Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nézik le az öngyilkosokat...

Mért nézik le az öngyilkosokat? Azaz ha megvan az okod az öngyilkosságra akkor mért olyan nagy baj, hogy megteszed?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos nem az.. Ha ilyeneken agyalok képtelen vagyok lekötni magamat, csak azzal tudnak leállíatni ha valaki odajön hozzám és lefog..Sajnos ha valamit a fejembe veszek és meg is akarom csinálni azt egy idő után sikerűl is megcsinálnom
2010. okt. 1. 19:56
 52/75 anonim ***** válasza:
Én teljesen antiszoc vagyok és nincsenek barátaim. Bulizni nem járok mert sztem sz*r. Engem nem érdekel ez inkább olyannal foglalkozom amit szeretek (számítógépes játékok, jó könyvek, filmek, autók és egyik nagy kedvencem a történelem) Ezzel lekötöm magam és kész tök jól elvagyok. Nekem nincs szükségem emberekre. :) Ajánlom, hogyha neked nem menne a beilleszkedés foglalkozz inkább azzal ami a legjobban érdekel és ne törődj az emberekkel. Öngyilkosság csak a legutolsó megoldás lehet, de inkább gondold át mielőtt cselekszel.
2010. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
És mi lenne,ha azt vennéd a fejedbe,h. minden jó lesz,jól szeretnél csinálni mindent,meg ilyenek!És azt csináld meg,ne az öngyilkosságot!Vagyis,ha nem is mindig minden jó,akkor is lesz jobb is és rosszabb is!Ugye érted mire gondolok?Próbáld csak meg egyszer,h. lekötöd magad vagy keresel valami elfoglaltságot,ami érdekel!Hidd el akkor gyorsan telik az idő és nem gondolsz rosszra,hanem arra figyelsz!Meg mondom őszintén,h. van előttem egy rossz példa is!Sokat agyaltam azokon a dolgokon és nagyon el tudott keseríteni!De eldöntöttem magamban,h. én nem fogok úgy élni!Én jobbat szeretnék,máshogy akarom megoldani a problémáimat,teljesen máshogy csinálnék mindent!(nem úgy,ahogy a rossz példa).Remélem érthető!:)És ez is ad reményt,erőt,h. bizonyítsak.És bizonyítani is akarok!Ha a körmöm szakadtáig is kell "küzdenem",h. jobb legyen.Szerintem próbálj kicsit pozitívabban gondolkodni,tudom,h. nem megy könnyen nekem sem mindig sikerül,de egy próbát megér!
2010. okt. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
És ugyan miért rossz példa az enyém? Én ilyen vagyok és kész! Én sem azt írtam, hogy ölje meg magát, de ha nem megy a beilleszkedés akkor csinálja azt amit a legjobban szeret (számítógépes játékok, filmek..stb) Valaki tud emberi kapcsolatok nélkül is normálisan élni és nem gondolkodni az öngyilkosságon. Én is ilyen vagyok. Ha nem tetszik akkor meg pontozzál csak le.
2010. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy pozitívabbnak kéne lennem, csak ez se olyan könnyű nekem. Mert ritkán látok szépet az életben
2010. okt. 1. 22:24
 56/75 anonim ***** válasza:
0%

22:11

Ne haragudj!!!Nem a te példádra gondoltam!Én egy példát szerettem volna ezzel mondani az életemből!Bocsi,ha megbántottalak és nem pontoztalak le!Lehet nem voltam egyértelmű!Még egyszer,ne haragudj!!!Semmi bajom azzal,amit írtál!!!Én is írtam hasonlót!

Kérdező:Igen,nehéz!Írtam,h. nekem sem megy könnyen sokszor!De próbáld meg!Próbálkozz és akard,h. jó legyen!Szokták mondani,h. minden rosszban van valami jó!Én valami hasonlóra gondoltam azzal,amit nemrég írtam és amit az egyik válaszoló félreértett!(amit nagyon sajnálok és tudom nem voltam egyértelmű).Hogy ott van előttem egy rossz példa(az életemben),ami rám is valamilyen szinten rossz hatással van.És én a jövőben szeretném másképp alakítani az életem.Tehát ott a rossz(ami nekem is rossz,mert valamilyen szinten érintett vagyok benne és ott a jó,h. én nem úgy csinálnám)...

2010. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
Ja jó bocs, hogy egy kicsit durva módon írtam nem tudtam, hogy nem rám gondolsz :) Mégegyszer bocs. A kérdezőnek meg üzenem: Próbálkozz meg a beilleszkedéssel egész nyugodtan, de mindíg legyen egy B terved is arra az esetre ha az A nem sikerülne. Vannak emberek akik egyedül is teljes életet tudnak élni és nem gondolkodni az öngyilkosságon hidd el. Az öngyilkosság max csakis a Z terv lehet vagyis a legutolsó, de inkább azt hagyd ki.
2010. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:
Igen tudom vannak akik nem egy társasági lények én viszont azért eléggé az vagyok, és ha nem is tudok másokkal lenni legalább egy ember kéne akinek úgy egy két naponta kitudnám írni (vagy a legjobb lenne beszélni) magamból a dolgokat.. de ez se jött össze
2010. okt. 2. 11:40
 59/75 anonim ***** válasza:
Jó!Semmi gond!Írhattam volna egyértelműbben is!:) Amúgy én sem vagyok valami társasági ember,de a kérdező jól írta,h. jó lenne,ha lenne valaki akivel úgy lehetne beszélgetni személyesen.De én már kezdek hozzászokni csak azért jó lenne.Mindig mondják,h. elvagyok a kis világomban.Hát ha nincs jobb muszáj!És szerintem kérdező már írtam,h. írj ide is,most ez is olyan mintha beszélgetnél valakivel!Igaz nem személyesen,de lehet ez is segítene! Amúgy meg látod?!Azért vannak itt,akik foglalkoznak a kérdéseddel,próbálnak segíteni!:) Ez is már jó!És az h. ahhoz képest,amit az elején válaszoltál szűk szavakban,kicsit ki fejtetted és jobban megnyíltál!(ez a mondat kicsit gubancos volt,de gondolom érted,mit akartam vele kifejezni).És örülök is neki!:)Már kérdeztem egyszer,de megkérdezhetném még egyszer,h. mennyi idős vagy?Ha nem szeretnéd leírni,akkor korcsoportot is írhatsz.Csak azért,mert,ha már elég idős vagy hozzá,akkor azon nem gondolkodtál,h. pl. elköltözz egy másik településre vagy városba?Nekem nem is olyan rég megfordult a fejemben,mert itt ahol élek munkalehetőség sincs nagyon és ugye senki,akivel barátkozhatnék.És azért őszintén szólva óvodás koromtól úgy éreztem,h. mindig kiközösítenek és lenéznek,mert mondjuk a többiek tehetősebbek voltak anyagilag is.Jó ezt nem csak annak tudhatom be,szerintem azt is látták rajtam,h. eléggé visszahúzódó voltam.És úgymond a gyengébbeket könnyű kikezdeni.De hála az égnek,ahogy továbbtanulni mentem megváltoztam nagyon és most már nem hagyom magam.Ha vissza mehetnék az időbe,akkor tuti,h. akkor sem hagytam volna magam!Lehet ezért sincsenek itt barátaim és nem is nagyon barátkoznék itt egy csomó emberrel,mert nem érdekelnek!Sokakat nem szeretek!De nagyon szeretem a szüleim és nem nagyon mennék el innen miattuk!Szeretnék segíteni nekik is,ahogy tudok!És itt a párom is,miatta sem mennék el.De,ha nem kötne ide nagyon semmi tuti mennék!
2010. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz :).. hát elköltözni nem tudok mert még "csak" 14 éves vagyok, szóval elég nehéz lenne... igen azért irtam az elején szűkszavúan mert eléggé méllyen érint ha rosszakat írnak.. (remélem érted amit szerettem volna ezzel mondani)
2010. okt. 2. 13:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!