Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valóban nagy kérés lett volna...

Valóban nagy kérés lett volna karácsonyra?

Figyelt kérdés
A szüleimtől kértem egy drónt 40.000 ft-ért és úgy kiakadtak mintha nem is tudom mi lett volna és azt mondták hogy szó sem lehet róla mert nagyon drága és biztos elrontanám úgy hogy belevezetem a falba és tönkremegy és akkor 40.000 ft megy a kukába ami egyáltalán nem igaz mert én kisebb koromban is modelleztem és egész jól kitapasztaltam hogy hogy kell irányítani egy ilyet de hallani sem akarnak róla de könyörgöm nem a legújabb iphone-t kértem vagy egy S7-t vagy egy ilyen kategóriájú ajándékot és nem azért de nem örülniük kéne hogy modellezni akarok és nem egésznap gépezni és stb ? És mielőtt valaki az anyagiakat kérdezné középkategóriájú család vagyunk egy panelban

#karácsony #vita #drón #ajándék szülők
2016. dec. 3. 15:05
 51/102 A kérdező kommentje:

De akkor hogy megértsétek hogy mondtam a szüleimnek leültem velük az étkező asztalhoz és idézem az én beszédemet:Anya apa szeretnék kérni tőletek egy ilyen drónt lehet róla szó?

Erre ők:MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL HOGY EZT AKAROD? SZÓ SEM LEHET RÓLA MERT RENGETEG PÉNZ ÉS TUTI BELEVEZETNÉD A FALBA ÉS AZTÁN VOLT DRÓN NINCS DRÓN! MÉG CSAK ÁLMODNI SE MERJÉL RÓLA BALÁZS!!!

ezt nem lehetett volna úgy hogy: Balázs nagyon sajnáljuk de erre most nincs pénzünk ha esetleg tudsz valami olcsóbbat akkor megbeszélhetjük ezt a dolgot közösen.

Nem lehetett volna így?

2016. dec. 3. 19:01
 52/102 anonim ***** válasza:
46%
Kérj vodkát!
2016. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
36%

Biztos meglepted vele őket, hogy:


1.) Követelőzöl és ajándékot követelsz tőlük.

2.) Túl drága nekik.


"Valóban nagy kérés volt karácsonyra?"


Igen. Nem csak karácsonyra.

Azért, mert most karácsony jön, az nem azt jelenti, hogy miattad adósságba veri magát mindenki. Jól csinálják. Nem úgy, mint egyesek akik év elején kezdhetik egy Provident gyorssegély hitellel, mert nem tudják kifizetni a kötelező kiadásokat és emiatt csúsznak egyre lejjebb. Mert "karácsony címén" túl sokat nyújtózkodtak amit nem is engedhettek volna meg maguknak. Ezek a buta szülők. Akik megveszik a gyereküknek a még drágább huszadik telefont is, csak azért, mert "menő", és el tudjon vele a gyerek is dicsekedni, meg a rokonok is "lássák", hogy a gyerek toronyórát lánccal kap, ha beledöglenek is. Ezek a buta, értéktelen, kifelé mutogató szülők. Az okos meg kiakad, ha hülyeséget kér a gyereke és túlrugaszkodik a normális ajándékozási szokásukon. Ezzel nem kockáztatva, hogy hónapok múlva elárverezzék fejük felől a lakásukat.


Ezek az okos szülők!

Csak ezt a követelező gyerekük aki még semmit nem dolgozott meg, és nem tanulta meg beosztani a pénzt, meg gyereket nevelni, még nem tudja!

De majd egyszer eljön a te időd is!

2016. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
56%
Semmilyen "rendkívüli" választ nem adtak erre a kérdésre a szüleid. Teljesen reálisan látják a dolgokat, és elmondták, hogy ne reménykedj ne is álmodozz róla :) Ennyi. Korrektek. Nem is értem miért akadtál ki :)
2016. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 A kérdező kommentje:
57. Olvasd már el az 56-os válaszom hogy milyen hamgnemben beszéltem velük és ők hogyan
2016. dec. 3. 19:10
 56/102 A kérdező kommentje:
Azon hogy miért nem lehetett kedvesen mondani miért kellet ordítozva
2016. dec. 3. 19:11
 57/102 anonim ***** válasza:
98%
Hát igen, a hangnem valóban erősen kifogásolható és megértem, hogy rosszul esett, ahogy beszéltek veled.
2016. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
97%
Csak nem értem sokan miért hiszik ezt követelőzésnek mikor a kérdező messze állt tőle mikor megkérdezte.
2016. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy egyes válaszolók szerint felesleges-e a drón vagy sem. Mindenki mást szeret(ne) - nem kell egymás vágyait minősíteni. Biztos vagyok benne, hogy itt mindenki szeretne valami olyasmit, amit én tartok butaságnak, míg én magam pedig szeretnék olyasmit, amit más tart annak. Hála Istennek nem vagyunk egyformák.


Semmi baj sincs azzal, hogy a Kérdezőnek ez a vágya.


A gond azzal van, kedves Kérdező, ha nem tudod megérteni/elfogadni, hogy a családodnak jelenleg nem telik ilyen drága ajándékra - ezt sem én találom ki, a szüleid mondták. Sajnos ez a helyzet. Lehet akarni bármit, de nem feltétlenül fog (azonnal) megvalósulni.


Biztosan lesz majd a jövőben alkalom, hogy kapj/vegyél egyet, de most ne követelőzz és hisztizz olyasmiért, amire jelenleg nem telik.

2016. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
19%
14 évesnek 40 ezres kutyaf@.sza nem kéne?
2016. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!