Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopaták / szociopaták...

Rengarzzz kérdése:

Pszichopaták / szociopaták gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

Diagnosztizált másodlagos pszichopata vagyok ASPD (szociopátia)


Az előző kérdésemet törölték mert úgy ítélték meg, hogy nem nyilvánult kérdésnek.


Szóval a kérdésem ezúttal:


Mi az amit mindig megakartál kérdezni egy pszichopatától, szociopatától de eddig nem merted, vagy nem volt rá lehetőséged?



2023. aug. 23. 14:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
46%
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy mindez persze csak szerintem van így. A valóságot magadról te tudod.
2023. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

Nem fogok vitatkozni, jobban látod, mint a "normális" emberek 99%


Egy dolgot pontositok


"De ahol megengedhetitek magatoknak, ott kifejezetten élvezitek ha a másikban félelmet, ijedelmet kelthettek."


Abszolút nem, hiszen ahhoz hogy értsem hogy valaki szenved empátiát kéne érezzek, pl a barátnős storynal, abszolút nincs értelme megbantanom, mert a nők egyszerűen egyuttmukodobbek, ha úgy érzik hogy szeretve, tisztelve, meghallgatva vannak. Tehát irracionális lenne bantanom, mert magamnak okozok kárt, amit a lehető legrosszabb ami történhet. Nem azért bántottam meg a képekkel mert élveztem hanem mert észre sem vettem kvázi véletlen upsz.


Ha olyan helyzetben vagyok, hogy a felelm keltes a megoldás, de nincs a fejemben különbség a "félelmetes" viselkedés eljatszasa vagy az "aggódó" barát eljatszasa között.


Mindkettő egy munka amit el kell végezzek ha a szituáció úgy kívánja.


Érzek meg "boldogságom" vagy "jó kedvet" "örömet", mondjuk ritkán


Unalmat (azt nagyon sokat)


Irigységet csak úgy érzek, hogy nekem is kéne az az autó, no, vagy valami, de nem érdekel a másik ember annyira hogy "irigy" legyek rá


Érzek félelmet, de csak a magasságtol (teriszony) illetve a fulladastol, nem tudom, hogy miért, van egy barátom aki olyan mint én, ő csak a haláltól, meg a kigyoktol fél. Furcsa nem?


Kognitív empátiam meg elég magas ahogy írtad is, hogy tordelem a kezem, és szomorúságot, együttérzést szinlelek, igazából nem vagyok "bunkó", természetesen belül nem érdekel, mert érzelmi empátiam nincs.


Egyébként lehet hogy ezt most nem fogod elhinni, de mivel manipulálok észre is veszem azt, és ha hiszed ha nem, egy "átlagos", "normális" ember 1,5-2x többet manipulál, mint én, csak sokszor nem túl hatékonyan vagy pont hogy ellenkező hatást ér el.


Biztos volt már olyan barátod aki mondjuk azt mondta, hogy ne foglalkozza avval a nővel (aki neked tetszik) mert csúnya, buta, könnyű verű, stb de közben a hátad mögött még próbálta felszedni, vagy lenyúlni, és ezt a manipulaciot valószínűleg Te észre is vetted, mert alacsony minőségű volt, tehát pont ellenkező hatást ért el vele mint akart.

2023. aug. 25. 12:11
 23/69 A kérdező kommentje:

"21/22 anonim válasza:

Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy mindez persze csak szerintem van így. A valóságot magadról te tudod."


Haha nem kell mentegetőzni, nem vagyok túl sertodős.


És ahogy írtam racionálisabban, és intelligensebben fogalmaztal, mint a "normális" emberek 99%-a.


Lehetnél sokkal magabisztosabb a véleményedben, hiszen vannak nállad kevesebb tudással, de több önbizalommal elő emberek is, ha ők megtehetik, te is.

2023. aug. 25. 12:18
 24/69 anonim ***** válasza:
38%

Hát te egy cuki vagy!! :) (Most somolyogni kell a bajszod alatt, figyellek!)

Most figyi, a 21 rólam szólt, nem rólad. (Ezek szerint a saját világom középpontjában én vagyok, jaj, ez meg mi?)

Csak azt akartam vele jelezni, hogy tisztában vagyok a korlátaimmal, felfogom, hogy nem ismerhetek egy másik embert önmagánál jobban. De most az ugrott be, hogy tulajdonképp saját magunkat sem ismerjük teljesen.

Annak viszont örülök (én naiv), hogy ezek szerint nem vagy bántalmazó, legalábbis saját szórakoztatásodra nem hintáztatsz másokat. Na jó, csak ha az érdekeid kifejezetten azt kívánják.

Még annyi, hogy szerintem a gondolkodó és érző emberek mind rendelkeznek némi önbizalomhiánnyal, ha mindentudónak hinnénk magunkat az már egy bizonyos határon túl pont ellene lenne saját életünknek.

2023. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

A bántalmazáshoz szükséges valami érzelem, valami szadizmus tehát erzelem. Azt figyelték meg pszichopata sorozatgyilkosoknál, hogy amikor valami brutális életellenes bűncselekményt csinálnak akkor hogy is mondjam át esnek a ló túloldalára, például 150x leszurnak valakit, de nem azért mert szadisták, vagy mert ilyen "kegyetlenek" hanem szimplán azért mert olyan kevés empatiaja van némelyiknek, hogy annyira tárgynak tekinti az embereket, hogy észre sem veszi hogy már rég meghalt az áldozat és elég lett volna mondjuk 12 szúrás.


Önbizalomhiany: értem amit mondasz viszont! Viszont! Tegyük fel hogy elmész Afrikába egy szafarira lerobban az autód, és közben megjelenik egy oroszlán, nem tudsz kiszállni, telik az idő, dehidratalodsz, szomjan fogsz halni, ha nem jössz ki és szallsz szembe az oroszlánnal, azt hinni hogy nyersz ellene (magas önbizalom) egy téveszme/deluzio/álom világ semmi esélyed nincs. viszont! Viszont! Ha azt hiszed hogy legyozod, még mindig több esélyed van mintha félsz (önbizalom hiánya) lehet hogy annyira magabisztosnak lát, addig nézel a szemébe amíg elfordul és inkább elkap egy zebrát, tehát a legtöbb esélyed a túlélésre akkor van ha betegsen nagy egod és önbizalmat van, mert lehet hogy a másikat elrettented vele.


Fake it till you make it. :)

2023. aug. 25. 14:07
 26/69 anonim ***** válasza:
78%

én vagyok

11-es, (tegnap 08:42)

13-as, (tegnap 11:06)

15-ös, (tegnap 14:59)


Igaz is olykor, meg olykor mindketten tévedtek is ebben-abban, kisebb-nagyobb részt, valahol meg túlságosan nagy általánosítás, vagy túlzás, vagy egyéb van. Kevésbé adekvátan.


A pszichopatáknak és a szociopatáknak is vannak érzelmeik, csak defektesen működnek olykor egyrészt, másrészt empátiájuk is akadhat ilyen-olyan szinten, amit viszont felülírnak akarva és akaratlanul is önigazolásaik, elhárító mechanizmusaik, miközben mellette alapból vannak nehézségeik vele, de ezt ők nem érzik, nem tudják, hisz nem is tudják mihez viszonyítani, hogy milyen lenne más, vagy mit is hogy kéne érezniük, vagy hogy másképp gondolniuk. Saját maguknak a pszichopaták és a szociopaták és a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedőek is úgy látják, hogy teljesen logikus, ahogy amit kezelnek, vagy csinálnak, mert úgy látják a világot és önmagukat.


A pszichopaták akaratlanul is torzítják nagyon a világképüket, az emlékeiket, a helyzetértékeléseiket. A szociopaták is olykor, de másképp, olykor "racionálisabban" kevésbé torzítva, csak másképp értelmezve. De akadnak közös halmazok is egyrészt, másrészt kívülről gyakran hasonlónak tűnnek, harmadrészt azért sem lehet teljesen különválasztani, mivel pszichopatáknak is vannak szociopata és a szociopatáknak is vannak pszichopata megnyilvánulásaik-cselekvéseik-gondolataik-érzéseik avagy olykor érzelemmentességeik és empátiahiányaik. És a nárcisztikus vonások úgy jönnek képbe, hogy ahogy önigazolják magukat és a világképüket, vagy cselekményeiket, úgy a hiba szerintük nem náluk lesz. Hanem másnál-másban, más okán. Főképp mikor sok mindent nem látnak, nem éreznek, nem érzékelnek és nem értelmeznek megfelelően, csak azt hiszik.


Érzelmeik és reakcióik meg gyakran máshogy működnek olykor a fentieken túl is, amik nem feltétlenül azok megléte, vagy nem megléte fokmérője, mi szintén nem egy igen-nem érték, hanem skálán, skálákon mozog és nem bármire ugyan úgy.


Nehéz ezekkel valóban mit kezdeni, de nem lehetetlen, ahogy empatikus készségeket és sok mást is lehet fejleszteni, meg más egyéb mozgatórugóknál is megragadni a dolgokat.


Mindháromra jellemző az is, hogy legbelül, legbelsőbb kognitív témáknál önértékelési problémák (is) vannak, amiket gyakran fel sem fognak olykor, mert már másképp realizálódik bennük, majd szintén nem megfelelő válaszreakciókat adnak azokra. Nem is tudatosan.


Gyávák is általában mind, csak ezt is másképp relativizálják önmagukban, ahogy nagyon sok mindent másképp értelmeznek, mint egy normális ember.

2023. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
64%
ui.: amikből valamit észrevesznek, valamit meg nem
2023. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%
ui.2: amit észre is vesznek, másképp súlyozzák, másképp próbálják értelmezni akarva és akaratlanul is olykor
2023. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
46%
26 és a többi, simán elfogadom a véleményedet, bár elismerem, értelmezni nem tudom. Bár nekem még dolgoznom kell az önbizalmamon. (10, 14, 17, 20, 21, 24)
2023. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
46%

Én volnék 26-os és a többi


Megírhatod privát üzenetben is, hogy honnan is lett ezekre így rálátásod. Valami azt súgja nekem, hogy valami rokon-ismerős hatására? És azon belül?

2023. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!