Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopaták / szociopaták...

Rengarzzz kérdése:

Pszichopaták / szociopaták gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

Diagnosztizált másodlagos pszichopata vagyok ASPD (szociopátia)


Az előző kérdésemet törölték mert úgy ítélték meg, hogy nem nyilvánult kérdésnek.


Szóval a kérdésem ezúttal:


Mi az amit mindig megakartál kérdezni egy pszichopatától, szociopatától de eddig nem merted, vagy nem volt rá lehetőséged?



2023. aug. 23. 14:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

"Akartál már annyira valakit, hogy bármire képes lettél volna érte?"


ÉRTE? Na ne vicceljünk már.


(szerintem nagyon jó humorérzekem van, bízom benne, hogy értékeled)

2023. aug. 31. 02:30
 42/69 anonim ***** válasza:
47%
Senkit sem érdekelsz.
2023. aug. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
9%
42-es a saját nevedbe beszélj csak, engem érdekel. Szoktál magányos lenni?
2023. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
85%

11, 13, 15, 26, 27, 28, 30 -as vagyok


Az asszociációs személyiségzavarnál már 10 éve egy kaptafára veszik bno és egyéb betegség kódszámok alapján

Miközben nagy különbségek vannak a pszichopaták és a szociopaták közt is, meg hogy kiknél hogy jön elő a nárcisztikus téma és még pár más. Mégha valamennyire bármelyik három is jobban valakinél, befigyel a másik kettő is.


De pszichopaták és pszichopaták és szociopaták és szociopaták közt is vannak nagy különbségek, amik alapján már kreáltak pár típust és altípust is. Amik mesterségesen kitalált halmazok, hogy be lehessen mutatni a különbségeiket.

Valóságban azok a halmazok csak statisztikailag vannak valamennyire szignifikánsan hasonlóak, de minden eset más és nincsenek ilyen merev határok olykor.


Vannak tévedések is. Például van olyan 2 féle különböző szempont szerinti besorolás, amiket gyakran összekevernek még szakirodalmakban és kutatásokban is.

Tovább azokat is mereven különítik el, miközben átfedések is lehetnek. Skálákon vesz fel értéket sok minden, esetleg nem is pont olyan mesterséges egyszerű skálán. Sok paraméter van.


De a kérdező az inkább szociopata, mint pszichopata vonásokat mutat. Nárcisztikus jeleket nem annyira, mikből szintén akad két különböző mesterséges végletes besorolás, a nyílt és a rejtett.

Abban pedig kételkednék, hogy mennyire másodlagos pszichopata lenne besorolás szerint. Legfeljebb másodlagos ASPD, vagy inkább másodlagos szociopata a merev besorolás szerint. De ebben is kicsit kételkednék, mert elsődleges típusú jeleket is mutat. De nehéz is így betenni bárkit ilyen-olyan skatulyákba.

2023. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

42


Engem is nagyon érdekelnek a kérdéseid! Igen sokszor nagyon magányos vagyok, ezért örülök hogy írtál :(


Viccelek, magány = unalom?, nem mondanám, hogy keresem az emberi társaságot, de jól teljesitek szociális alkalmakon, vagy közegben, (iskola, munkahely, baráti összejövetelek, bulik, randik stb) álltalanossagban elmondható hogy kedvelnek az emberek, és sokszor járok úgy, hogy a figyelem középpontjába kerülök, egyfajta "vezető" személyiségként. (Pedig nem célom)


A lényeg: Elvagyok az emberekkel, kevelem(?) a társaságot néha, de nem hiszem hogy tudnek magányos lenni. COVID alatt volt, hogy fél évig nem találkoztam senkivel, egy emberrel se (egyedül élek, tinder nem működött, mert a nők félnek a COVIDtol?). Utána még egyszer volt hogy megint fél évig nem érintkeztem, találkoztam, beszéltem emberekkel egyáltalán, max a futárral (kaját rendeltem), és ez, az összesen egy év, semmilyen hatással nem volt rám. Úgy gondolom, hogy egy "normális" ember a helyzetemben szenvedett/megőrült volna. Én meg tulajdonképpen észre sem vettem.


Lényeg 2:

Ha megismerkedünk, és humoros vagy, intelligens, fogom keresni a társaságod magány ide vagy oda. (Miért ne tenném?)

2023. aug. 31. 10:40
 46/69 anonim ***** válasza:
21%
Okos vagy:)Minden férfinek szociopatának kellene lennie:D
2023. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 A kérdező kommentje:

46

Hát te meg nagyon édes!

Igen úgy gondolom, hogy a szociopátia férfias tulajdonság.


Bár elvi meggyőződésem szerint nem függ össze az intelligenciával, én történetesen intelligens vagyok szociopatiaval, de lehetnek csak intelligens is, illetve csak szociopata, esetleg egyik se.


(Nem az az "ilyeszto", hogy okos vagyok, hanem hogy van bennem valami meggyőző.) Észrevetted te is?! :)

2023. aug. 31. 13:18
 48/69 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az ijesztő, hogy van, aki úgy írja le azt a szót, hogy "ilyesztő", és még okosnak is hiszi magát.
2023. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
46%
Határozottan:D
2023. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
21%
A 48-as nem én vagyok:)
2023. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!