Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
 61/105 anonim ***** válasza:
86%
nekem egy szál szakmunkásbizonyítványom van és húzkodom a szám elmenni 3 műszakos gyári melóba, de amiket itt olvasok miket leművelnek a ti körötökben, szinte elborzadtam. értem már miért van tele a kisvárosom ipari parkja "lelkes" dolgozókkal. bár ez Szabolcs megye. és még valaki csodálkozik miért olyan kedvetlen szinte az összes dolgozó a Pennyben, lefogadom hogy itt kis helyen is ugyanúgy szopatják őket. nem hiszem el hogy nincs egy munkakör alapfokú végzettséggel amit normálisan, a saját tempódban, élhető körülmények mellett tudnál végezni :( nagyon elszomorít
2021. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
21%

Előszöris a sok kreténnek mondanám, hogy nem 6 órába vették fel, hanem 8 órába viszont ő 6 orába jelentkezett, de ez csak a hülyének nem nyílvánvaló, mivel leírja.


Amúgy ennyiért nem éri meg dolgozni ott. Ez röhelyes.. 170E forintért hajnali 3-kor kelni? És még a szüneteket is ledolgoztatják? Mennyenek már a k*rva annyukba.

2021. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
100%
#62 én akartam jelentkezni gyárba helybe, de kiderült hogy 8 órás teljesítményt 7,5 órás munkaidóben próbálnak kicsikarni a dolgozókból, illetve kollektív büntetés van ha valaki nem jól teljesít, egy hibájából büntetnek mindenkit erről soha senki korábban egy mukkot sem szólt, volt akinek ezért ment szét a gyomra mert túlstresszelte magát, nekem nem hiányzik. a környezetem meg csak annyit lát belőle hogy de válogatós, nem akar dolgozni, annyira utálom
2021. nov. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 A kérdező kommentje:

#61: Egyetértek. :/

#62: Pont az a poén, hogy bár én részmunkaidős, 6 órás állásra jelentkeztem és végül 6 órás szerződésben állapodtunk meg (lehetett volna 8 óra is a szerződésben, de én azt nem bírtam volna suli mellett), 9,5 órás műszakokban kellett volna ledolgozzam nekik a heti 30 órát. És nem lett volna elég, hogy ebbe belemegy az ember 6 órásként, de még előre "jelezték", hogy lesz túlóra. Lett is az anyjuk kínjának. :) Végül az utolsó pillantban visszamondtam, mivel még be se tettem a lábam hozzájuk, már a bőrt akarták lehúzni rólam. Váltott műszak, hajnali 4-es kezdés, ha délutános lettem vola akkor este fél 11-kor JÓ ESETBEN végzek (sokszor kellett volna még ottmaradni), túlórák, vasárnap 12 órázás. Ja és ha nem lett volna elég ez a rengeteg visszatetsző dolog, ráadásul keretidőben dolgoznak, ami azt takarja, hogy heti 30 órásként 3 hónap alatt kell meglegyen 360 ledolgozott órámnak, ami ha több, annak a különbözetét 3 hónap múlva fizetik csak ki. És most jön a hab a tortán: Már ha egyáltalán! :) A látogatói napon ugyanis több ott dolgozó ember elmondta, hogy ezt "nem szeretik kifizetni", így inkább a keretidő végén több szabadnapot kapsz, csakhogy minél kevesebbet/egyáltalán ne kelljen nekem fizetni. Mindezeket 30 órás bejelentéssel. :) Külön öröm, hogy a hölgy, akivel felvételiztem hozzájuk is végül visszamondta. :) Álljanak be azok ezt csinálni, akik ezeket az embertelen elvásárokat szeretnék teljesíteni 180 ezer forintért.


Egyébként végül egy Aldi és Lidl közül végül mégis a Lidl-be mentem dolgozni, csak egy másik üzletbe, oda is 6 órába. Az Aldiban nem volt alkudozási lehetőség, a 30 órát szintén 4x9 órában kellett volna ledolgozni, a reggeles műszak szintén hajnali 4 órakor kezdődött volna, a vasárnap szintén 12 órás műszak, így megköszöntem a lehetőséget, a tanulmányaimra hivatkozva visszautasítottam. A mostani munkahelyemen is felajánlották, hogy lehetne 4x8 órában is ledolgozni a heti 30 órát, de én ezt határozottan visszautasítottam. 6 órásként 6 órát szeretnék dolgozni, és jobb is, hogy kitartottam e mellett, mivel bár életerős fiatal férfi vagyok, ezt nem bírnám 8-9-10 órában. Plusz suliba járok és ha azokon a napokon mikor délutántól estig iskola van, én hajnali 4-re mehettem volna dolgozni 8-9 órában, majd onnan suliba, majd másnap megint ugyanez, szerintem kikészültem volna. :D

2021. nov. 29. 01:39
 65/105 anonim ***** válasza:
100%

Én végig azt hittem hogy nő vagy.

Azt gondolom hogy jó ha minél többen visszautasítják ezeket az ajánlatokat, csak így lehet ezeket a káros gyakorlatokat megszüntetni idővel.

2021. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
12%
olyat ne jelents ki hogy "nem bírnám 8-9-10 órában." bírnád, csak kérdés meddig. lehet dolgozol 2 hónapot aztán annyi, itt csak az volt hogy átgondolva nem akartál belekezdeni. legyünk őszinték. meg jól írják hogy meg sem érte volna
2021. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nagyon sajnálom, hogy végül lidőlbe mentél. Kívánom, hogy ne borulj ki idővel.
2021. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
85%

#66

Mit jelent bírni?

Nem összeesni a munka végéig, vagy nem elátkozni az adott hely összes vezetőjét a 2. órában?

2021. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 A kérdező kommentje:

#65: Hehe :D


#66: Ha megengeded, hadd jelentsek ki saját magamról olyat, amit talán én magamat ismerve jobban tudok, mint te így ismeretlenül. :) Egy nagyon kemény munkáról beszélünk, nagyon sokat kell dolgozni abban a 6 órában amíg ott vagyok és bőven van olyan fárasztó, mint egy 8 órás műszak. És ezt mint volt mekis fiú írom, ami szintén nem volt egy leányálom. Ha belegondolok abba, hogy a mostani műszakokra még 3-4 órákat kellene ráhúznom, engedd meg, hogy kijelentsem, hogy NEM bírnám. Ezért sem mentem végül az Aldiba, amit sajnálok, mivel szimpatikusabb maga az a cég és sokkal jobban fizetett volna, de a rugalmasság fontosabb volt. :)


#67: Igazából nyilván nem életcélom Lidl-ben dolgozni 30 évesen is, de a korábbi munkahelyemnél, a Mekinél klasszisokkal jobb. Szakmát tanulok jelenleg és amíg a sulival nem végzek, valamint nem tudok vele elhelyezkedni (1 év kb.), addig elleszek. Ezekkel a 6 órás műszakokkal egész jól ki lehet bírni, szerintem nem vészes.


Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát! :)

2021. nov. 29. 15:35
 70/105 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy telt az első kb 1 hét? Remélem bírod, amennyit lehet... :)
2021. dec. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!