Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, rengetegen írtatok, meglepődtem rajta.


A hitetlenkedőknek: nem beszélek "össze-vissza", egyszerűen késő éjjel írtam ki a kérdést és a részletekbe nem mentem bele, fáradt is voltam.

Ahogy írta előttem egy volt aldis kolléga, ugyan 30 órásként vagyok bejelentve, de nem heti 5 nap alatt kell ledolgozzak 6 órás műszakokat, hanem 3-4 nap alatt 8-10 órásakat. Ezzel amúgy nem is volna gond, csak én azért jelentkeztem 6 órás állásra, mert 6 órát szeretnék/tudok csak dolgozni.


Közben kiderült, hogy a reggeles műszak 4.00-től nem is 13.00-ig, hanem 14.00-ig tart :D:D:D a kajaszünet nem egy óra, hanem csak fél, tehát 9,5 órát kell dolgozni. Plusz jelenleg -10 emberrel megy a bolt, előre szóltak, hogy sok lesz a túlóra. Egyébként 3 hónapos keretidőben dolgoznak, ami azt jelenti, hogy tegyük fel, hogy bár decemberben végig többet dolgozom, mint heti 30 óra, januárban szintén csak 6 órás dolgozói fizetést kapok, mivel a túlórákat csak minden 3. hónap végén számolják el és ami pedig a hab a tortán, hogy a lehetséges kollégák a látogatói napon azt mondták, hogy a Lidl nem szereti kifizetni a túlórákat, inkább minden keretidő végén több szabadnapot ad ki. Tehát dolgozom 40 órásként két hónapot és a harmadikban pedig kevesebbet megyek. :D Egyébként végül úgy alakult, hogy tegnap túl voltam a látogatói napon és bár felvettek - és ígértem is, hogy megyek hozzájuk - még mindig aktuális a kérdés, hiszen elég nagy a dilemma bennem a most megismert információk miatt.

2021. nov. 13. 18:35
 32/105 A kérdező kommentje:
29-es, részvétem!
2021. nov. 13. 18:35
 33/105 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó amúgy, hogy visszaírtál kérdező. Sokan csak kiírják a kérdést, és a sztori végét sose tudjuk meg. Amúgy már most látszik, hogy mekkora egy lehúzás ez. Én ezt tuti nem vállalnám be. Nincs más hely a környéken ahol tudnál melózni?
2021. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
97%

Engem már ott elvesztettek volna, hogy nem szeretik kifizetni a túlórát.


Nekem nem szabadság kell, hanem, ha már gyötröm magam ilyen helyen, akkor a pénz.


De kinek mi.

2021. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
100%

"Közben kiderült, hogy a reggeles műszak 4.00-től nem is 13.00-ig, hanem 14.00-ig tart :D:D:D a kajaszünet nem egy óra, hanem csak fél, tehát 9,5 órát kell dolgozni."


Ha ez igaz sajnos azt kell mondanom, hogy a Lidl üzletlánc törvényt sért, hacsak nem változott a munka törvénykönyve. Pár éve diákként dolgoztam boltban, ahol 6 óra munkaidőig nem voltak kötelesek szünetet adni, 6,5 óránál járt 1*30 perc, és, ha az emlékeim nem csapnak be, akkor 9 óra munkavégzés felett további 30 percet ki kellett adni.


Ezért a pénzért továbbra is azt mondom, hogy nem éri meg, idemenni dolgozni, jobban jársz 3 szakos gyárral. Nyilván ilyen helyen nem akarsz dolgozni, csak megemlítem. Nálunk túlóra nélkül 3 szakkal megvan a 240 minimum, 310 a beugró operátori bér erre jön jelenléti bónusz és szakpótlék.

Szerintem kerüld el ezt a helyet!

A másik 3 havonta fizetnek túlórát, de ha már a melósnak pénzt kell adni pluszba na az nem fekszik. Aki ezt elfogadta, hogy a túlórát van idő 6 hónappal később kifizetni sem volt normális. Ugyanis a melósnak akkor kell a pénz, amikor dolgozik, és számomra az a hely, amelyik nem tudja vállalni az azonnali kifizetést következő hónapban, az számomra egy bizonytalan hely és okkal merül fel bennem az aggály, hogy valami úton el is simlizik a pénzt. A másik. Miért nekem kell felírni, hogy mikor hogy dolgoztam. Erre a 21. században létezik egy pofonegyszerű megoldás, amit beléptető rendszernek hívnak, ami nyilvántartja a munkaidőt. Azt gondolom, hogy ez egy baromi egyszerű dolog, nem értem, hogy ilyen "jól?" vagy inkább kevésbé jól menő helynek, hogy nem lehet erre kerete.

2021. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok, hogy félreértés ne essék, nálunk a helyi üzletláncban megvannak a fanok, akik már egy ideje ott vannak, de azt látom, hogy az újak, akik jönnek nem alaptalanul el is húznak innen próbaidő után vagy még alatt. Én egyszer hallottam a boltvezető helyettest, ahogy koordinálta a munkát. Tudjátok vannak ezek a fülesek, amiktől úgy néznek ki, mint a tökéletes katona. Na ahogy beszélt a nő az alkalmazottal, hogy hogy csipkedje magát, én biztos agyon vágtam volna. Ráadásul nálunk a helyi lidőlben hatalmas a fegyelmezetlenség és szétszórtság. Ma voltam a bicskei lidőlben, ott azt mondtam le a kalappal a kasszás személyzet előtt. Jó volt a kiszolgálás, aki koordinálhatta a munkát, nagyon jól időzített, hogy a forgalom rugalmasan menjen, míg nálunk borzasztó a teszkós mentalitás 1-2 kassza nyitva úgy kell letolni az alkalmazottat, hogy nézzen már oldalra és nyisson kasszát. Nem akarok hazudni, múltkor 20 percet álltam sorban és az az egy kasszás is, aki volt totál szerencsétlen volt, valamit elcseszett, mire odatolta magát a boltvezető azt hittem lemegy a nap. A tömeges cigizésről járásról meg ne is beszéljünk. Kimegy egyszerre 2-3 ember cigizni, ahelyett hogy kasszát nyitnának. Lehet szakaszosan is kijárni. A múltkori favoritom az volt nálunk, amikor már 15 perce sorban álltam és kitalálta a kasszás csaj, hogy ő bezár, udvariasan megkérte az előttem állót, és engem is meg a mögöttem allókat, hogy aki nem pakolt fel álljon át máshova, újra a sor végére az egy szem működő kasszában. Odaléptem és azt mondtam nem. Nem fogok még egyszer sorba állni, igenis nyomd meg a gombot és nyiss egy vagy két kasszát. Na ezen volt aztán csak megsértődés.
2021. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen panaszkönyvet nem írok az egyes esetekről, nálunk anno a boltban napi vicc rovatnak használták, voltak komolytalan beírások is, volt amelyiknek személyes tanúja voltam, amikor a másik diák kasszásnál mögöttem egy idős házaspár fizetett. Egy ideje már mentek a paypassos kártyák. Emlékszem is, hogy az akkori diák megkérdezte az idős úrtól, hogy bedugja a kártyáját, vagy érintse a terminálhoz, az idős ember meg nem tudta mivan azt mondta mindegy. A diák érintette csak akkor még úgy volt, hogy 5000 alatt nem kapott a vásárló terminál bizonylatot, csak sima nyugtát. És az öreg ezen akadt el, üvöltött, mint a sakál, hogy őt kirabolták. Problémás vásárlóknál, nekünk mint kasszásoknak megvolt a jogkörünk, ahhoz, hogy hogy piros lámpát lőjjünk fel ekkor kijött a biztonsági őr, hogy kiderítse mi a baj. Elmesélte az öreg a biztonsági őrnek, hogy őt, hogy rabolták ki, és még az őr is kiröhögte. Bepanaszolta a diákot, az őrt, de még a szünetről visszajövő őrt is, aki mosolyogva ránézett a kiérkezett őrre. Mondanom se kell, hogy másnap a fél iroda bent röhögött a kialakult helyzeten, és még a válaszírónak sem volt egyszerű dolga, hogy ne röhögje el magát. Szóval a panasz kezelés szükségtelen érdemes simán face to face kezelni, egy eset kivételével, ha pl romlott árut kapok, pl büdös hús.
2021. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 A kérdező kommentje:

#33


Ha utaznék a városba, biztosan, de azt nem igazán akarom. Sulizom még, felnőttképzésben szakmát tanulok, ami mellett nem igazán van időm messzi melót vállalni. Ez a Lidl 15 percnyi sétára van az otthonomtól, ezért örültem amikor hívtak. Csak aztán jöttek a 8-10-12 órás műszakokkal és a hajnali 4 órás műszakkezdéssel. :S


Egyébként #35, valóban, én is úgy tudom, hogy 9 órát meghaladó munkavégzést követően min. 45 perces szünet jár a munkavállalónak, legalábbis amikor pár éve gyorsétteremben melóztam így volt.

2021. nov. 13. 19:16
 39/105 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit kéne ingáznod? Mennyi az út a városba?
2021. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 A kérdező kommentje:
Kb. 45 perc és 1 óra között, ami oda-vissza 1,5-2 óra lenne. Ezt nem igazán szeretném, ebben benne van az is, hogy hegyoldalon lakok és mire a városból hazaesek, megmászhatom még jó 10 percen keresztül a hegyet, úgyhogy ezért sem igazán szeretnék bejárni.
2021. nov. 13. 19:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!