Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nézik le az öngyilkosokat...

Mért nézik le az öngyilkosokat? Azaz ha megvan az okod az öngyilkosságra akkor mért olyan nagy baj, hogy megteszed?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
Igen értem!14 vagy?Jaj,hát előtted van még az egész élet!Ne keseredj el!(ezt nem bántásból mondom)!Én 15 körül voltam,amikor ilyeneken járt az agyam,aztán rá 1-2 évre,talán még annyi se rendeződött 1-2 dolog az életembe!Középiskolás vagy már?Vagy még általános iskolába jársz?Ezt csak azért kérdeztem,mert ha még általános iskolába jársz,akkor hamarosan mész tovább tanulni.Én amikor mentem nagyon féltem,milyen lesz,meg ilyenek,hogy fogok beilleszkedni.És kicsit nehéz volt,de hamar sikerült.És azt a barátnőmet,akit már írtam,h. külföldön van középiskolában ismertem meg!És azóta is tartjuk a kapcsolatot.Persze minden jobb lenne,ha tudnánk mindig találkozni,vagy beszélgetni!Hidd el,h. még sok embert fogsz megismerni és lehet találsz igaz barátot is!Én ha egy ismeretlen emberrel találkozok és úgy érzem szimpatikus,akkor kicsit könnyebben megy az ismerkedés is.De ahhoz,h. mondjuk nagyon bizalmas dolgokat elmondjak neki,ahhoz sok idő kell.Én előtte alaposan meg szeretném ismerni az illetőt,mert félek,h. megint úgy járok,mint egyszer.És ez nem is gond szerintem!Adj még időt,hogy rendeződjenek a dolgaid!Én nem hittem volna akkor,h. most ilyen lesz az életem.És ahhoz képest,h. nincsenek barátaim,sok minden van ami kárpótol!Persze hiányzik a társaság is,olyankor mindig visszagondolok a szép időkre,amiket a "legjobb barátnőmmel" tölthettem.Csak ilyenkor az is előjön,h. átb...szta a fejem és elárult.(már bocsi a kifejezésért).De igyekszek ilyenkor elhessegetni ezeket.De már kezdek hozzászokni,h. ez van!Próbálom lekötni magam,tervezgetni a jövőm!És még egyszer mondom (vagy írom),ha van valami nyugodtan írd le!Nem kell a szívedre venni,a rossz véleményeket vagy a bántó hozzászólásokat!Azt vedd figyelembe,amit hasznosnak érzel,hisz nem ismer senki!Hiába ítélkeznek csak te tudhatod milyen is vagy!Van olyan is itt,ahogy olvasgattam pár kérdést,aki szerintem direkt ír bántó válaszokat,had érezze magát rosszabbul a kérdező!(itt a hülye beszólásokra gondolok,az egyszavas hülyeségekre is).Végül is én sem ismerlek!:) De voltam hasonló helyzetben és valamilyen szinten vagyok is,ezért úgy érzem,h. megértem a problémád.
2010. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
Hűha!Ez jó hosszú lett!:) Remélem nem untatlak!Szólj ám nyugodtan,ha igen!:)
2010. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:

Hát igen tudom elöttem az élet mindenki ezt mondja :) csak ha most nem látok kiutat ebböl mi lesz késöbb? már úgy egy éve van tart ez és még mindig nem lett vége még mindig nem láátom a végét.. igen még általános iskolába járok, de itt úgy van, hogy ez a suli 12. ig van szóval nem fogok átmenni másik suliba..

Igen tudom próbálok is mindent kiírni csak azért nehéz és félek is, hogy valaki majd ír egy olyat amit jól magamra veszek és megint szárkózhatok be (mint ahogy te is írtad). Semmi baj nem untatsz egyáltalán :)

2010. okt. 2. 18:44
 64/75 anonim ***** válasza:
De oda még mehetnek tanulók nem?Vagy lehet nem minden osztálytársad marad ott,hanem máshová mennek 8. után.Tényleg!Velük sem vagy el?Nem szabad a szívedre venni a kritikákat!Én kb. nyolcadikos koromig voltam így.Mindent a szívemre vettem,ha beszóltak stb...Elég szar!De amikor mentem tovább,akkor annyi minden változott.Én sem értem,h. vehettem ekkora fordulatot!Megfogadtam magamban,h. soha nem hagyom magam és ha piszkálnak vagy valami akkor igen is kinyitom a számat!De volt olyan is,amikor középsuliba jártam,h. volt 1-2 srác,aki nem volt szimpatikus,nagyon irritált.Erre egyik szünetbe csak úgy odajött és le akart tapizni!Én meg utálom az ilyen dolgokat!Hát nagyon felcseszett és a közelben lévő kukában landolt.:)Jó,hát nem szép dolog,de azért kapjon már a fejéhez úgy voltam.Akkor olyan is volt szintén középsuliban,h. mentem be az osztályba és az ajtóba ott állt egy srác,ahogy beléptem rácsapott a se...emre!Akkor még gondolkozni sem tudtam,mert abban a pillanatban csattant a pofon.:)/mielőtt félre értenél,nem voltam "népszerű" a suliban vagy ilyesmi,sok lánnyal megcsinálták csak nekik ahogy elnéztem tetszett is/ De volt olyan is,h. pl. sokszor kunyeráltak kaját,meg pár dolgot és amikor már ráuntam megmondtam a magamét.Erre lettem köcsög,bunkó meg még mondtak sok mindent.És az volt az egészben a legfurcsább,h. nekem ez jól is esett.Mert inkább legyek bunkó,minthogy "kikezdjenek és rám telepedjenek".Azóta ilyen vagyok és nem félek megmondani a véleményem sem még,ha másnak nem is tetszik.Persze azért tudok viselkedni is és csak akkor kelek ki magamból,ha már valaki nagyon sokszor felbosszantott.A pofátlanságokra pedig azonnal reagálok,ott nincs tűrőképességem.:) Bár attól függ ki pofátlankodik.:)Ezért mondom,h. próbáld meg,h. nem mindent veszel fel,ami bántó!Tegyél rá magasról,h. ki mit gondol!Nem mindenki egyformán vélekedik!És nem mindenki egyformán ad hangot a véleményének.Van aki szépen,van aki durvábban.Nekem is jó ideig tartott,mire megtanultam nem felvenni a hülye kritikákat(olyanra gondolok,ami nem jogos,mert ha jogosan kritizál valaki és úgy érzem van alapja,akkor azon elgondolkodok).Sokan azt is mondják,h. makacs vagyok és nehéz a természetem!Ezeknek is örülni szoktam,akármilyen hülyén hangzik!:)
2010. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
Na,írok ám regényeket neked!:) Most legalább én is kiadom magamból a dolgokat!:) És remélem tényleg nem untat!Még annyit akartam csak az lemaradt,h. ha most nem is látsz kiutat,akkor attól még lehet!Írtam,h. nekem is 1-2 év volt vagy kevesebb mire kiutat láttam.Hessegesd szépen el ezt a gondolatot a fejedből!És gondold át,azt h. pl. mit nem szeretsz magadban,mármint a tulajdonságaidra gondolok.(persze,ha van ilyen,mert nekem volt csak azért írom).És azon próbálj változtatni,nem fog mindjárt menni,de ha igazán szeretnéd akkor biztosan sikerül!Én azt nem szerettem magamban,h. visszahúzódó voltam,meg az ilyesmiket.De sikerült változtatnom,így a beszélgetés is könnyebben ment másokkal.
2010. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
Én voltam öngyilkos,mint ahogyan látszik életben maradtam:)16 éves voltam,depis,szerelmes,buta,unatkozó.Majdnem meghaltam.Bevettem 40 szem nyugtatót,de ez inkább csak figyelemfelkeltés volt,mintsem valódi szándék.Nem érdekelt h mi lesz velem,szépen elaludtam,de felébredni nem tudtam.Nem vagyok rá büszke!Jó nagy baromság volt,és az emberek sok évig elítéltek miatta.Mikor felébredtem,az édesanyám ült a kórházi ágyam mellett,rettenetes volt az arca az aggodalomtól,sötétkék karikák a szeme körül és az egész arca zöld volt:(Most 30 vagyok,sokszor voltam azóta szerelmes,lediplomáztam ,férjhezmentem,lakásom lett,egzisztenciám,és két 1 éves gyerekem(ikrek).Soha életemben nem voltam még ilyen boldog.Ha megtehetném meg nem történtté tenném az egészet.Voltak azóta rossz időszakok is az életemben,de soha többé nem jutott eszembe h eldobjam az életet.Fiatal vagy,ez csak pillanatnyi rossz időszak,ezer dolog vár még rád!Kérj segítséget és foglald el magad,h ne járjon folyton ezen a eszed.
2010. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Persze jöthetnek még új gyerekek meg a mostaniak is mehetnek el. Nah hát a suliban se vagyok jól egyáltalán ott meg soha nem tudom magamat adni mindig azt teszem amit mások mondanak sajnos :( pedig próbálok ezen változtattni, de még nem nagyon megy..

Fuhh sajnos semmit se szeretek magamban szóval ezen nem kellett túl sokat gondolkodni és , hogy teljesen megváltozzak az , hát az számomra szörnyen nehéz lenne..

Semmi baj örűlök, hogy sokat írsz addig is lefoglalom magamat :) untattni pedig egyáltalán nem untatsz szeretem hallgattni a másikat (és látod te is hasznot húzol belőle).

22:39 látod épp ez a baj velem én is sokszor próbálkoztam már az öngyilkossággal, de SOHA nem bántam meg :( mindig újra próbálkoztam (a normális emberek mint pl te egyszer megteszik, de aztán rájönnek, hogy ezt nem kéne és megbánják aztán megváltoznak és élik tovább boldogan az életüket).

2010. okt. 3. 08:28
 68/75 anonim ***** válasza:
Örülök tényleg,h. nem untatlak és az jó,h. ilyenkor legalább le tudod magad kötni!Azt megkérdezhetem,h. fiú vagy-e vagy lány?Lehet,le lehetett volna szűrni az eddigi válaszaidból,ha igen akkor bocsi,h. nem sikerült!:) Írta az egyik válaszoló,h. ő próbált öngyilkos lenni 16 évesen és azóta változott az élete!És boldog!Látod?Még jó hogy nem sikerült neki!Ahogy idősödni fogsz,úgy a gondok is nőnek majd(ezt nem azért írtam,h. elkeserítselek,gondolom te is tisztában vagy vele)és lehet,ami miatt most el vagy keseredve semmiségnek fognak tűnni évek múlva.De jönni fognak jó dolgok is!Pl. lesz egy párod,aki melletted fog állni,lesz családod stb... Én a 20-as éveimben járok és tervezgetem a jövőmet,ahogy már sokszor leírtam.Szeretnék gyerekeket,egy boldog családot.Sokszor elgondolom milyen is lesz majd!Próbálj te is tervezgetni és igyekezz megvalósítani őket!Ahogy írtad,h. mehetnek még diákok az iskoládba,találhatsz igaz barátokat is!És változtatni tényleg szörnyen nehéz,mindenkinek!De idővel sikerülhet!Ahogy nekem is sikerült!És ne mások miatt változz,hanem magad miatt!Először is azon próbálj szerintem változtatni,h. ne azt tedd,amit mások mondanak,hanem azt,amit te jónak érzel!És próbáld magadat adni!Ennyi változás lehet elég is lenne!!!De azért ne mindenen változtass,amit magadban nem szeretsz,mert lehet valaki pont azért fog szeretni!!!(amúgy pl. miket nem szeretsz magadban,tulajdonságaidra gondolok).Próbáld csak meg!Biztosan sikerülni fog még ha időbe is telik!
2010. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, semmi baj :) .. tudom neki sikerűlt, de ö meg is bánta, hogy megtette én viszont nem. Hát igen ezen mondjuk jó lenne változtattni, meg próbűlok csak nem tudom, hogy, hogy kezdejk hozzá?

fuh hát a rosz tulajdonságaim. PL hogy szörnyen maximalista vagyok magammal szemben amint valami nem lesz jó rögtön kiakadok , de persze sohase vagyok megelégedve azzal amit csinálok. Meg amit írtam előtte, hogy nem tudom magamat adni, utálom magamat (kívül is belül is) maganról mindig rosszat gondolok, eléggé pesszmista vagyok (szerintem ezt már te is észrevetted az "ugyse lesz jobb" "Mindig csak rossz" lesz elméleteim). Nem nagyon tudom elfogadni a kritikákat hamar megsértődtök rajtuk sajnos :( . Meg (ez eddig így volt, de most mintha sikerűlt volna változtattnom rajta) mindig kértem segítséget, de valahogy sohase engedtem, hogy segítsenek.. remélem sikerűlt értelmesen leírnom.. Nagyon sokat segítesz köszi (:

2010. okt. 3. 10:12
 70/75 anonim ***** válasza:
Amúgy sejtettem,hogy lány vagy csak azért rákérdeztem!Remélem nem voltam bunkó!:) És örülök,h. úgy érzed,h. tudok segíteni!:) Amúgy én is maximalista vagyok!Mindent a lehető legjobban szeretnék csinálni,ami viszont szerintem nem hátrány!Örülj neki,h. ilyen vagy!Szerintem ez jó tulajdonság!Én is régebben olyan voltam,ha rosszat mondtak mindjárt a szívemre vettem,sokat is sírtam és "duzzogtam is".De ezt már nagyjából sikerül kezelnem csak akkor veszem magamra igazán,ha olyan mondja,akit szeretek.De tudom akkor sem kellene.Amúgy már mástól fel sem veszem és ahogy írtam néha jól is esnek azok a kritikák!Én sem voltam sokáig kibékülve a külsőmmel sem,van még most is,ami nagyon zavar,de nem tudok mit csinálni!Amúgy szerintem még azok sem elégedettek a külsejükkel,akik tökéletesnek tűnnek.Én pl. szoktam magam sminkelgetni,próbálgatni a sminkeket(amikor unatkozom) és ha jól sikerül akkor elégedett vagyok és önbizalmam is lesz.Persze nem valami durva festést szoktam csinálni.Hanem általában kihúzom a szemem és szempilla spirál.Ha nagyon ritkán megyek valahová akkor szoktam használni szemhéjpúdert.Itthon is szoktam kicsit sminkelni vagy a hajammal is próbálgatok valamit csinálni.És mindig kérdezik,h. itthonra minek húzom ki a szemem meg ilyenek,ja meg minek festem a körmöm(azokat sem erős színekkel szoktam).Ilyenkor azt válaszolom,hogy:mert így jobban érzem magam!Mindjárt jobb lesz a közérzetem is.:)Most pedig elterveztem,h. ha lesz rávalóm akkor megcsináltatom a körmeimet.Már alig várom!:) Na,még azt akartam írni,ha úgy érzed,h. segítségre van szükséged akkor nyugodtan kérj és fogadd is el!Már az is jó,h. felismerted,h. segítségre van szükséged!És az a válaszoló,aki írta,h. neki sikerült és megbánta,h. ezt tette ő felismerte,h. nem az a megoldás,h. öngyilkos legyen!Pedig szerintem mire idáig eljutott biztos voltak nehézségek az ő életében is,de aztán sikerült neki még is boldognak lenni!Te most úgy érzed,h. nem bántad meg,de később még bánhatod!Ezt úgy értem,h. majd ha jó dolgok is fognak veled történni(ami biztos!),akkor fogod bánni,h. egyáltalán gondoltál ilyesmire!Amúgy nincs kedved e-mail-ezni?/nem muszáj,ha nem akarsz,azt is megmondhatod nyugodtan,nem fogsz megsérteni!:)/Azért írtam e-mailt,mert msn-re és skype-ra nem igazán van időm felmenni vagy huzamosabb időt fent tölteni és most lehetőségem sincs rá nagyon!Ha van kedved akkor beállítom,h. küldhess privátot!De ha nincs tényleg megmondhatod ám!:)
2010. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!