Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem értik meg,...

Sokan miért nem értik meg, hogy a koncertre és rendezvényekre járás rengeteg embernek a fő hobbija, és nem tud csak úgy lemondani róla a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Ugyebár többhelyen olvasni egyesek véleményét, hogy a jelen helyzetben még a limitált rendezvényeket is felelőtlenség megtartani, meg hogy akik elmennek, azok nem gondolnak másokra, otthon kellene maradniuk egész addig, amíg nem lesz vakcina, más elfoglaltságot keresni, meg ilyenek. Na most, hobbija és kedvenc időtöltése mindenkinek van szerintem. És bármi legyen is az, senki nem örülne neki, ha bizonytalan időre megvonnák tőle.

Enyhébb esetben szimplán csak avval jönnek, hogy nem igaz, hogy ez most a legnagyobb probléma. Nos, szerintem, az, ha az ember a szabadidejében nem tudja többé a kedvenc hobbiját űzni, az igenis a nagy gondok közé tartozik.

Ezt miért nem értik meg sokan?



2020. szept. 6. 10:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/125 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként azért se tudom komolyan venni a vírusparát, mert

1. a tavaszi intézkedések se voltak túl erősek: eleinte no maszk a boltokban, tömegközlekedésen; kijárási korlátozás, amit az tartott be, aki akart,

2. Május közepe óta voltaképp majdnem semmilyen korlátozás nincs (nem volt), mégse futott fel a járvány. Itt nem a tesztelésre gondolok, aminek gondolom már senki se hisz, hanem a halottak számára és az egészségügy túltelítődésére.



Az pedig nem hiszem el, hogy ne lenne baromi nagy válság.


Kb. 45 pályázatom volt sikertelen július-augusztus-szeptember eleje környékén, míg tavaly ősszel, még papír nélkül és jóval kevesebb referenciával sorban hívtak be és jutottam második körökbe. Egyik helyen még én utasítottam vissza a második körös interjút, mert messze volt a cég maga....

2020. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/125 anonim ***** válasza:

Egyébként 2 súlyos beteg hozzátartozóm nem kapott megfelelő ellátást 2008-ban illetve 2016-ban, jelenleg nem kap egy újabb hozzátartozóm és még engem se vizsgáltak ki soha rendesen, pedig 27 évesen egy 72 éves szintjén se vagyok egészségileg.


Az operátori állás jelenleg is érdekel. Mert azért írok most is ide, mert mára nincs munkám. Reggel már túl voltam az álláskeresésen, 2 helyre jelentkeztem, mindkettő már a követelmények alapján irreális, dehát csak ezek voltak!!

2020. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/125 anonim ***** válasza:
"nettó 200"... a 37-es kommentben még éhen akartál halni, most meg már válogat a nagyságos úr/asszony... én ha az éhhalál szélén állnék, a közmunkát is vállalnám.
2020. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/125 anonim ***** válasza:
38%

Én csak a széteső dolgokat nem tudom pótolni a lakásban, de sokan valóban az éhhalál szélén állnak.


A vírus nálam nem is fog tüneteket okozni.

Aki veszélyeztetett, arra pedig más betegségek is veszélyesek. Mást állítani álszentség.


De nincs kedvem tovább vitatkozni. Ha nem lesz népfelkelés vagy háború, te is látod majd a statisztikákat,hogy a válságnak több az áldozata mint a kicsit erős "influenzának".

2020. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/125 anonim ***** válasza:
100%
En csak azt sajnálom, akinek a turizmusból/rendezvényekből van megélhetése. Minden más huszadrangú most.
2020. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/125 anonim ***** válasza:
27%

Mennyi nevetséges ember van itt. :D

Kérdező, szimplán csak ne foglalkozz velük, és menj annyi koncertre amennyire csak tudsz.

Ha jól számolom 17 banda koncertjét láttam július vége óta, és szeptember végéig még látni fogok 12-t. :D Aztán október is eléggé be van táblázva már...

A hisztizőknek jó rettegést.

2020. szept. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/125 anonim ***** válasza:
31%
#46 légyszi majd add át a lélegeztetőgépet olyannak, aki önhibáján kívül kapta el a hozzád hasonlóktól. kösz
2020. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/125 A kérdező kommentje:

47: Annyira tudtam, hogy valaki mindjárt bekommenteli ezt az agymosott maszlagot. Kezd már unalmas lenni. Mintha csak ettől lehetne lélegeztetőgépre kerülni.


De most komolyan: Hogy a kiszabott szabályokat be kellene tartanunk (Maszkviselés, ahol kell. Távolságtartás, ahol kell.), avval egyetértek, és be is tartom őket. De az röhejes, hogy egyesek azt várnák, hogy ne éljünk egy lehetőséggel, amit a törvény perpillanat megenged, esetünkben a koncertre és szórakozóhelyrejárás. Komolyan úgy képzelitek el, hogy majd mindenki otthonmarad, mert szerintetek az a helyes? Ez épp úgy nem fog bekövetkezni, mint ahogy a dohányzást sem fogja minden ember a bolygón lerakni egyik napról a másikra, csak mert az antidohányosok úgy szeretnék, a húsevésről sem fog mindenki leszokni, csak mert a fanatikus vegánoknak az esne jól.

2020. szept. 15. 08:37
 49/125 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják az emberek, hol az arany középút, ez itt is latszik. Az egyik a lakásban retteg és megtiltaná még az iskolát, munkát is, dögöljön éhen mindenki, csak nehogy elkapjuk. A másik meg vírustagadó és maszkellenes idióta. Miközben elég lenne az, hogy élsz tovább mint eddig, nem rettegsz, betartod az intézkedéseket amiket kérnek tőled, és a tömegrendezvényeket kerülöd, ameddig picit nem megy lejjebb a napi esetszám, akkor az untig elég. Sem rettegni, sem tagadni nem kell, mert ártalmas mindegyik.
2020. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/125 A kérdező kommentje:
49: De mit jelent az, hogy picit lejjebb megy? Július-augusztusban szinte végig lent volt És ha miután lejjebb ment, 1 hónapra megint nőni kezd? Ezt nem lehet a végtelenségig csinálni.
2020. szept. 15. 08:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!