Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nézik le az öngyilkosokat...

Mért nézik le az öngyilkosokat? Azaz ha megvan az okod az öngyilkosságra akkor mért olyan nagy baj, hogy megteszed?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:

Hát nálam se jöttek be a pszichológusok, még egy iskolai pszichológushoz is jártam hátha ö jobban tud segíteni, de nem sikerűlt neki se.

Igen tudom, hogy kéne valakivel beszélgettnem csak mint írtam a pszichológus nem nagyon jött be szüleimmel se nagyon tudnék más meg nincs (ja meg a többi rokon, de velük se vagyok túlságosan beszélő viszonyban)

2010. szept. 30. 14:53
 42/75 anonim ***** válasza:
A szüleiddel,miért nem tudsz?Nem vagytok jóban vagy csak nem szeretnél nekik ilyenekről beszélni?Mert,ha az utolsó,akkor szerintem próbáld meg!Én szerencsére mindent meg tudok beszélni a szüleimmel,amiért hálát is adok az égnek!Tudom,h. nem mindenki mondhatja ezt el!De ha nem vagytok rosszban,akkor szerintem próbáld meg!Amikor valami nyomaszt vagy bánt és megbeszélem velük utána sokkal jobb,megkönnyebbülök!És persze tanácsokat is adnak,segítenek amiben csak tudnak!
2010. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos az első, egyáltalán nem vagyok jóban a szüleimmel, egyfolytában veszekedünk
2010. szept. 30. 19:13
 44/75 anonim ***** válasza:
Hát az tényleg nem jó!Testvéred sincs vagy unokatesód,esetleg barát vagy barátnő?Mondjuk én már jártam meg csúnyán az állítólagos "legjobb barátnőmmel"!Így nem szívesen tárulkozok ki senkinek.Nekem az a jó,h. ahogy már írtam a szüleimmel meg tudok beszélni mindent.Azóta,ahogy megjártam a "legjobb barátnőmmel" szereztem még barátokat vagy inkább úgy mondanám,h. jól elvagyunk,de nem beszélek velük semmi bizalmas témáról.Nehéz,ha valakiben már csalódsz egyszer!Azt is én írtam,h. ha nincs kivel beszélned írd ide!Végül is névtelenül úgysem tudják ki vagy,hátha úgy te is megkönnyebbülsz.De nehogy félre értsd,nem erőlködni akarok vagy erőszakoskodni!És nem piszkálni,csak azért lehet könnyebb lenne vagy írnának tapasztalatokat!Minden esetre ne gondolkozz öngyilkosságon,mert azzal tényleg nem oldod meg a problémákat!És gondolom fiatal is vagy és előtted az egész élet!Ki tudja,mit hoz a jövő!Lehet sokkal jobb lesz pár hónap vagy év múlva!És te is sokat tehetsz azért,h. jobb legyen!
2010. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:

Testvérem van, de ö me nem szól hozzám. Na nekem is ez van barátok/nők terén amelyikben megbíztam abban csalódtam végül, és így már nem tudok benne(ük) megbízni. Elvagyok velük meg ilyenek, de nem mondok el nekik semmi komolyabbat(mélyebbet).

Tudom, hogy névtelenűl tudnék ide írni csak nem biztos, hogy megtudok nyílni, hogy tudom, hogy nagyon sok ember láthattja, meg vannak kissebb problémáim is amik enge m zavarnak, de nem hiszem, hogy másokat érdekelnének. (nem rossz értelemben írtam ezt,csak tapasztaltam)

2010. okt. 1. 15:51
 46/75 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne foglalkozz másokkal!Mármint ha ide ki is írnál akár mit!Most nem azért,de ahogy elnézem már erre a kérdésre sem válaszolnak sokan az utolsó 3-om is az én válaszom.:) /ez sem bántás akart lenni/,úgyhogy ha ki is írsz valamit,akkor azzal nem fognak sokáig foglalkozni csak leírják a mondandójukat ki kedvesen,ki flegmán.És ahogy elnézem ezt az oldalt vannak olyan kérdések,amiket tényleg felesleges lenne kiírni(mármint úgy hogy vannak azoktól figyelemreméltóbb és tanulságosabb kérdések).De ha tényleg van olyan,ami nagyon nyomaszt szerintem írd ki nyugodtan,ha nem is ide de egy másik kérdésben vagy valami.Aztán ami számodra hasznos,azt kiszűröd belőle,aki meg flegma vagy lekezelő válaszokat ír azzal meg nem érdemes foglalkozni!(persze itt nem a nyílt,őszinte beszólásokra gondolok,hanem a hülyeségekre).Amúgy meg ha szabad kérdeznem mik azok az apró problémák,amik zavarnak?/nem kötelező kirészletezni,címszavakban is jó/:) De ha nem akarod leírni nem erőszakoskodok és nyaggatlak tovább!
2010. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
Hmm hát elég sok apró problémám van (bár nem tudom, hogy mindegyik kicse-e na mindegy).Szóval amik igazán zavarnak az az, hogy nincsen egy (igaz)barátom/nőm sem (ez talán nem is olyan apró), aztán az, öngyilkosság ez azért zavar mert még mindig nem mondtam le róla pedig, már régen abba kellett volna hagynom azt, hogy ilyeneken agyaljak, aztán a többi nagyjából talán inkább olyan velem kapcsolatos úgyértem a kinézetemmel és a belső dolgaimmal... remélem érthetően írtam le ( még van pár, de nem akarok senkit se untattni). Amugy nem vagy erőszakos örűlök, hogy valakit érdekel
2010. okt. 1. 17:16
 48/75 anonim ***** válasza:
Nekem sincs egy igazi barátnőm sem.Itt ahol lakok még a korombeliekkel sem vagyok túl jóban.Tudom,h. ez nagyon rossz,mert régebben volt pár emberke,akikkel beültem valahová,dumálgattunk,bulizgattunk,de most már nincs.És azért néha hiányzik a "legjobb barátnőm" is.Most mindig itthon vagyok,el sem járok sehová és azért néha jó lenne.Nem a bulizgatások érdekelnek,mert nem nagyon vagyok bulizós fajta.Csak jó lenne,ha lenne valaki akivel mondjuk beülhetnék valahová meginni egy teát vagy valamit.Van egy barátnőm,akit a legjobbnak mondhatok,de sajnos ő külföldön van.És akikkel jóban vagyok ők sem a közelben vannak.A kinézetemmel is van bajom nekem is,de kezdek megbarátkozni vele.:) Úgy fogom fel,h. ez van!Vannak tőlem csúnyábbak is és szebbek is!:)Amúgy az öngyilkosság évekkel ezelőtt megfordult a fejemben,de jó,h. letettem róla,mert sok jó dolog is történt velem azóta.És bízom benne,h. ezután is fog,mert most is van egy csomó rossz dolog,ami változhatna és mindig tervezgetek,agyalok,h. mit hogy csináljak vagy mit hogy csinálnék.Ilyenkor mindig úgy érzem,h. sikerülni is fog,amit eltervezek!És igyekszem tenni is érte!Ja és örülök,h. nem találsz erőszakosnak!És ha van még valami,amit szívesen leírnál,akkor írd nyugodtan!Engem nem untatsz!:)
2010. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom neked se lehet túl könnyű. OKé köszönöm
2010. okt. 1. 18:23
 50/75 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű!Sokszor még nehezebb is,mint most!De hát az élet nem habos torta!Sajnos!És én mindig bízom abban,h. jobb lesz!Tényleg!Eszembe jutott még valami!Nem tudod valamivel lekötni magad,amikor ilyen jár a fejedben?Valami,ami szeretsz csinálni,érdekel vagy ilyesmi?Én pl. szeretek főzőcskézni,amivel repül az idő és olyankor nem agyalok rossz dolgokon.Vagy olvasok valami könyvet, rejtvényt fejtek és szoktam számítógépes játékokkal is lekötni magam.
2010. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!