Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem veszi tudomásul a...

Miért nem veszi tudomásul a családom, hogy minőségileg éheznek?

Figyelt kérdés
Mindig is sovány fiú voltam. 176 centivel 55 kiló. A család állandóan cseszeget, hogy egyek meg hogy eddzek. Hónapok óta figyelem, hogy miket főzünk. Van, hogy hetente egyszer eszünk húst, minden nap szegényes, krumplis és tésztás ételek készülnek. Erről nem lehet meghízni, edzeni meg pláne. Amikor hoztam a boltból magamnak kajákat, hogy elkészítsek magamnak normális ételeket, kaptam a gunyoros megjegyzéseket, hogy nem jó az amit ők készítenek. Nem tudok egyszerűen továbblépni, fejlődni, mert vissztartanak.

2022. aug. 4. 17:55
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

8


Totál egyetértek.

2022. aug. 4. 18:15
 12/37 anonim ***** válasza:
86%

9: úgy pattogsz, mintha te keresnél az egész családra...


Ha kiírsz egy kérdést, számolj azzal, hogy számodra kedvezőtlen válaszokat is kapsz. Olyan vagy mint egy kis hisztis 12éves kislány....

2022. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
81%

“ Van, hogy hetente egyszer eszünk húst, minden nap szegényes, krumplis és tésztás ételek készülnek. Erről nem lehet meghízni, edzeni meg pláne.”


Ha soha nem ennél húst, akkor is tudnál hízni és egészségesen élni, sőt. A durumtészta speciel százszor jobb választás.

2022. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél külön magadnak csak fehérjét, és azzal egészítsd ki az otthoni szénhidrátbombát. Én fehérjeszeleteket nyomok, de ha szűkös a kasszád, akkor megteszi a tescos készen fogyasztható virsli is.
2022. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

12


Bocsi, de valamelyik agykerekeddel probléma lehet.

2022. aug. 4. 18:38
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki h.lye, csak te vagy helikopter, igaz?
2022. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%
15. Pedig igaza van a 12-nek, itt pattogsz ahelyett hogy leírnád mit is kellene ennetek.
2022. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy most kérdezőt szidni teljesen felesleges. Van egy kívánt étkezési szokása amit megakar valósítani, és amúgy a húsos ételek egészségesebbek mint tésztás krumplis ételek, (durumtészta mondjuk jobb fajta) de a családja nem szivesen támogatja. Én értem valakin ki kell adni a családi bántalmazásokat, a szar gyerekkort, de a kérdésével senkit sem ártott.
2022. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
18. Én sem alítottam hogy butaságot kérdezett, De nekem hiányzik az "ez helyett ezt ennék" dolog. Mert akkor talán még segíteni is lehetne, hogy valóban jó-e az általa kitűzött étkezési irány.
2022. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
96%

"Van egy kívánt étkezési szokása amit megakar valósítani, és amúgy a húsos ételek egészségesebbek mint tésztás krumplis ételek"

Erről kattanjunk már le, hogy mi egészségesebb minél, ez egészségesebb-e annál. Annyira nem vagytok képben dietetetikai alapvetésekkel, hogy az valami hihetetlen. A dietetikában élből nem beszélünk egészségtelen és egészséges ételekről, ugyanis nem ilyen Femina.hu szinten működik a táplálkozástudomány. Mitől egészségesebb egy sertés oldalas, mint a burgonya? Előbbi telített zsírban és étkezési koleszterinben dúskál, utóbbi rostban, káliumban, magnéziumban és C-vitaminban? Mitől egészségesebb a csirkemell a tésztánál? De fordítva, mitől egészségesebb a tészta a csirkemellnél? Semmi nem egészséges, minden egészségtelen, és semmi nem egészségtelen, minden egészséges, csak nézőpont kérdése. Bárcsak a dietetika ilyen egyszerű lenne, hogy a hús (ami ráadásul egy elég széles paletta, már bocsánat) egészséges, a krumplis tészta meg egészségtelen. Így talán az egyetemet is könnyebb lett volna elvégeznem.

Itt szimplán arról van szó, hogy a kérdező szeretne egy másfajta táplálkozást folytatni, mint a szülei (függetlenül attól, hogy a kérdező vagy az okos kommentelők mit gondolnak egészségesnek vagy egészségtelennek), azonban a szülei ezt nem támogatják. Ez van, amennyiben nem tudod rábeszélni a szüleidet, hogy változtassan az étkezési szokásaikon, és főzzenek úgy, ahogyan azt te szeretnéd, akkor más nem maradt, mint vásárolni/főzni magadra. Valószínűleg ez tényleg csak a költözés után lesz reális, hiszen minden bizonnyal egy gyerek (kamasz) vagy, vagy ne adja Isten egy mama hotelben élő felnőtt.

2022. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!