Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valóban nagy kérés lett volna...

Valóban nagy kérés lett volna karácsonyra?

Figyelt kérdés
A szüleimtől kértem egy drónt 40.000 ft-ért és úgy kiakadtak mintha nem is tudom mi lett volna és azt mondták hogy szó sem lehet róla mert nagyon drága és biztos elrontanám úgy hogy belevezetem a falba és tönkremegy és akkor 40.000 ft megy a kukába ami egyáltalán nem igaz mert én kisebb koromban is modelleztem és egész jól kitapasztaltam hogy hogy kell irányítani egy ilyet de hallani sem akarnak róla de könyörgöm nem a legújabb iphone-t kértem vagy egy S7-t vagy egy ilyen kategóriájú ajándékot és nem azért de nem örülniük kéne hogy modellezni akarok és nem egésznap gépezni és stb ? És mielőtt valaki az anyagiakat kérdezné középkategóriájú család vagyunk egy panelban

#karácsony #vita #drón #ajándék szülők
2016. dec. 3. 15:05
 61/102 anonim ***** válasza:
12%

kedves kérdező: a válasz amit elvárnál konkrétan az, hogy bocsánatot kérjenek tőled azért, mert nem telik rá.

És ezt egy gyerekkel nem fogják megbeszélni. Ha te magadtó nem tudod, hogy 40000 sok, akkor nagyon nem vagy tisztában a családod anyagi helyzetével, és így kár is lenne a szüleidnek elmagyarázni neked, mivel nem értenéd meg.

Már elég sok választ kaptál, mégis fújod a saját mondanivalódat.

Befejezheted. Megértettük hogy szarul esett a hangnem, de szerintem teljesen normálisan válaszoltak. Meg amúgy meg milyen jogon kéred számon a szüleiden hogy hogy beszélnek? A legnagyobb baj hogy túl sokat képzelsz magadról, és túl keveset tudsz.


És ezeket nem bántásból írtam.

Ha szeretnétek, le lehet pontozni.

2016. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 A kérdező kommentje:
Nem azért hanem azért mert ilyen hangnemben beszéltek velem és csak úgy mondom hogy a tanulmányi átlagom tökéletes és egy 4-est nem hoztam eddig csak ötösöket hoztam eddig végig és nem egy gyenge általánosba és most megyek tovább egy nagyon erős gimibe
2016. dec. 3. 19:53
 63/102 anonim ***** válasza:
17%
Én igazat adok neked 65, mert én is így gondolom. Végig ezt is mondtam. De nem érti meg. Ja, és én legalább felpontoztalak :)
2016. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
38%

És a tanulmányi eredményeidnek mi köze van ahhoz, hogy a 40 ezres keret túl sok? Semmi.


Tanulni meg nem azért kell, hogy méreg drága ajándékokért követelőzz, kéregess.

2016. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem tudom mit képzelnek mai világban 14 éves kölkök magukról? Ha nem kapják meg amiért kérőddznek akkor a szülő a hibás? Hova jutott a világ?


Nekünk gyerekként a húgommal eszünkbe se jutott volna - még kérni sem -, azt kaptuk, amit nekünk szántak.

És öröm volt.

Ja, és semmi luxus dologra nem kell gondolni, szimpla apróságok voltak, de nagyon-nagyon örültünk a tesómmal neki!

Még emlékszem a Moncsicsi-korszakban mennyire odáig voltunk érte és azzal aludtunk el a testvéremmel. Meg a Barbie-ért is. Ezek nem voltak "túl nagy" dolgok, de hatalmas öröm volt nekünk. Kérni pedig egyáltalán nem kértünk. A szülők eldugták az ajándékokat, és azt vártuk mi lesz a fa alatt :)


Nem vagy te normális Balázskám.


Ja, és mi nem úgy voltunk nevelve, hogy eszünkbe jusson a követelőzés.

2016. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim válasza:
77%

Megkérdezte hogy kaphat-e. A szülők meg leordították.


De persze itt szinte mindenki a gyereket oltogatja, hogy miért mert követelőzni amikor szó se volt róla. Nem úgy állt oda, hogy hétfő délután 17.00-ra legyen meg a drón. Kérdezni, kérni csak lehet, nem?


Tudod mi a baj, kérdező? Hogy sok itt az olyan ember akiknek ez sok pénz és fel vannak háborodva hogy hogyan kérhet egy gyerek ilyet. Csak azt nem értem, hogy akkor miért itt ülnek és miért nem azért tesznek hogy a kis életük pár fokkal színvonalasabb legyen. Egy nyelvkönyvet elővenni vagy letölteni hasznosabb lenne és a szókincset bővíteni, mint itt irkálni. De ez könnyebb, nyafogni, mint tenni valamit. És igen, egy forinttal se ér senki többet a munkáltatójának mint amennyi fizetést kap. :)


A szüleidet pedig lehet rossz pillanatban kaptad el, lehet valamiért ingerültebbek voltak a szokásosnál.

2016. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy bocsi az offért, de az, hogy egy drónban 720p kamera van az semmit nem jelent...

Haverom 30K-s drónjában egyszerűen olyan gyatra a kamera, hogy egyszerűen nem is használja.

Tehát beépített kamerás drónt nem nagyon érdemes vennni 120K alatt, esetleg GoPro kompatibiliset, de ahhoz meg kell kamera meg stabilizátor, tehát egy kamera nélküli 10K-s drón szerintem teljesen kielégítené az igényeidet, kedves Kérdező!

2016. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
32%

Nem ordították le. Elmondták meglepődve a kérésen, hogy ne is álmodjon róla és nem neki való. Ennyi. Meg, hogy túl drága. Ordítozásról szó se volt.


Csak nem azt mondták, hogy "édes-kedves-piciny prüntyögő Balázskám elnézésedet kérjük, hogy ezt mi most nem vehetjük meg neked". Ennyi!


Nem kell ezt túldramatizálni.


És egyébként nem csak ezzel volt a baja, hanem azzal is, hogy annak ellenére, hogy felhomályosították kicsi oktondi "Balázskát", hogy ezt nem tehetik meg, a kicsi oktondi Balázska ennek ellenére nem érzi jogosnak, mert neki ez JÁR...........


Nonszensz!


Meg kell tanulnia, hogy az élet nem mindig habostorta, és vannak dolgok amiket nem kaphat meg, egész egyszerűen azért, mert nem telik rá. Ez van.


Ezt egy kisebb, értelmesebb alig pár éves gyerek is felfogja.

Csak az önző lakli kamaszodó nem, aki semmibe veszi a családi kasszát, és azt hiszi majd mindenki az ő kívánság teljesíti akár "eladósodás" árán is, csak azért, hogy neki legyen drónja!


Borzalmasan önző ez a gyerek. És a szülei nem csapkodtak, nem ordítoztak, csak reálisan elmondták a véleményüket.


Ha már erre "Balázska" rákérdezett és nekifeszült a karácsonyi ajándéknak.


Picit túl sokat képzel ez magáról szerintem is.

2016. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
13%
#nem oltogatunk senkit, csak válaszoltunk. Ha meg ez nem felel meg a kérdezőnek, az nem a mi hibánk.
2016. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 A kérdező kommentje:
De ordítottak leirtam már párszor de látom a nagy része nem fogja fel hogy ténleg orditoztak
2016. dec. 3. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!