Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem értik meg,...

Sokan miért nem értik meg, hogy a koncertre és rendezvényekre járás rengeteg embernek a fő hobbija, és nem tud csak úgy lemondani róla a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Ugyebár többhelyen olvasni egyesek véleményét, hogy a jelen helyzetben még a limitált rendezvényeket is felelőtlenség megtartani, meg hogy akik elmennek, azok nem gondolnak másokra, otthon kellene maradniuk egész addig, amíg nem lesz vakcina, más elfoglaltságot keresni, meg ilyenek. Na most, hobbija és kedvenc időtöltése mindenkinek van szerintem. És bármi legyen is az, senki nem örülne neki, ha bizonytalan időre megvonnák tőle.

Enyhébb esetben szimplán csak avval jönnek, hogy nem igaz, hogy ez most a legnagyobb probléma. Nos, szerintem, az, ha az ember a szabadidejében nem tudja többé a kedvenc hobbiját űzni, az igenis a nagy gondok közé tartozik.

Ezt miért nem értik meg sokan?



2020. szept. 6. 10:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/125 anonim ***** válasza:
73%
Egyaltalan nem erted, hogy ez mennyire komoly. Szerencsed van, hogy itt elsz es ebben a korban. Mas helyen es mas idoben veszelyhelyzet es kijarasi korlatozas eseten ezt a mentalitast statariummal dijjaznak. Tudod-e, mit jelent az?
2020. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/125 A kérdező kommentje:
31: Annyira nem komoly, ha egyszer a törvény engedi (limitált létszámmal) rendezvének megtartását. Ha úgy látják, megint durvul a helyzet, akkor ismét lekorlátozzák ezt is újra. De addig a magamfajta hadd ne maradjon már otthon, csak mert egyesek majréznak a dolog miatt. De most ti tényleg azt várnátok, hogy majd senki nem megy el, és az összes zenekar és rendezvényszervező avval szembesül, hogy 0 vendég van? Ilyen csak a mesében van, a valóságban soha, sehol a világon nem volt ilyen mértékű egyforma hozzáállás, amióta lejöttünk a fáról.
2020. szept. 7. 08:24
 33/125 A kérdező kommentje:

Lemaradt:


Erre kb. annyi esély van, mint hogy holnap reggel felkelve minden törvényszegű úgy dönt, hogy felhagy a bűnözéssel, és a Föld átváltozik a béke oázisává.

2020. szept. 7. 08:27
 34/125 anonim ***** válasza:
57%
Egy hőzöngő tizenéves napi rinyajat láthattuk...
2020. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/125 A kérdező kommentje:
Nem talált. 38/F vagyok és már 12 éve önellátó.
2020. szept. 7. 10:50
 36/125 anonim ***** válasza:
59%

Rengeteg ember dolgozik (dolgozna) a koncerteken és az egyéb rendezvényeken. Az egész szervezéstől kezdődően a megvalósítás utáni teendőkig. Világítás, hangosítás, tűzvédelem, büfék stb a fellépőkön kívül.

Ők most mind bevételtől esnek el. Ráadásul nemcsak ők szenvednek a kevesebb bevétel miatt, hanem mivel ők kevésbé fizetőképesek, spórolni fognak, kevesebbet költenek, kevesebb szolgáltatást vesznek igénybe, ezért mások is bevételtől esnek el. Végsősoron olyanok is, akik amúgy a vírus alatt home office-ban dolgoznának.

A válság így gyűrűzik tovább.


Mindezt egy 3% halálozású vírus miatt, ami a fiatalabbak döntő többségén tünetmentesen vagy igen enyhe tünetekkel megy át, a veszélyeztetetteket pedig nemcsak ettől a vírustól kellene óvni, hanem mindentől.

Az átlagnak pedig az autózás is veszélyesebb (pláne minden nap), mint ez a nyamvadt vírus.

2020. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/125 anonim ***** válasza:
60%
#36 sajnos van olyan a családomban, akinek gyenge az immunrendszere a kemó miatt, pedig nem idős még. én sajnálom azt, aki elveszíti a munkáját, ha lenne egy alap, ami pénzt gyűjt nekik, rendszeresen adakoznék a vírushelyzet végéig, de nekem mindennél fontosabb a családom egészsége, mások munkájánál is, a saját munkámnál is.
2020. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/125 anonim ***** válasza:
70%

#37


Én pár éve még pelenkáztam is.

Ugye tudod, hogy Számukra a nátha, influenza, hányós-hasmenős vírus is _ugyanolyan_ veszélyes?


Ugye tudod, hogy sokan nem fognak tudni télen rendesen fűteni, sokan minőségileg, esetleg mennyiségileg is éheznek és méginkább éhezni fognak?

Ugye tudod, hogy sokunknak számolnunk kell hó végén a pénzt és esetleg hétköznapi dolgok megvásárlását is halogatjuk?

Sejted, mennyire nincs munkahely most? Mennyire nehéz elhelyezkedni? Vagy váltani - például ha valaki szürkén foglalkoztatott és kevés órában, így kb. zsebpénzt kap fizetés helyett?

Tudod, milyen érzés, hogy millió lemondás árán tanulsz és csak tanulsz, majd a büdös életben nem tudsz elhelyezkedni vele a válság miatt?

Ugye tudod, mi volt 2008-ban és utána? Gondolom a te családodat is érintette. Az enyémet például kőkeményen. Én most próbálok váltani, szakmámon belüli munkát találni, fehéret, olyat, ahol nem zsebpénzt kapok. Hát, a tapasztalataim alapján már mélyebben vagyunk, mint 2008-ban.


Ugye sejted, hogy éhezés, megfagyás, öngyilkosság, agresszió, családon belüli erőszak miatt kifejezetten többen fognak meghalni, mint a nyamvadt, 3% halálozású, az influenzánál TALÁN valamennyivel veszélyesebb vírus miatt?



Bocsi, az, hogy én tudjak enni, venni egy nyomorult irodaszéket otthonra és Apum is tudjon enni, fűteni télen, fontosabb, mint egyesek túlfűtött parája egy 3%-os halálozású vírus miatt.

2020. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/125 anonim ***** válasza:
45%

#38: Azért ez elég erősen túlzó. Ugyanúgy nem tudunk elég operátort felvenni, ahogy egy évvel korábban sem. Budapest, agglomeráció.


Nem a 3% halálozási arány csak a probléma (Ha egyáltalán annyi lesz), hanem hogy az egészségügy nem bírja el majd a rengeteg beteget és emiatt olyanok nem kapnak ellátást, akiknek közük sincs a vírushoz. (Lásd a saját példám korábbi válaszban)

Ebbe valahogy senki sem gondol bele, amikor elkezdi a mantrát, hogy minek félni a vírustól. Gondolom, ha a te egyik súlyos beteg hozzátartozód nem kapna így megfelelő ellátást, te is átértékelnéd a dolgokat.

2020. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/125 anonim ***** válasza:

#39


Ha nincs túl messze Budapesttől (tanulok is munka mellett) és nettó 200 felett kapnék totál fehéren, akkor érdekel.

2020. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!