Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem értik meg,...

Sokan miért nem értik meg, hogy a koncertre és rendezvényekre járás rengeteg embernek a fő hobbija, és nem tud csak úgy lemondani róla a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Ugyebár többhelyen olvasni egyesek véleményét, hogy a jelen helyzetben még a limitált rendezvényeket is felelőtlenség megtartani, meg hogy akik elmennek, azok nem gondolnak másokra, otthon kellene maradniuk egész addig, amíg nem lesz vakcina, más elfoglaltságot keresni, meg ilyenek. Na most, hobbija és kedvenc időtöltése mindenkinek van szerintem. És bármi legyen is az, senki nem örülne neki, ha bizonytalan időre megvonnák tőle.

Enyhébb esetben szimplán csak avval jönnek, hogy nem igaz, hogy ez most a legnagyobb probléma. Nos, szerintem, az, ha az ember a szabadidejében nem tudja többé a kedvenc hobbiját űzni, az igenis a nagy gondok közé tartozik.

Ezt miért nem értik meg sokan?



2020. szept. 6. 10:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/125 anonim ***** válasza:
38%

"...és nem tud csak úgy lemondani róla a vírus miatt".

Ez egy új drog?


Nem, hanem csak "hobbi".


Akkor miért is nem tud róla lemondani?

2020. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/125 anonim ***** válasza:
3%

Kedves 20-aska, kedves kérdezö.

Eddíg többen nem értettek veled egyet itt, mint igen.....

2020. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/125 A kérdező kommentje:

21: Talán mert ha már évtizedek óta űzi a hobbit, jóllehet napi szinten, akkor az nem megy csak úgy egyszerűen, hogy oké, mostantól ezt nem csinálhatom, majd keresek mást. Ez épp olyan, mint hogyha valakinek meghal a párja-házastársa, az sem áll általában úgy hozzá, hogy nem gond, majd összejövök másvalakivel, hanem hónapokig gyászban van.


22: És ez most kit érdekel? Más kérdéseknél meg többen vannak az én álláspontomon.

2020. szept. 6. 14:32
 24/125 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező,

nem kell örökre bezárkózva maradnom.

Az én nagymamámnak márciusban tört el a lába, egy hetet feküdt bekatétrezve combcsonttöréssel mozdulatlanul, mire volt kapacitás megműteni... A végén már felfekvésekkel és hasonlók, mérhetetlen mennyiségű gyógyszerrel teletömve. És akkor sehol sem volt még olyan fertőzésszám, mint most. Mint írtam társadalmi közös érdekek, vs. a te szórakozásod.

Én is el tudtam fogadni, hogy egyetlen Parkoló Parádé sem volt a nyáron, a többi autós rendezvény is a habokban. El tudom fogadni, mert a többségnek ez a jó. Így maradhat mindenki életben, kaphatja meg azt a szükséges ellátást, amire máshogy nem képes ez a kizsigerlt egészségügy.


De még akár azt is mondhatnám, csináljatok a 2 hetes hermetikusan elzárt woodstock-ot. Aztán az jöhet ki két héttel később, aki produkálta a két negatív tesztet (saját zsebből természetesen), gondolom ez annyira nem jönne be.


#19

2020. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/125 anonim ***** válasza:
77%
Tudod, kérdező, én 50+ éve bősz horgász, s még bőszebb kutyás vagyok. 2012-ben viszont úgy fordult az életem, hogy egy külföldi nagyváros levegőjét kellett rontanom, lemondva mindkét szenvedélyemről. Na és akkor mi van? A felnőttek világában ez telesen szokványos, hétköznapi dolog. Te is jobban tennéd, ha nem nagyon erőltetnéd ezt a koncert dolgot, nehogy aztán a nagyid temetése miatt ne tudjál a következőre elmenni.
2020. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/125 A kérdező kommentje:
25: Nincsenek már nagyszüleim. Meg akkor evvel az erővel soha ne menjen az ember sehova, mert lehet, hogy összeszed ott valamit, és átragasztja egy rokonára. Főleg az influenzaszezonban. És ne jöjjön senki avval, hogy az más, mert arra van vakcina. Hiába van, mégis többszázezren halnak meg benne évente. Téves elképzelés, hogy ha majd a koronára is meglesz, akkor majd egy volt vírus, nincs vírus állapot fog beállni. Lesznek akiknek nem használ, és rengetegen be sem fogják adatni.
2020. szept. 6. 16:31
 27/125 anonim ***** válasza:
66%

Azt hiszem rajtad nem lehet segíteni.

Az alapproblémát nem érted.

2020. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/125 A kérdező kommentje:
27: Láthatólag ti se értitek az enyémet.
2020. szept. 6. 19:28
 29/125 anonim ***** válasza:
59%
Dehogynem, tökéletesen értjük a problémádat. Én legalábbis, mint írtam, nekem is olyan hobbim van, ami nullára redukálódott a vírus miatt. Csak abban különbözünk, hogy állunk a társadalmi felelősségvállaláshoz
2020. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/125 A kérdező kommentje:
29: Szerinted felelősségvállalásként egyöntetűen nem kellene élnünk egy szórakozási lehetőséggel, amit a törvény perpillanat megenged? Beláthatod, hogy ez röhejes.
2020. szept. 6. 22:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!