. Igen teljesen magamba vagyok zárkózva, nehezen nyíllok meg. És az is igaz, hogy ettől még csomóan próbálnak segíteni, de én meg nem nagyon válaszolok. Köszönöm szépen mindenkinek aki segített és sajnálom, hogy ilyen vagyok...
2010. szept. 27. 15:38
 30/75 anonim ***** válasza:
56%
Na látod ez nagy dolog hogy beismered! Próbáld meg csak egy napig azt, hogy nyitsz az emberek felé, szeretetet mutatsz, mosolyogsz rájuk és nem gondolkodsz azokon a dolgokon amik bántanak! Ha aznap este visszagondolsz erre a napra, azt fogod mondani hogy ma van a második születésnapod és ez így egész más ez így nagyon jó!! Hidd el nekem, bele kell röhögni az élet arcába akkor is ha folyton gyötör!
2010. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!